Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovatelé ze západní poloviny republiky, kteří se neradi spokojí jen s jednou navštívenou destinací, vybízí k cestě na pobřeží Indického oceánu společnost Oman Air. Během cesty do jižní nebo jihovýchodní Asie totiž máte jedinečnou šanci zastavit se i v čarokrásném a stále ještě ne úplně objeveném Ománu. Samostatné letenky do tohoto sultanátu, kde se mísí tradice s moderním způsobem života a vstřícnosti k turistům, samy i o sobě vyjdou minimálně na 8 tisíc korun, proto dává mnohem větší smysl návštěvu Ománu spojit s cestou dál.

V nabídce můžete za téměř stejné peníze vyrazit buď na Srí Lanku nebo do thajského Bangkoku, přičemž zastávku v Ománu si můžete nastavit libovolně dlouhou. Nově rovněž můžete využít levnější možnosti 5denních víz za 5 OMR (cca 300 Kč), detaily prozradí náš průvodce po Ománu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
CMB Kolombo
Srí Lanka
Pláž poblíž Kolomba
Pláž poblíž Kolomba
Kolombo CMB
Srí Lanka
MCT Maskat
Omán
Maskat
Maskat
Maskat MCT
Omán
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
3x 12 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Bangkok
Bangkok BKK
Thajsko
MCT Maskat
Omán
Maskat
Maskat
Maskat MCT
Omán
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
3x 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 500 Kč . Ušetříš přibližně 20 %.

Do kdy akce platí?

Platnost akce se neustále prodlužuje, konkrétní termíny do vyprodání míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí celý rok s výjimkou období od poloviny prosince do poloviny ledna.

Jsou během letu přestupy?

Vždy přímý let z Mnichova do Maskatu i z Maskatu do Thajska či na Srí Lanku.

S kým poletím?

Oman Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Omán, Srí Lanka, Thajsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

On někdo hledí jen na cenu a vedlejší náklady o času nemluvě jaksi nevnímá.A ještě tu děla chytráku.

Odpovědět
před 3 lety

Myslím, že ideální - co se týče ceny, je odlet z Milána. Kolem 8.000,- Kč za letenku do BKK.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ideální...jak pro koho. Tady je hlavní přidanou hodnotou právě stopover v Ománu, ten je z Milána za nějakých 9,5 tisíce. Vzhledem k večernímu příletu zpět do Milána je nutná noc tam a pokud člověk chce cestovat se zavazadly, odlet z MXP pak už finančně postrádá smysl úplně.

před 3 lety

Ano, je to bez stopu v Ománu a s plánovaným přenocováním v Miláně (cca 1.500,-Kč za noc). Jinak pro doplnění přípoj z Prahy se zavazadlem kolem 2.600,- Kč na osobu. Zakoupil jsem na termín 26.1.-14.1.2019 (kdyby se chtěl někdo přidat - jedem ve třech se synem 14 let). Je to tip na zvážení - každému vyhovuje něco jiného:-).

před 3 lety
Avatar uživatele micky
micky

Dá se Milán - Bangkok - Mnichov za 9 tisíc, Easyjet do Milána za 750 Kč krásně navazuje a zpět navazuje po půlnoci Flixbus za 500 Kč. Termíny přelom únor březen, víc jsem nekoukal

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Flixem z Milána, to bych musel hned po příjezdu do lázní nebo k chiropraktikovi.

před 3 lety

Cali, ja taky, navic Easyjet s linkou na MXP konci v prosinci tusim

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To určitě nekončí, v prodeji jsou stále 2 lety denně až do března.

před 3 lety

Jo, mas pravdu. Nevim, proc jsem to mel v hlave. Ale jet flixem z Milana po takovem letu bych nedal, to radsi letet z Mnichova.

před 3 lety

Proto ideální letět z PRG do MXP a následně za 8.000 Kč BKK a zpět hotel v Miláně na pohodu :-) před cestou do PRG. A pokud letíš bez zavazadel, tak je letenka do MXP také za pár stovek.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To musíš vidět!
Jambiani
ušetříš až 39%
Jedem!
Enna
ušetříš až 71%
Jedem!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
A už tam budem?
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,50 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17 EUR a můžete ji zakoupit online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,30 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,30 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Pláž poblíž Kolomba
Srí Lanka Přílet na letiště Colombo Bandaranaike

Do Negomba

Snadné a poměrně levné spojení mezi letištěm a Negombem nabízejí místní tuk-tukáři. Cesta vás bude stát v závislosti na smlouvacím umu 500–800 rupií.

Negombo využívají cestovatelé k rychlé aklimatizaci a následnému vydání se do zbytku Srí Lanky díky železniční cestě.

Do Colomba

Asi nejlepší způsob, jak dosáhnout Colomba, bude využití autobusu. Žádné nápisy nebo zastávkové sloupky neuvidíte, autobus staví cca 300 metrů od letištní budovy vlevo. Oficiální autobusová linka je označená číslem 187-E3, během dne jezdí zhruba každých 30 minut a do oblasti „Fort“, což je centrum města, se za cenu 110 rupií / 19 Kč, dostanete asi za 60 až 70 minut. Mezi 17:00 a 6:00 jezdí autobusy nejezdí, místo nich je nutné využít dodávku ve stejné trase, která vyjíždí až se naplní. Jízdenka stojí 150 rupií / 27 Kč.

Alternativním způsobem je cesta vlakem ze zastávky „Free Trade Zone“ (googlemaps označují jako „Katunayake South“) vzdálené asi 2 kilometry od letiště. K nádraží vede chodník podél hlavní silnice nebo je možné popojet asi za 100 rupií tuk-tukem. Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, jízdní řád je dost nepravidelný a je lepší si ho ověřit na webu železnic (stanice v centru se jmenuje „Colombo Fort“). Jízdenka stojí 30 rupií a cesta trvá asi hodinu.

Na rozdíl od autobusu je cesta vlakem sice méně pohodlná, ale o to autentičtější.

Cena taxi do Colomba do značné míry závisí na umění najít to nejlevnější. Pohybovat se může kdekoliv mezi 1.750 a 3.500 rupiemi / 290–580 Kč.

Asi 500 metrů od letiště se nachází meziměstský autobusový terminál, kam vás od terminálu doveze kyvadlový autobus zdarma (jezdí každých 15 minut).

Průvodce pro Srí Lanka
Průvodce pro letiště Colombo Bandaranaike

Zavřít boční panel
Maskat
Omán Přílet na letiště Maskat

Od roku 2017 jezdí na letiště autobusová linka číslo 1, která projede napříč celým Maskatem až do Ruwi na východě města. Zastávku najdete přímo před terminálem v nultém podlaží.. Autobusy jezdí každých 15 až 20 minut, cesta do historického centra Maskatu zabere cca 20 až 30 minut, první spoj vyjíždí z konečné v 6:00, poslední o půlnoci. Jízdenka 0,5 OMR (cca 28 Kč).

Lepší hotely ve městě nabízí odvoz zdarma nebo musíte využít taxi. Běžná cena taxi do Maskatu je asi 10 riálů / 625 Kč.

Průvodce pro Omán
Průvodce pro letiště Maskat

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi