Průvodce letištěm

Letiště Pisa Galileo Galilei

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Pisa Galileo Galilei

Největší toskánské letiště se nachází asi 1,5 km od centra Pisy a slouží jako hlavní letiště pro celé okolí. Nedaleká Florencie má sice vlastní mezinárodní letiště, ale z důvodu krátké přistávací dráhy na něj mohou létat pouze letadla do určitého počtu pasažérů.

Terminál v Pise je malý a v letním období bývá přetížený, je proto dobré počítat s většími davy lidí. I tak bývá proces odbavení rychlý, vzdálenosti od vstupu do budovy k výstupu k letadlům jsou opravdu malé.

Otevírací doba: 4:00 – poslední přílet (bývá okolo půlnoci).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
771 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:52
aktuální čas

Letenky

Z Prahy do Pisy létají v letní sezoně přímo ČSA za ceny kolem 5.000 Kč, od října 2018 se pak přidává Ryanair se třemi lety týdně, který má v Pise velkou základnu. Průměrné ceny se dají očekávat kolem 1.500 až 2.000 Kč za zpáteční letenku. Z Vídně létají do Pisy přímo společnosti Laudamotion a Eurowings.

Doba letu z Prahy do Pisy trvá necelou hodinu a půl.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Do Pisy

Míříte-li do centra města nebo k šikmé věži, poslouží vám autobusová linky „LAM“ (zelená) Zastavuje přímo u šikmé věže (zastávka Torre). Její jízdní doba trvá asi 20 minut. Jízdenka z automatu nebo trafiky na 70 minut stojí 1,20 €; na 120 minut 1,60 € a na 240 minut 1,90 €. U řidiče zakoupíte pouze jízdenku na 70 minut za 2 €.

K nádraží a do celé Itálie

Na nádraží jezdí od letiště každých 10 minut automatický vláček „Pisa Mover“, na nějž platí jízdenka na vlak, kterou snadno koupíte na webu Trenitalia.com. Pokud se rozhodnete využít Pisa Mover jen pro cestu na nádraží, za jízdenku zaplatíte 2,70 €. Cesta na nádraží zabere 5 minut.

Do Florencie

Přímo z letiště jezdí do Florencie autobusy společnosti Autostradale (12 €) a levnější easyBus (10 €). Autobusy jezdí v nepravidelných intervalech 15x denně. Cesta zabere 60 minut, jízdenky raději rezervujte online v předstihu.

Pokud vám nevyhovují odjezdy autobusů, využijte frekventované vlakové spojení. I s vláčkem „Pisa Mover“ vyjde jízdenka na 11,10 €, vlaky jezdí každých 30 minut a celková cesta z letiště zabere 90 minut.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 60 minut.

Zavazadla si můžete uschovat na informační přepážce, která je otevřena od 7:00 do 19:00. Sazba za 24 hodin činí 7 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu