Průvodce letištěm

Letiště Pisa Galileo Galilei

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Pisa Galileo Galilei

Největší toskánské letiště se nachází asi 1,5 km od centra Pisy a slouží jako hlavní letiště pro celé okolí. Nedaleká Florencie má sice vlastní mezinárodní letiště, ale z důvodu krátké přistávací dráhy na něj mohou létat pouze letadla do určitého počtu pasažérů.

Terminál v Pise je malý a v letním období bývá přetížený, je proto dobré počítat s většími davy lidí. I tak bývá proces odbavení rychlý, vzdálenosti od vstupu do budovy k výstupu k letadlům jsou opravdu malé.

Otevírací doba: 4:00 – poslední přílet (bývá okolo půlnoci).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
771 km
od Prahy
15.5 °C
aktuální počasí
17:44
aktuální čas

Letenky

Z Prahy do Pisy létají v letní sezoně přímo ČSA za ceny kolem 5.000 Kč, od října 2018 se pak přidává Ryanair se třemi lety týdně, který má v Pise velkou základnu. Průměrné ceny se dají očekávat kolem 1.500 až 2.000 Kč za zpáteční letenku, v akcích však o kolem 800 Kč. Z Vídně létají do Pisy přímo společnosti Laudamotion a Eurowings.

Doba letu z Prahy do Pisy trvá necelou hodinu a půl.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pisy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Pisy a Luccy

Míříte-li do centra města, poslouží vám autobusová linky „LAM“ (zelená). Její jízdní doba trvá asi 20 minut. Jízdenka z automatu na zastávce nebo trafiky na 70 minut stojí 1,50 €. U řidiče zakoupíte pouze jízdenku na 70 minut za 2,50 €.

Pozor! Nově autobus nezastavuje přímo na letišti. Z terminálu se vydejte vlevo, minete zastávku automatického vláčku „Pisa Mover“, vydejte se směrem k dálnici, kterou přes kruhový objezd podejdete a zhruba po 50 metrech narazíte na autobusovou zástavku. Nejbližšími jsou zastávky „San Agostino“ a „Pardi“.

  • LAM: interval 10 až 20 minut, 5:20–20:15,
  • Jízdní řady MHD v Pise

Pro cestu do centra Pisy i přímo k Šikmé věži (zastávka "Dei Miracoli") můžete využít i meziměstských autobusů E3 a E25 směřující do města Lucca (E3), resp. Pietrasanta (E25). Staví cca 30 metrů vpravo od terminálu a jízdenku pořídíte u řidiče za 2,60 € v případě cesty do/z Pisy. Obě linky jezdí jednou až dvakrát za hodinu.

Pokud jedete až do Luccy, ve směru z letiště si lze koupit lístek jen u řidiče za cenu 7 €. Ve směru na letiště si kupte v trafice či automatu lístek za 4,50 €.

K nádraží Pisa Centrale a do celé Itálie

Na nádraží jezdí od letiště každých 10 minut automatický vláček „Pisa Mover“, na nějž platí jízdenka na vlak, kterou snadno koupíte na webu Trenitalia.com. Pokud se rozhodnete využít Pisa Mover jen pro cestu na nádraží, za jízdenku zaplatíte 2,70 €. Cesta na nádraží zabere 5 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Florencie

Přímo z letiště jezdí do Florencie autobusy společnosti Autostradale (12 €) a levnější easyBus (10 €). Autobusy jezdí v nepravidelných intervalech 15x denně. Cesta zabere 60 minut, jízdenky raději rezervujte online v předstihu.

Pokud vám nevyhovují odjezdy autobusů, využijte frekventované vlakové spojení. I s vláčkem „Pisa Mover“ vyjde jízdenka na 11,10 €, vlaky jezdí každých 30 minut a celková cesta z letiště zabere 90 minut.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 60 minut.

Zavazadla si můžete uschovat na informační přepážce, která je otevřena od 7:00 do 19:00. Sazba za 24 hodin činí 7 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevite , kde presne ten autobus stoji? Dneska jsme ho hledali a nakonec jeli tim vlackem. Dekuju

před měs
Avatar uživatele Marek
Marek

Musíš podejit tu dálnici, nestojí u letiště. Zastávky Pardi nebo S.Agostino. Tam nás poslali místní, je to tak 5-10min pěšky z terminálu. Na googlemaps to najdeš...

před měs
Kryštof Hájek

Pravda, ale to je relativní novinka ne? Ještě cca před rokem stál klasicky před terminálem.

před měs
Avatar uživatele Marek
Marek

Byli jsme v létě a řidič nás vyhodil na Pardi...

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se dá dojít z letiště do centra Pisy i pěšky. Dle mapy to vypadá jen na 2 km.

Děkuji.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, není to moc hezká cesta, ale dá, chodník tam je.

před 2 měs
Jakub Langer

Ja jsem to prosel loni v lete z centra na letiste. Od vlakoveho nadrazi kousek vychodne, pak jizne pres most a stale rovne beznou rezidencni ctvrti, podejit dalnicni viadukt a jsi hned na letisti, celkem asi 20 minut.

Petr Dobeš

Zdravim....

dotaz ohledne transferu z Pisa do Florencie.Je nutne zakoupit jizdenky na vlak online dopredu nebo je moznost i primo na letisti v automatu??

Diky za odpoved

před 5 měs
Kryštof Hájek

Stačí na místě, u regionálních spojů je cena stejná jako online.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den ,chtel bych poradit, jak se dostat nejlepe z letiste v Pise do mesta Viareggio prilet do Pisy mame tuhle nedeli v 17:00. Dekuji za kazdou radu...

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jeďte na nádraží autobusovou linkou LAM za 1,50 € (viz informace výše), z hlavního nádraží jezdí do Viareggia vlaky každých 20 minut za 3,60 €, lístek koupíte na místě v pokladně nebo automatu.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu