Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud se nemůžete po uvolnění cest do Itálie dočkat skvělého jídla, typicky italské pohody, památek i krásné toskánské přírody, využijte zlevněných letenek Ryanairu z Prahy do města Pisa. Po celý červen pořídíte zpáteční letenky za 718 Kč, přičemž se létá vždy v úterý a sobotu. U Ryanairu stále platí možnost změny letu zdarma, avšak s doplatkem do aktuální výše nové ceny letenky.

Ubytování

Hotely jsou v Itálii otevřené, nicméně s omezenou kapacitou, proto doporučujeme rezervovat co nejdříve po nákupu letenky. Pisa patří k levnějším destinacím a ubytování v levnějším hotelu zde seženete cca od 1 000 Kč na noc pro 2. Vypravit na výlet se můžete i do blízké Florencie či Sieny.

Podmínky pro cesty

Itálie od 15.5. zrušila povinnou karanténu a nově stačí jen 48 hodin starý antigenní test. Před zpět do ČR je nutné provést ještě v Itálii alespoň antigenní test (max. 24 hodin starý), který je možný absolvovat před odletem na letišti Pisa za 20 EUR. Zatím je Itálie v červené kategorii a nejspíš se nedá předpokládat, že na červnové termíny se dostane do oranžové, proto je nutné počítat po příletu do ČR s dalším PCR testem, do jehož výsledku musíte být v izolaci.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PSA Pisa
Itálie
Šikmá věž v Pise
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 52 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Pisa Galileo Galilei

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40x25x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Premýšlíme nad cestou do Neapole na konci června na cca 3 dny a poté přelet do Benátek. Netušíte někdo, jak je to s testy na Covid v tomto případě? Co vše musíme mít, pokud poletíme v rámci území jedné země? Jednalo by se o Ryanair.

Odpovědět
před měs

Nevíte jak je to u ryanair s malými dětmi? Oficiální návody znám. Třeba však u této letenky je cena za 2-11 poloviční než poplatek za infant sedící na klíně. Čistě teoreticky je možné koupit child a ve skutečnosti vzít infant do 2 let nebo to nějak striktně hlídají? Díky.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Jarda

A jak je to s návratem do ČR v případě 22 dní od 1. dávky očkování? Nemluvilo se minulý týden o tom, že za splnění této podmínky bude návrat z oranžových a červených zemí bez testů a bez karantény?

před měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 251 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-18T13:30:46+02:00)
před měs
Martin Vícha

Tak ono se mluvilo i o tom, že "ochranná" lhuta se prodlodlouží z 90 na 180dní, po vzoru Německa a okolních států a zůstalo těch 90...

před měs

Ano, to platí. Návrat do ČR z oranžových a červených zemí > 22 dní po první dávce očkování bez testu.

před měs
Avatar uživatele
Jarda

@Milan: Já se chtěl jenom ujistit, ano je to tak podle toho odkazu od divana, takže to tady mají na cestujelvne špatně a vlastně zbytečně odrazují od nákupu letenek.

před měs

No, neřekl bych že to mají špatně. Obecně jsou ty testy při návratu opravdu požadované, očkovaní jsou výjimkou. Otázkou je na jak dlouho, než pravidla zase změní.

Ahoj, nevíte prosím, jestli je aktuálně v Itálii test potřeba i pro ubytování? Chtěl bych se vyhnou tomu, aby se při týdenním pobytu musel člověk nechávat průběžně testovat, aby jej někde ubytovali. Díky

před měs

Jsem teď v Benátkách autem a test nikoho nezajímá. Dvakrát mě kontrolovala policie na silnici, ale vždycky chtěli jenom věci k autu, žádný problém...

před měs

Krasny den,

Mame v planu ject do Italie. Na par dni v pribehu pristiho tydne.

Potreba je tedy test, vyplneni formulare a jak jsem pochopila tedt z italie zpatky do ČR? Dekuji

Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová

Jak je to s návratem plně očkovaných z červených zemí? Musejí mít také testy?

před měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Nemusí.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Macarella Beach
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
Amsterdam
ušetříš až 42%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 33%
To bude jízda!
Molo na pláži v Cancunu
ušetříš až 43%
Tam jsi ještě nebyl!
4961 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Šikmá věž v Pise
Itálie Přílet na letiště Pisa Galileo Galilei

Do Pisy a Luccy

Míříte-li do centra města, poslouží vám autobusová linky „LAM“ (zelená). Její jízdní doba trvá asi 20 minut. Jízdenka z automatu na zastávce nebo trafiky na 70 minut stojí 1,50 €. U řidiče zakoupíte pouze jízdenku na 70 minut za 2,50 €.

Pozor! Nově autobus nezastavuje přímo na letišti. Z terminálu se vydejte vlevo, minete zastávku automatického vláčku „Pisa Mover“, vydejte se směrem k dálnici, kterou přes kruhový objezd podejdete a zhruba po 50 metrech narazíte na autobusovou zástavku. Nejbližšími jsou zastávky „San Agostino“ a „Pardi“.

 • LAM: interval 10 až 20 minut, 5:20–20:15,
 • Jízdní řady MHD v Pise

Pro cestu do centra Pisy i přímo k Šikmé věži (zastávka "Dei Miracoli") můžete využít i meziměstských autobusů E3 a E25 směřující do města Lucca (E3), resp. Pietrasanta (E25). Staví cca 30 metrů vpravo od terminálu a jízdenku pořídíte u řidiče za 2,60 € v případě cesty do/z Pisy. Obě linky jezdí jednou až dvakrát za hodinu.

Pokud jedete až do Luccy, ve směru z letiště si lze koupit lístek jen u řidiče za cenu 7 €. Ve směru na letiště si kupte v trafice či automatu lístek za 4,50 €.

K nádraží Pisa Centrale a do celé Itálie

Na nádraží jezdí od letiště každých 10 minut automatický vláček „Pisa Mover“, na nějž platí jízdenka na vlak, kterou snadno koupíte na webu Trenitalia.com. Pokud se rozhodnete využít Pisa Mover jen pro cestu na nádraží, za jízdenku zaplatíte 5 EUR. Cesta na nádraží zabere 5 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1gwfolB3FOCsnGHQTO_lmAGKpUi3H3B87]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Florencie

Přímo z letiště jezdí do Florencie autobusy společnosti Autostradale (12 €) a levnější easyBus (10 €). Autobusy jezdí v nepravidelných intervalech 15x denně. Cesta zabere 60 minut, jízdenky raději rezervujte online v předstihu.

Pokud vám nevyhovují odjezdy autobusů, využijte frekventované vlakové spojení. I s vláčkem „Pisa Mover“ vyjde jízdenka na 11,10 €, vlaky jezdí každých 30 minut a celková cesta z letiště zabere 90 minut.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Pisa Galileo Galilei