IATA (ICAO) kód letiště
PSA (LIRP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:57
Vzdálenost od Prahy
771 km

O letišti Pisa Galileo Galilei

Největší toskánské letiště se nachází asi 1,5 km od centra Pisy a slouží jako hlavní letiště pro celé okolí. Nedaleká Florencie má sice vlastní mezinárodní letiště, ale z důvodu krátké přistávací dráhy na něj mohou létat pouze letadla do určitého počtu pasažérů.

Terminál v Pise je malý a v letním období bývá přetížený, je proto dobré počítat s většími davy lidí. I tak bývá proces odbavení rychlý, vzdálenosti od vstupu do budovy k výstupu k letadlům jsou opravdu malé.

Letištní terminál je pouze jednopatrový, v pravé části najdete odlety, vlevo pak přílety.

Letenky

Letenky do Pisy pořídíte nejlevnější letenky s aerolinkou Ryanair, která zde má velkou základnu. Z Pisy létá vždy 2x týdně do Prahy, Vídně, Krakowa a Wroclawi. Ceny zpátečních letenek ze všech měst se pohybují okolo 2 000 Kč, v častých akcích ale pořídíte lety i kolem 500 Kč.

Doba letu z Prahy do Pisy trvá necelou hodinu a půl.

Zajímavostí nejen pro letecké nadšence je linka společnosti Silver Air, která létá na blízký ostrov Elba s letadly L-410 vyráběnými v Kunovicích u Uherského Hradiště.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pisy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pisa

Letiště je s městem spojeno malým automatickým vláčkem Pisa Mover, který pendluje mezi terminálem a hlavním nádražím Pisa Centrale. Jak na letišti, tak na nádraží je cesta k vláčku přehledně vyznačena. Od nádraží Pisa Centrale se pak dál do centra nebo k Šikmé věži dostanete autobusy MHD, informace o nich přinášíme v průvodci po Pise. Při cestě mezi letištěm a nádražím je ještě zastávka u parkoviště.

Jízdenky na Pisa Mover koupíte v několika automatech u vstupu do stanice, kde lze platit kartou i hotovostí. Při průchodu turniketem musíte ve čtečce načíst čárový kód jízdenky.

 • 5 EUR – 1 jízda, slevy se žádné neposkytují
 • 8 minut – jízdní doba z letiště na nádraží
 • interval 10 minut

První spoj jede vždy v 6:00 v obou směrech najednou, poslední pak ve 23:50. Oficiální informace jsou dostupné na webu: pisa-mover.com/en.

Alternativním a levnějším způsobem dopravy jsou autobusy MHD, které však nezajíždějí přímo k letišti. Od terminálu se vydáte přes parkoviště šikmo vlevo, po chodníčku pro pěší projdete do ulice Via dell'Aeroporto, kterou půjdete asi 420 metrů až minete kruhový objezd. Za ním už je zastávka autobusů MHD "Via dell'Aeroporto". Projíždí tudy linky:

 • LAM Verde – pouze ve směru od nádraží k letišti, zpět do centra totiž pokračuje velkým okruhem, jezdí jednou za 10 minut od 6:10 do 20:45
 • – pouze ve směru od letiště k nádraží, naopak cesta z centra jede velkým okruhem, jezdí jednou za 20 minut od 6:20 do 20:20
 • 21 – v obou směrech, jede jednou za 30 minut od 20:43 do 23:13
 • Jízdní řády autobusů v Pise na webu pisa.cttnord.it

Jízdenka stojí 1,50 EUR a koupíte ji v každé trafice. Tu najdete u kruhového objedu poblíž zastávky. Můžete také využít mobilní aplikaci Tabnet, návod k jejímu použití detailně popisujeme v průvodci Toskánskem.

Mapu linek i pěší trasy k autobusu najdete na mapě níže.

Taxi využijete v případě velmi pozdního příletu nebo brzkého odletu, kdy na letiště nejezdí ani automatický vláček a ani autobus. Cena jízdy k nádraží by měla být 9 EUR, k šikmé věži pak 12 EUR. V Pise nepůsobí Uber, Bolt, ani jiná podobná taxi aplikace.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Lucca a Viareggio

Asi 30 metrů vpravo od terminálu je zastávka meziměstského autobusu linky E3, který jezdí z letiště přímo bez přestupu do historického města Lucca nebo letoviska Viareggio.

 • 1-2x za hodinu, pozor - nejezdí v neděli a o svátcích
 • cesta do Luccy trvá 50 minut, do Viareggia hodinu
 • jízdní řády meziměstských linek (klikněte na E3 pro Luccu a na E25 pro Viareggio/Pietrasanta)

Jízdenka do obou měst vyjde na 3,50 EUR při zakoupení v trafice nebo kanceláři na autobusovém nádraží, což však na letišti není možné. Zde si můžete koupit za tuto cenu lístek přes mobilní aplikaci Tabnet (návod k jejímu použití detailně popisujeme v průvodci Toskánskem) nebo u řidiče za 6 EUR (lze platit jen v hotovosti).

Florencie

Přímo z letiště Pisa jezdí bez zastávky speciální autobusová linka Sky Bus Lines Caronna do Florencie, kde zastavuje u hlavního nádraží S.M.N. Autobusy jezdí cca 7x denně a jízdenka vyjde na 13,90 EUR v denních hodinách, resp. 25 EUR v noci. Jízda trvá asi hodinu.

Detailní informace najdete na webu www.caronnatour.com.

Pokud vám nevyhovují časy autobusů, můžete využít mnohem frekventovanější spojení vlakem. Nejprve se dostanete automatickým vláčkem Pisa Mover na nádraží Pisa Centrale, odkud do Florencie jezdí vlaky několikrát do hodiny. Celkem cesta vlakem i s jízdou Pisa Moverem zabere asi hodinu a 20 minut a vyjde vás na 13,70 EUR.

Lístek lze zakoupit online na webu trenitalia.com nebo v mobilní aplikaci Trenitalia (Google Play / App Store) na celou trasu (5 EUR Pisa Mover + 8,70 EUR vlak), kombinovaný lístek, který platí i na Pisa Mover se tak neprodává s žádnou slevou.

Po Toskánsku

Poslouží vám letiště Pisa jen jako výchozí bod pro cestování po toskánském venkově nebo po Apuánských Alpách? V takovém případě bude nejpraktičtější půjčit si auto přímo na letišti, kde v příletovém terminálu sídlí mnoho autopůjčoven.

Ceny menších půjčoven startují na 3 500 Kč za 4 dny, serióznější půjčovny však aktuálně nabízejí ceny od 7 500 Kč, což jsou zhruba 2x vyšší ceny než před covidovou pandemií.

Ceny všech autopůjčoven v Pise můžete srovnat například na webu rentalcars.com, kde lze auto rovnou i rezervovat.

Hotely u letiště

Obzvlášť na první ranní odlety se veřejnou dopravou dostává obtížně a pokud nechcete brzy ráno řešit taxi, vyberte si ubytování s pěší docházkovou vzdáleností k terminálu. Najdete zde nejvíce soukromé apartmány s cenami mezi 1 700 až 2 000 Kč za noc. Vybrali bychom například tyto:

Z klasických hotelů je nejblíže 4* Blue Shades Aparthotel, který se nachází 520 metrů od terminálu a nabízí plně zařízené apartmány od 3 500 Kč za noc.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 60 minut.

Ve veřejné části letiště najdete obchod Hudson News s pitím, bagetami, pohledy či knížkami, dále pak lékárny, obchod s leteckými suvenýry a menší kavárnu. Samozřejmostí jsou bankomaty.

Za bezpečnostní kontrolou pak můžete nakoupit v jednom duty free shopu a několika restauracích (např. ceny pannini se pohybují kolem 6,50 EUR).

Klasický supermarket na letišti ani v jeho blízkosti není.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,chci se jen zeptat,kolik stoji taxi z Pisa letiště do centra Florencie.

Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

150€ našel google....

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jezdí také přímý bus z letiště...

před 2 lety

Doporucim bud bus primo z letiste mnohonasobne levnej nebo Pisa moover do centra a odtud vlakem... cena diametralne odlisna.150 eur me stal cely vikend ve Florencii-Pise i s letenkama a ubytovanim

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
jakob

V pondělí jsem na letišti v Pise dozvěděl, že Gorgonzola je tekutina. Asi už byla moc :)

Jaký je váš názor? Měla projít? Já myslím že ano a že jim jen "zapípala" kvůli kovovému obalu. Nebylo jí moc tak jsem se do větších debat nepouštěl.

před 3 lety
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Jaký je váš názor? Prostě na některých letištích (mě se to stalo v BOD) neprojdeš se sýrem a tak to prostě je, názor na to můžu mít jaký chci, ale to je tak vše...

před 3 lety
divan

Pouštět se do větších debat nemá cenu. Když něco neprojde, tak to neprojde, soudruzi na kontrole mají rozhodovací pravomoc.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, mohu se zeptat, jaká je nejhezčí pláž, nebo nějaká dostupná pláž v Pise. A jak se na tyto pláže dostaneme.dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Dobrý den, nerad bych Vám kazil barvité představy o italských plážích, ale Pisa opravdu neleží u moře.

V případě potřeby se lze dostat z letiště v Pise pomocí peoplemoveru a vlaku až na pobřeží.

(tosemisnadjenomzdá?)

před 3 lety

Já vím, že neleží přímo u pláže,ale z centra se tam dá dostat. Jedeme jen na tři denní výlet, tak chceme jeden den k moři... proto bych se ráda dozvěděla, jak se z centra k moři dostanu.. děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Domča

Jede tam autobus 010 ze Sesta Porta, coz je kousek od vlakoveho nadrazi. Ale zatim to mam vytipovane jen podle googlu, spojeni vyzkousim az ted o vikendu :)

před 3 lety

Skvělé.dekuji.muzete mi prosím poslat třeba SMS,nebo mail kikit@seznam.cz,777555521. Letime v neděli za dva dny.a bydlíme v centru. Ještě v neděli bychom chtěli k moři.pokud do té doby vyzkoušíte, prosím napište.dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Ahoj, na pláž tím busem jak píše Domča. Lístky se dají koupit přímo na nádraží a kupoval jsem vždy i zpáteční. My vystupovali vždy na P.Za Gorgona a šli k moři. Leželi jsme na těch kamenných valech, kde jsou placaté kameny a sejdeš i rovnou do moře. Byli tam jen místní. V blízkosti je Coop, restaurace, zmrzlina atd. Busem se dá jet i dál, kde jsou písečné pláže se slunečníky sprchou atd., ale my byli spokojeni tam:) Stačí mrknout na google...

před 3 lety
Avatar uživatele
Domča

Je to presne jak rika Marek, na Sesta Porta je autobusove nadrazi, kde prodavaji jizdenky. Cena je 3,6 € za zpatecni. Autobus jezdi cca kazdych 15 min.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím,

letím s kamarádkou do Pisy, letadlo nám přistává až v 23:00. Je v pohodě na letišti přespat nebo jezdí stale vlak?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, vše je popsáno výše. Letiště se zavírá po poslední příletu (okolo půlnoci) a pokud se nic nezměnilo, v terminálu vás nenechají přespat.

Odkazy na jízdní řády jsou v sekci "Doprava". Konkrétně poslední vlak jede z letiště až o půlnoci (do té doby každých 10 minut).

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, Kryštofe,

potřebovaly bychom se dostat z letiště v Pise přímo do historického centra k šikmé věži. Koukala jsem, že linka dálkových autobusů stojí 2,60. Nevíte jestli není tím pádem levnější jet taxíkem nebo uberem v případě, že jsme tři?

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Však není nic jednoduššího, než to zkusit. Až budete na místě, zadejte otevřete si Uber a pokud bude cena s nižší, tak si auto rovnou objednejte. Třeba v Tallinu byl Uber levnější, než 2x jednorázové jízdné.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1704 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-15T09:57:35+02:00)

Jak stojí v popisu na této stránce, 70 minutová jízdenka vyjde na 1,50 €. Za sebe mohu doporučit pěší procházku, z letiště dojdete až k věži do hodinky i se zastávkami v historickém centru Pisy, které je moc pěkné.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, předpokládám, že staví autobus LAM i na hlavním vlak.nádraží, jak se prosím jmenuje zastávka? Moc děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano staví. Zastávka se jmenuje "Stazione", ale nejsem si jistý, jestli v Pise stanice hlásí. Každopádně se ale nemůžete splést, je to hlavní přestupní bod všech autobusů.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Chtěla bych se podívat do Pisy , ale také zajet do oblasti Cinque Terre. Jede tam nějaký vlak nebo autobus?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, z Pisy jezdí do Cinque Terre přímé vlaky, centrem je asi městečko Vernazza, jízdní řády na trenitalia.com, lístky koupíte klidně až na nádraží, jedním směrem kolem 13 €.

Přidat odpověď
před 3 lety

Nevite , kde presne ten autobus stoji? Dneska jsme ho hledali a nakonec jeli tim vlackem. Dekuju

před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Musíš podejit tu dálnici, nestojí u letiště. Zastávky Pardi nebo S.Agostino. Tam nás poslali místní, je to tak 5-10min pěšky z terminálu. Na googlemaps to najdeš...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pravda, ale to je relativní novinka ne? Ještě cca před rokem stál klasicky před terminálem.

před 4 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Byli jsme v létě a řidič nás vyhodil na Pardi...

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se dá dojít z letiště do centra Pisy i pěšky. Dle mapy to vypadá jen na 2 km.

Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, není to moc hezká cesta, ale dá, chodník tam je.

před 4 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Ja jsem to prosel loni v lete z centra na letiste. Od vlakoveho nadrazi kousek vychodne, pak jizne pres most a stale rovne beznou rezidencni ctvrti, podejit dalnicni viadukt a jsi hned na letisti, celkem asi 20 minut.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Petr Dobeš

Zdravim....

dotaz ohledne transferu z Pisa do Florencie.Je nutne zakoupit jizdenky na vlak online dopredu nebo je moznost i primo na letisti v automatu??

Diky za odpoved

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Stačí na místě, u regionálních spojů je cena stejná jako online.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobry den ,chtel bych poradit, jak se dostat nejlepe z letiste v Pise do mesta Viareggio prilet do Pisy mame tuhle nedeli v 17:00. Dekuji za kazdou radu...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jeďte na nádraží autobusovou linkou LAM za 1,50 € (viz informace výše), z hlavního nádraží jezdí do Viareggia vlaky každých 20 minut za 3,60 €, lístek koupíte na místě v pokladně nebo automatu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu