Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Oman Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Oman Air

Oman Air s hlavní základnou na letišti v Maskatu je rychle se rozvíjející aerolinkou a často pohodlnější alternativou pro přestupní lety z Evropy do Asie k velkým aerolinkám typu Emirates nebo Qatar Airways. Maskatské letiště je menší a přehlednější než dubajské nebo letiště v Dauhá. Společnost provozuje flotilu moderní letadel, především Airbus A330, Boeing 787 a 737.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlépe rezervujte letenky přes vyhledávače zhruba 2–4 měsíce před odletem.

Oman Air provozuje relativně rozsáhlou síť do Asie, Afriky a západní Evropy, i když se svými konkurenty Emirates, Qatar Airways nebo Etihad Airways se nemůže rovnat. I běžné ceny bývají mírně vyšší, poměrně často se objeví výhodná akce především z Milána nebo Mnichova na lety do Asie.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

U Oman Air platí standardní pravidla. Zdarma si můžete vzít jeden kus příručního zavazadla, jehož součet rozměrů nepřekročí 115 cm a váhu 7 kg.

Pokud cestujete pouze letadly Oman Air, bez poplatku vám přepraví jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti do 30 kg.

Odbavení

Check-in přepážky na letišti můžete využít bez poplatku, obvykle 1–3 hodiny před odletem.

Přes internet se lze odbavit 90 minut–24 hodin před odletem. Necestujete-li se zavazadlem, na letišti se znovu nemusíte odbavovat, pokud se zavazadlem cestujete, využijte expresní přepážky „Drop-off“.

Služby během letu

Na všech linkách dostanete na výběr mezi dvěma teplými jídly zdarma.

V letadlech Airbus A330 a Boeing 787 jsou v každé sedačce zabudované individuální obrazovky s několika filmy, seriály nebo hudbou.

V těchto typech letadel se můžete připojit k wifi, za poplatek od 10 do 30 USD podle délky připojení. Rovněž můžete posílat SMS zprávy nebo telefonovat.

Při delším přestupu na letišti Muscat Oman Air nabídne hotel zdarma se snídaní, dopravou z/na letiště a vízy. Hotel se musí rezervovat dopředu dotazem přímo na Oman Air, případně přes prodejce, u kterého byla zakoupena letenka. Vždy však záleží na konkrétní rezervační třídě, ne všichni mají automaticky na hotel nárok.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Oman Air oznámil, že on-line check-in je možný 48 hodin před odletem. Ale Lufthansa, která operuje první let z Prahy do Frankfurtu, má on-line check-in 23 hodin před odletem. Lety (Lufthansa / Oman Air) jsou na na jedné rezervaci. Kde budu provádět on-line check-in -na webu Lufthansy nebo na webu Oman Air? Která lhůta (23 nebo 48 hodin) platí? Děkuji

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak selský rozum mi říká, že 48 hodin před u Ománců udělat check-in. Bud pujde i na Lufthansu, nebo holt doděláš Luftwafe později. Ale to je jen můj selský rozum. Každopádně zkusit těch 48 hodin.

před 3 měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Děkuji.

Přidat odpověď
před 3 měs

Koupila jsem letenky přes SA. Mám v muscatu stopover přes 20 hodin, tak jsem kontaktovala SA jako prodejce letenek že bych ráda hotel zdarma a vrátila se mi odpověď, že moje letenka je chybová a v nevyhovující třídě,takže hotel nedostanu. Mám ještě psát na oman air? Myslím, že jako zákazník mám nárok na službu pro jejich klienty bez ohledu na to kolik letenka stála. Nebo se pletu?

před 3 měs
cali

Ano přesně, pletete se...

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 5 měs
  • Napsal 199 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-25T19:27:53+02:00)

Kdyz vam v SA rekli, ze v te tarifni tride, kterou mate, to mozne neni, tak je to jasne. Pripadny hotel jde na Vase triko. Viz posledni odstavec v clanku.

Přidat odpověď
před 3 měs
cali

Koukám, že Oman Air zpoplatnil od 6.11. seating... https://1url.cz/WMeTR

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Juj, ani me to neprekvapuje, ona je spis otazka, kdo to jeste nezpoplatnil?

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jestli tam mají nějaké ty salonky!!? A nechceš se podívat na stránky letiště v Muskatu?? Když ti to řekli na Pelikánu, kde jsi to koupil, tak to asi tak bude. Nebo myslíš, že ti kecají???

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Posledni dobou je to tu cele do rubriky cestujeme dementne :D

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Bohužel

před 4 měs

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

...napsali majitelé tohoto webu. Ovšem někteří diskutující s tím asi trochu nesouhlasí. 😊 Např když je evidentní, že tazatel neinvestoval ani pár minut času do přečtení průvodce na tomto webu, na kterém by minimálně jednu odpověď našel.

před 4 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Myslíš ty, kteří už roky slibují vyvěsit na úvodní stranu nějaké "základní desatero" pro nově příchozí, aby tady stále dokola nezaznívaly ty stejné banální dotazy? Jak se říká papír (v tomto případě monitor) snese všechno....

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Nebyl bych na ně tak zlý. I tak je to dost užitečný web. Ale pár nápadů na zlepšení bych taky měl. :)

před 4 měs
David Eiselt

Desatero jsem snad nikdy neřekl, to jste odvodili od toho usnadnění sami :)) Snad to tak říkám správně... Zjednodušení mělo a má být v tom, když někdo zakládá téma v diskuzi, tak se mu nabídnou podobná témata = nevznikají tam duplicity, jakože se to fakt neděje. Možná tedy kvůli tomu, že lidi neví jak založit nové téma :P

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, mám dotaz k hotelu zdrarma při delším přestupu v Muskatu v Omanu. Koupil jsem letenky a bylo mi řečeno na Pelikanu, že žádné ubytování nenabízí. Máte někdo info z poslední doby jak to mají? A nebo jestli tam maj aspoň nějaké ty salonky. A jak je to s vízy v Omanu? Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Víza do Ománu online: https://evisa.rop.gov.om/ za 5 OMR na 10 dní.

před 4 měs

Děkuji za info

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu