Čína a Japonsko na jeden zátah. Letenky od 8 193 Kč

Open-jaw
Před 9 měs

Jak akci využít?

Povedený tarif pro pravé cestovatele stvořila dnes společnost Finnair kombinující letenky z mnoha evropských měst, včetně Prahy, do Číny s návratem z Japonska. Poznejte během jara magickou říši středu i zemi vycházejícího slunce, cestou tam nebo zpět se navíc zastavíte i ve finských Helsinkách, což rozhodně nebude na škodu.

Samotný tarif Finnairu je dostupný od května až do prosince 2017 (kromě prázdnin), aktuálně nejlevnější přípoje z Číny do Japonska však zakoupíme především v květnu a červnu u aerolinky Peach. Dá se očekávat, že v případných podzimních termínech, které ještě nejsou u Peach v prodeji, bude cena podobná.

Mimo hlavního příkladu jsou dostupné i další varianty:

Čína + Japonsko

 • Praha – Šanghaj / Tokio – Praha od 6.896 Kč rezervuj >>
 • Šanghaj – Tokio od 510 CNY / 1.890 Kč rezervuj na flypeach.com >>
 • Některé lety za 510 CNY obsahují i odbavené zavazadlo

Hong Kong + Japonsko

 • Praha – Hong Kong / Tokio – Praha od 7.112 Kč rezervuj >>
 • Hong Kong – Tokio od 583 HKD / 1.925 Kč (bez zavazadla) rezervuj na hkexpress.com >>

Thajsko + Japonsko

 • Praha – Bangkok / Tokio – Praha od 7.284 Kč rezervuj >>
 • Bangkok – Tokio cca od 3.300 Kč rezervuj na Air Asia nebo Scoot, oba téměř identické ceny, obojí bez zavazadla
 • Kombinace s Ósakou vyjde nastejno

Jižní Korea + Japonsko

 • Praha – Soul / (Tokyo, Ósaka, Fukuoka, Nagoya) – Praha od 7.847 Kč
 • Přelety Soul – Japonsko od 1.700 do 2.000 Kč s aerolinkami Peach, Jin Air, Eastar Jet či T'way Airlines

Prodej:

 • Platí do aktualizace tarifu, s rezervací neváhejte

Zvolit můžete i kombinaci s jinými městy v Číně (Xi'an - terakotová armáda, Chongqing, Peking) a Japonsku (Fukuoka, Nagoya), je však nutné počítat s dražším přeletem mezi Čínou a Japonskem (cca okolo 4.500 Kč).

Víza

V případě Šanghaje máte nárok na vízum zdarma až na 144 hodin, u ostatních měst je vízum zdarma na 72 hodin.

Budete-li chtít pobýt v Číně delší dobu, je nutné podání žádosti o vízum. Zaplatíte poplatek 60 € a odevzdáte příslušné dokumenty na Ambasádu ČLR:

 • Vyplněný formulář žádosti o vízum do Číny
 • Barevnou fotografii
 • Kopii pasu
 • Cestovní pojištění do Číny
 • Detailní itinerář včetně letenek, jízdenek a hotelů

Itinerář můžete a nemusíte dodržet. Stačí rezervovat hotel s možností storna zdarma. Podrobné informace o vízech do ČLR na webu ambasády.

Japonsko, Thajsko a Jižní Korea pak umožňují pro občany EU bezvízový styk.

Letenky

Běžná cena: 12 000 Kč
+2
 • Praha - Šanghaj
 • Ósaka - Praha
Letenka 1
PRG - SHA
Letenka 2
OSA - PRG
 • Open-jaw letenka
 • Na Květen - prosinec
 • 1 přestup
 • 13 hodin letu

Cena od 6 993 Kč 

Vyhledej letenky od 6 993 Kč

letenky-prodejci.letuska.cz

 • Šanghaj - Ósaka
Odkud Šanghaj Šanghaj Hongqiao
Kam Ósaka Ósaka Kansai
 • Jednosměrná letenka
 • Na Květen - červen
 • 0 přestupů
 • 2 hodiny letu

Cena od 1 520 Kč 

Vyhledej letenky od 1 520 Kč

flypeach.com

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 12 000 Kč. Ušetříš přibližně 32 %.

Platnost

Akční ceny jsou platné do opravení tarifu.

Termíny

Dostupnost od května do prosince 2017.

Přestup

Delší přestup, vhodný k návštěvě města, vás čeká na letišti Helsinky Vantaa .

Dopravce

Lety operuje finský národní dopravce Finnair .

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

58 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele info

Zdravím. Zdá se, že už je asi úplně po akci, že? Už se mi nepodařilo najít nic :(

Ano :-) podobně tipy jsou pryč během pár hodin.

Avatar uživatele fergiefergie

Je to ojedinělá akce nebo je pravděpodobnost že se bude podobná akce opakovat?

V tomhle konkrétním případě se jedná o ojedinělou akci, rozhodně není pravidlem.

Avatar uživatele ka_ma

je to jeste aktualni akce ?

Avatar uživatele fr.miksch

Ne.

Avatar uživatele patrik.kosko

Dakujeme za super ponuku. Zakupene pre 4 osoby Praha-Sanghai a spat Osaka-Praha. Termin 28.4-9.5.2017 Viete odporucit najlacnejsiu prepravu zo Shanghaiu do Pekingu a odtial letenku do Tokia? Dakujem :)

Avatar uživatele salkim

Tak už je asi konec akce.....

Avatar uživatele orlandin

Je tam ještě něco za cenu kolem 8500? Cokoliv data červen-červenec? červenec-srpen? Srpen-září?

Avatar uživatele varekova.petra

Dobrý den, koupila jsem letenky Praha-Šanghaj a Tokyo-Praha. Je nutné pro 144-hodinové vízum v Šanghaji žádost o vízum nahlásit již dopravci nebo stačí jen přímo na letišti? Našla jsem informaci, že potřeba se obrátit přímo na dopravce. A není v tom případě problém, když z Šanghaje letím do Tokya s jiným dopravcem (finnair přece nemůže potvrdit, že mám letenku z Šanghaje)? Také jsem se chtěla zeptat, jestli pro udělení víza bude stačit potvrzení o zakoupení letenky (boarding pass s místem sezení ještě mít při příletu nebudeme) - našla jsem informace, že potřeba mít doklad s datem odjezdu i s místem (date and seat). Děkuji předem za odpovědi. Nejsem moc zkušený cestovatel :-)

Dobrý den, obracet na dopravce se nemusíte, to je spíše dezinformace, praxe toto nevyžaduje, stejně jako boarding pass. Co je však bezpodmínečně nutné mít vytisknutou letenku z Číny (tím se myslí doklad odjezdu i místem) a mít ji při sobě. Téměř určitě budou chtít tuto letenku vidět již na letišti v Praze.

Planujeme jeste prelet Shanghai / Hong Kong / Tokyo. Jak je to v tomto případě s vízem? 144 + 72 nebo ?? Do JPN letime presne po 6-ti dnech tedy 144 hodinach ale z HK kde budeme tri dny. Radeji se ptam predem nez letenky do HK koupime.

Na Honkg Kong se čínská víza nevztahují, je to speciální administrativní oblast s bezvízovým stykem. Je tedy důležité, po kolika dnech (hodinách) budete opouštět přímo Šanghaj. Šanghaj - Hong Kong už se bere jako opuštění Číny.

Tak to je OK. Shanghai opoustime po trech dnech.

Avatar uživatele niki

prosm, můžete mi pomoct najít letenku praha-soul osaka-praha, s tím aby zpáčetční let měl jen jeden přestup...chci jet na měsíc kdykoli od konce června do září.. moc děkuji za pomoc při hledání, jsem na to levá:( a jestli můžu požádat i o pomoc s letenkou soul-osaka, taky tápu:/

Ahoj, v uvedených datech už bohužel letenky nejsou k dispozici, nejméně nějakých 11,5 tisíc, což není příliš atraktivní.

Diky hosi, koupeno Praha - Peking a Nagoja - Praha, 26.9. - 6.10., e-tickety v mailu, parada! Ted uz jenom vymyslet, jak projet cinu za 5 dni a japonsko za tyden a je to! :-)

Já koupil PRG - BKK a KIX - PRG za 7208 CZK, etickety mám....

Avatar uživatele majik86

Ahoj, nenašel jste někdo letenky na přelom srpna a září? Ideálně bych chtěla přes Čínu do Japonska, tak kolem 7-8 tisíc na cca 2-3 týdny, ale asi už jsem přišla pozdě, nic jsem nenašla :-(. Díky

Avatar uživatele cimmoo

Zdravim ste schopny najst tie lety aj priamo na finnair? pretože mne to nejde, skušam aj multiple destination atd, ale nesom schopny vyhladat tie lety a nie to ešte za taku cenu, ste schopny to vyhladat priamo na airolinke? prg-bkk 1.12. , tokio-prg 31.1. napr. (pretože cez letušku tomu moc neverím že to bude nakoniec fakt take lacne navyše letuška nieje schopna objednat batožinu

1) přes letušku máte větší šanci letenky, než přes finnair 2) zavazadla jsou v ceně, případně je dokoupíte později sám na finnairu 3) chyba je jen v Amadeusu, tedy pouze na letušce a jiných systémech běžících na tomto GDS Nikdy bychom cíleně nedoporučili web, na kterém byste se mohl spálit. Takže prosím, věřte nám a nehledejte neduhy :) Většinou nejvíc problémů vyplývá z této „samostatnosti“ a snaze ukázat, že systém umíte otočit ještě jednou po nás. To v drtivé většině nejde.

Avatar uživatele vendor.vel

Dá se vyhnout tomu šílenému čekání v Helsinkách a zůstat na ceně pod cca 9 tisíci? Zkouším a nic.

Je možné, že už je většina spojení s lepšími přestupními časy pryč, leda zkoušet jiné dny. V Helsinkách je samozřejmě možné jít normálně do města a na hotel, bohužel ale na vlastní náklady.

Avatar uživatele vendor.vel

Odpovím si sám: našel jsem na začátek října Praha-HK, Osaka - Praha za necelých 7300, takže paráda. A bez nočního trávení v Helsinkách.

Avatar uživatele fergiefergie

Dobrý den, chtěla bych zeptat zda-li je možné využít jen druhý let? Tedy Fukuoka - Praha. Dotyčná osoba je již je v Asii a letěla by jen zpátky. Díky moc!

Dobrý den, bohužel nelze, opačným směrem ten tarif nefunguje a pokud byste koupili letenku z Prahy a neproletěli ten první úsek, celý zbytek automaticky propadá.

Avatar uživatele delit.3

Zakoupeno! Prg - KH / Osaka - PRG na kveten za 7150,- Diky!

Avatar uživatele mispulinin

Dobrý den, jak se dostanu na odkaz Praha - Soul? Nebo už jsou letenky neaktuální za tuto cenu? Děkuji

Dobrý den, stačí kliknout na libovolné japonské město, ze kterého se chcete vrátit. Letenky jsou ve směřování Praha - Soul, zpět z Japonska.

Avatar uživatele Hanika

Dekuji za prima nalez! Na podzim planuji Indonesii a velice rada bych spojila vylet s Cinou a Japonskem. Bylo by podle vas mozne vyuzit teto akce pouze pro presun do Ciny a Japonska, ale pote pokracovat do Indonesie? Dekuji za odpoved!

Avatar uživatele misakolin

pokud bookuju více letenek, musím každou zvlášť? ....... nikde u téhle rezervace nevidím možnost navolit počet pasažérů......díky moc předem za radu

Vpravo nahoře nad oranžovým tlačítkem "Hledání" je tlačítko "Změnit". Tam lze upravit jak počet pasažérů, tak data, i destinace.

Avatar uživatele misakolin

super.....díky moc.

Avatar uživatele 381137

Bomba! Přelom června a července za 7k... Hong Kong, Korea, Japonsko.. Těším se! Díky!!!! :)

Avatar uživatele johnyIV

Můžu poprosit o pomoc? Snažím se najít letenku do japonska na podzim, ideál přelom října a listopadu ale letenku za rozumnou cenu mi to nenašlo. Vždy přelet z číny do japonska nad 3500 Kč. Děkuji za pomoc

Avatar uživatele Didisek

Jak je napsáno v článku, na letenky na podzim ještě nejsou na nízkonákladovce Peach snad ještě ceny, ne? :)

Je to tak, podzimní termíny ještě nemá nízkonákladovka Peach, která je obvykle nejlevnější, v systému. Něco se, hádám, určitě objeví.

Avatar uživatele johnyIV

Děkuji, špatně jsem si to přečetl. A doporučil by jste zakoupit letenku do číny a čekat na akci levné letenky z číny a nebo letenku zakoupit později až bude v akci letenka z číny do japonska?

Avatar uživatele xmrtx

Kdy lze očekávat zahájení prodeje letenek u nízkonákladovky Peach na podzimní termíny?

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

To musíš vidět!

Za pozemským rájem na Seychely
-21 %

To bude jízda!

Na safari do JAR nejen do Krugerova národního parku
-31 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Čína Přílet na letiště Šanghaj Hongqiao

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Šanghaj Hongqiao

Zavřít
Ikona pinu
Japonsko Přílet na letiště v okolí Ósaky , Ósaka Kansai

Střet moderní kultury i staré tradice, to je země vycházejícího slunce

Země vycházejícího slunce se nachází na východním okraji asijského kontinentu. Japonsko je země plná tradic a nezaměnitelné kultury. Setkává se zde moderní popkultura i staré tradice.

Průvodce pro Japonsko
Průvodce pro letiště v okolí Ósaky
Průvodce pro letiště Ósaka Kansai