Oman Air

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

WY (IATA)
OMA (ICAO)
Omán
Od 01. 01. 1981

Oman Air s hlavní základnou na letišti v Maskatu je rychle se rozvíjející aerolinkou a často pohodlnější alternativou pro přestupní lety z Evropy do Asie k velkým aerolinkám typu Emirates nebo Qatar Airways. Maskatské letiště je menší a přehlednější než dubajské nebo letiště v Dauhá. Společnost provozuje flotilu moderní letadel, především Airbus A330, Boeing 787 a 737.


Letenky

Nejlépe rezervujte letenky přes vyhledávače zhruba 2–4 měsíce před odletem.

Oman Air provozuje relativně rozsáhlou síť do Asie, Afriky a západní Evropy, i když se svými konkurenty Emirates, Qatar Airways nebo Etihad Airways se nemůže rovnat. I běžné ceny bývají mírně vyšší, poměrně často se objeví výhodná akce především z Milána nebo Mnichova na lety do Asie.

Vyhledat letenky


Zavazadla

U Oman Air platí standardní pravidla. Zdarma si můžete vzít jeden kus příručního zavazadla, jehož součet rozměrů nepřekročí 115 cm a váhu 7 kg.

Pokud cestujete pouze letadly Oman Air, bez poplatku vám přepraví jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti do 30 kg.


Odbavení

Check-in přepážky na letišti můžete využít bez poplatku, obvykle 1–3 hodiny před odletem.

Přes internet se lze odbavit 90 minut–24 hodin před odletem. Necestujete-li se zavazadlem, na letišti se znovu nemusíte odbavovat, pokud se zavazadlem cestujete, využijte expresní přepážky „Drop-off“.


Služby během letu

Na všech linkách dostanete na výběr mezi dvěma teplými jídly zdarma.

V letadlech Airbus A330 a Boeing 787 jsou v každé sedačce zabudované individuální obrazovky s několika filmy, seriály nebo hudbou.

V těchto typech letadel se můžete připojit k wifi, za poplatek od 10 do 30 USD podle délky připojení. Rovněž můžete posílat SMS zprávy nebo telefonovat.

Při delším přestupu na letišti Muscat Oman Air nabídne hotel zdarma se snídaní, dopravou z/na letiště a vízy. Hotel se musí rezervovat dopředu dotazem přímo na Oman Air, případně přes prodejce, u kterého byla zakoupena letenka.


Logo Oman Air

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače