IATA (ICAO) kód letiště
PSA (LIRP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:32
Vzdálenost od Prahy
771 km

O letišti Pisa Galileo Galilei

Největší toskánské letiště se nachází asi 1,5 km od centra Pisy a slouží jako hlavní letiště pro celé okolí. Nedaleká Florencie má sice vlastní mezinárodní letiště, ale z důvodu krátké přistávací dráhy na něj mohou létat pouze letadla do určitého počtu pasažérů.

Terminál v Pise je malý a v letním období bývá přetížený, je proto dobré počítat s většími davy lidí. I tak bývá proces odbavení rychlý, vzdálenosti od vstupu do budovy k výstupu k letadlům jsou opravdu malé.

Otevírací doba: 4:00 – poslední přílet (bývá okolo půlnoci).

Letenky

Z Prahy do Pisy létají v letní sezoně přímo ČSA za ceny kolem 5.000 Kč, od října 2018 se pak přidává Ryanair se třemi lety týdně, který má v Pise velkou základnu. Průměrné ceny se dají očekávat kolem 1.500 až 2.000 Kč za zpáteční letenku, v akcích však o kolem 800 Kč. Z Vídně létají do Pisy přímo společnosti Laudamotion a Eurowings.

Doba letu z Prahy do Pisy trvá necelou hodinu a půl.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pisy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Pisy a Luccy

Míříte-li do centra města, poslouží vám autobusová linky „LAM“ (zelená). Její jízdní doba trvá asi 20 minut. Jízdenka z automatu na zastávce nebo trafiky na 70 minut stojí 1,50 €. U řidiče zakoupíte pouze jízdenku na 70 minut za 2,50 €.

Pozor! Nově autobus nezastavuje přímo na letišti. Z terminálu se vydejte vlevo, minete zastávku automatického vláčku „Pisa Mover“, vydejte se směrem k dálnici, kterou přes kruhový objezd podejdete a zhruba po 50 metrech narazíte na autobusovou zástavku. Nejbližšími jsou zastávky „San Agostino“ a „Pardi“.

  • LAM: interval 10 až 20 minut, 5:20–20:15,
  • Jízdní řady MHD v Pise

Pro cestu do centra Pisy i přímo k Šikmé věži (zastávka "Dei Miracoli") můžete využít i meziměstských autobusů E3 a E25 směřující do města Lucca (E3), resp. Pietrasanta (E25). Staví cca 30 metrů vpravo od terminálu a jízdenku pořídíte u řidiče za 2,60 € v případě cesty do/z Pisy. Obě linky jezdí jednou až dvakrát za hodinu.

Pokud jedete až do Luccy, ve směru z letiště si lze koupit lístek jen u řidiče za cenu 7 €. Ve směru na letiště si kupte v trafice či automatu lístek za 4,50 €.

K nádraží Pisa Centrale a do celé Itálie

Na nádraží jezdí od letiště každých 10 minut automatický vláček „Pisa Mover“, na nějž platí jízdenka na vlak, kterou snadno koupíte na webu Trenitalia.com. Pokud se rozhodnete využít Pisa Mover jen pro cestu na nádraží, za jízdenku zaplatíte 5 EUR. Cesta na nádraží zabere 5 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Florencie

Přímo z letiště jezdí do Florencie autobusy společnosti Autostradale (12 €) a levnější easyBus (10 €). Autobusy jezdí v nepravidelných intervalech 15x denně. Cesta zabere 60 minut, jízdenky raději rezervujte online v předstihu.

Pokud vám nevyhovují odjezdy autobusů, využijte frekventované vlakové spojení. I s vláčkem „Pisa Mover“ vyjde jízdenka na 11,10 €, vlaky jezdí každých 30 minut a celková cesta z letiště zabere 90 minut.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 60 minut.

Zavazadla si můžete uschovat na informační přepážce, která je otevřena od 7:00 do 19:00. Sazba za 24 hodin činí 7 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,chci se jen zeptat,kolik stoji taxi z Pisa letiště do centra Florencie.

Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

150€ našel google....

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jezdí také přímý bus z letiště...

před rokem

Doporucim bud bus primo z letiste mnohonasobne levnej nebo Pisa moover do centra a odtud vlakem... cena diametralne odlisna.150 eur me stal cely vikend ve Florencii-Pise i s letenkama a ubytovanim

Avatar uživatele
jakob

V pondělí jsem na letišti v Pise dozvěděl, že Gorgonzola je tekutina. Asi už byla moc :)

Jaký je váš názor? Měla projít? Já myslím že ano a že jim jen "zapípala" kvůli kovovému obalu. Nebylo jí moc tak jsem se do větších debat nepouštěl.

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Jaký je váš názor? Prostě na některých letištích (mě se to stalo v BOD) neprojdeš se sýrem a tak to prostě je, názor na to můžu mít jaký chci, ale to je tak vše...

před rokem
divan

Pouštět se do větších debat nemá cenu. Když něco neprojde, tak to neprojde, soudruzi na kontrole mají rozhodovací pravomoc.

Dobrý den, mohu se zeptat, jaká je nejhezčí pláž, nebo nějaká dostupná pláž v Pise. A jak se na tyto pláže dostaneme.dekuji

před 2 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Dobrý den, nerad bych Vám kazil barvité představy o italských plážích, ale Pisa opravdu neleží u moře.

V případě potřeby se lze dostat z letiště v Pise pomocí peoplemoveru a vlaku až na pobřeží.

(tosemisnadjenomzdá?)

před 2 lety

Já vím, že neleží přímo u pláže,ale z centra se tam dá dostat. Jedeme jen na tři denní výlet, tak chceme jeden den k moři... proto bych se ráda dozvěděla, jak se z centra k moři dostanu.. děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Domča

Jede tam autobus 010 ze Sesta Porta, coz je kousek od vlakoveho nadrazi. Ale zatim to mam vytipovane jen podle googlu, spojeni vyzkousim az ted o vikendu :)

před 2 lety

Skvělé.dekuji.muzete mi prosím poslat třeba SMS,nebo mail kikit@seznam.cz,777555521. Letime v neděli za dva dny.a bydlíme v centru. Ještě v neděli bychom chtěli k moři.pokud do té doby vyzkoušíte, prosím napište.dekuji

před 2 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Ahoj, na pláž tím busem jak píše Domča. Lístky se dají koupit přímo na nádraží a kupoval jsem vždy i zpáteční. My vystupovali vždy na P.Za Gorgona a šli k moři. Leželi jsme na těch kamenných valech, kde jsou placaté kameny a sejdeš i rovnou do moře. Byli tam jen místní. V blízkosti je Coop, restaurace, zmrzlina atd. Busem se dá jet i dál, kde jsou písečné pláže se slunečníky sprchou atd., ale my byli spokojeni tam:) Stačí mrknout na google...

před 2 lety
Avatar uživatele
Domča

Je to presne jak rika Marek, na Sesta Porta je autobusove nadrazi, kde prodavaji jizdenky. Cena je 3,6 € za zpatecni. Autobus jezdi cca kazdych 15 min.

Přidat odpověď
před 2 lety

Zdravím,

letím s kamarádkou do Pisy, letadlo nám přistává až v 23:00. Je v pohodě na letišti přespat nebo jezdí stale vlak?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, vše je popsáno výše. Letiště se zavírá po poslední příletu (okolo půlnoci) a pokud se nic nezměnilo, v terminálu vás nenechají přespat.

Odkazy na jízdní řády jsou v sekci "Doprava". Konkrétně poslední vlak jede z letiště až o půlnoci (do té doby každých 10 minut).

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, Kryštofe,

potřebovaly bychom se dostat z letiště v Pise přímo do historického centra k šikmé věži. Koukala jsem, že linka dálkových autobusů stojí 2,60. Nevíte jestli není tím pádem levnější jet taxíkem nebo uberem v případě, že jsme tři?

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Však není nic jednoduššího, než to zkusit. Až budete na místě, zadejte otevřete si Uber a pokud bude cena s nižší, tak si auto rovnou objednejte. Třeba v Tallinu byl Uber levnější, než 2x jednorázové jízdné.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 1685 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-15T09:57:35+02:00)

Jak stojí v popisu na této stránce, 70 minutová jízdenka vyjde na 1,50 €. Za sebe mohu doporučit pěší procházku, z letiště dojdete až k věži do hodinky i se zastávkami v historickém centru Pisy, které je moc pěkné.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, předpokládám, že staví autobus LAM i na hlavním vlak.nádraží, jak se prosím jmenuje zastávka? Moc děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano staví. Zastávka se jmenuje "Stazione", ale nejsem si jistý, jestli v Pise stanice hlásí. Každopádně se ale nemůžete splést, je to hlavní přestupní bod všech autobusů.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Chtěla bych se podívat do Pisy , ale také zajet do oblasti Cinque Terre. Jede tam nějaký vlak nebo autobus?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, z Pisy jezdí do Cinque Terre přímé vlaky, centrem je asi městečko Vernazza, jízdní řády na trenitalia.com, lístky koupíte klidně až na nádraží, jedním směrem kolem 13 €.

Přidat odpověď
před 3 lety

Nevite , kde presne ten autobus stoji? Dneska jsme ho hledali a nakonec jeli tim vlackem. Dekuju

před 3 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Musíš podejit tu dálnici, nestojí u letiště. Zastávky Pardi nebo S.Agostino. Tam nás poslali místní, je to tak 5-10min pěšky z terminálu. Na googlemaps to najdeš...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pravda, ale to je relativní novinka ne? Ještě cca před rokem stál klasicky před terminálem.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Byli jsme v létě a řidič nás vyhodil na Pardi...

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se dá dojít z letiště do centra Pisy i pěšky. Dle mapy to vypadá jen na 2 km.

Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, není to moc hezká cesta, ale dá, chodník tam je.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Ja jsem to prosel loni v lete z centra na letiste. Od vlakoveho nadrazi kousek vychodne, pak jizne pres most a stale rovne beznou rezidencni ctvrti, podejit dalnicni viadukt a jsi hned na letisti, celkem asi 20 minut.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Dobeš

Zdravim....

dotaz ohledne transferu z Pisa do Florencie.Je nutne zakoupit jizdenky na vlak online dopredu nebo je moznost i primo na letisti v automatu??

Diky za odpoved

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Stačí na místě, u regionálních spojů je cena stejná jako online.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den ,chtel bych poradit, jak se dostat nejlepe z letiste v Pise do mesta Viareggio prilet do Pisy mame tuhle nedeli v 17:00. Dekuji za kazdou radu...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jeďte na nádraží autobusovou linkou LAM za 1,50 € (viz informace výše), z hlavního nádraží jezdí do Viareggia vlaky každých 20 minut za 3,60 €, lístek koupíte na místě v pokladně nebo automatu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu