Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud ještě nemáte na letošní sezonu naplánovanou dovolenou u moře, je nejvyšší čas to změnit. Využijte zlevněných letenek společnosti Ryanair na přímé lince z Prahy do španělské Málagy, kdy u dvou prázdninových termínů zaplatíte za zpáteční letenku jen 1 638 Kč. Z Prahy na lepší cenu do přímořských destinací narazíte jen zřídkakdy. Dostupné termíny jsou tyto:

  • 23.7. – 30.7.
  • 22.8. – 27.8.

Letošní léto můžete těžit ze snahy hoteliérů přilákat co nejvíce klientů na nižší ceny. A tak zatímco v běžné prázdninové sezoně hotel v Málaze neseženete pod 2 500 Kč za noc, letos počítejte zhruba s cenami od 1 300 Kč za noc pro dva. Srovnejte nabídky ubytování:

A pokud trávíte dovolenou raději aktivně, nemohli jste si vybrat lepší region. Andalusie nabízí mnoho od klasických plážových letovisek, přes malé typicky španělské vesničky v horách po historické skvosty v čele se skalním městem Ronda. Ideálně si půjčte auto a využijte ceny startující zhruba na 900 Kč za den. Podívejte se na všechny nabídky autopůjčoven:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
AGP Málaga
Španělsko
Málaga
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 53 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších letenek (maximálně desítky minut)

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a srpen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Málaga Costa Del Sol

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

My jsme půjčovali loni v červenci u Wiberu v Alicante, cena super a bez problémů, bez all in.. Jediný teda, že jim to děsně trvalo, než si auto převzali (a to tam neměli zas tak moc narváno), že málem uletělo letadlo. A taky měli svůj svoz na letiště. Jo a taky poměrně teda dlouho trvalo než nám pustili prachy zpátky na kreditku.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele David
David

V Malaze na letišti určitě doporučuji půjčit auto od Wiberu - https://www.wiberrentacar.com/. Naprosto super přístup, auto jako nové (měli jsme v únoru 2019 Fiestu s cca 23k km). Předání klíčů trvalo do 10 minut. Jediná nevýhoda je, že nejsou přímo na letišti, ale asi 500 m od něj, ale jezdí jejich svozy :) Cena se jim na webu mění - odpozoroval jsem, že v průběhu dne se snižuje a zvyšuje (asi dle návštěvnosti webu). Chce to podívat se ráno/odpoledne/večer a najít si tu nejlepší cenu. Auto nás na týden v únoru 2019 vyšlo na 108 eur včetně all inclusive.

před 12 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

S all inclusive to bývá v pohodě asi téměř vždy (nějaké výluky jsou i tak, ale nevzpomínám si, že bych četl o špatných zkušenostech v tomto případě u některé půjčovny). Já můžu Wiber v Málaze doporučit po zkušenosti z března 2019 i bez all inclusive a potvrzuju, co píšeš (navíc nižší cena, ale nepíšeš, za jak dlouho). Teď ale napsal Leonard o špatné zkušenosti s Wiberem v Alicante, tak snad to časem podrobněji popíše, abychom věděli, na co si dávat pozor.

před 12 měs
Avatar uživatele paja1980
paja1980

Můžu potvrdit super zkušenost s Wiberem v Malaze na začátku března, ještě než to vše kolem Covid začalo. Tři týdny předem rezervovaná Toyota Aygo, nakonec jsme měli Seat Ibiza. Najeto měla 15 000 km. All in za 150 eur na 5 dní. Bez depozitu, placeno debetní kartou. Při vracení jen kontrola stavu paliva. Vše proběhlo skoro stejně jednoduše jako například u Autoreisen na Tenerife, jen o pár eur dražší. Můžu doporučit.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Elafonisi pláž
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Macarella Beach
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
Amsterdam
ušetříš až 42%
Jedem!
ušetříš až 33%
Honem, dokud jsou místa!
4962 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Málaga
Španělsko Přílet na letiště Málaga Costa Del Sol

Přímo na letišti se nachází zastávka příměstské železnice linky C1, která je nejrychlejší dopravou do centra Malagy nebo přilehlých letovisek. Vlaky jezdí jednou za 20 minut, přičemž cesta do centra Málagy zabere 12 minut. Cena jízdenky činí 1,80 €. 

  • První vlak z centra Málagy: 5:20
  • Poslední vlak z letiště do Málagy: 0:54

Do centra Malagy jezdí dále expresní autobusová linka A, kterou využijete i pro cesty do západní části města. Jízdenka stojí 3 € (platit můžete u řidiče), spoje odjíždějí každou čtvrt hodinu a cesta do centra vám zabere 30 minut. 

Na letišti zastavují i dálkové a meziměstské spoje. Do měst Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola využijte vlak C1 (na opačnou stranu než je centrum Málagy), interval činí 20 minut a za jízdenku zaplatíte dle vzdálenosti od 1,80 € do 2,70 €. 

Autobusová společnost Avanzabus provozuje přímé linky podél pobřeží přes města Marbella (9,50 €), Estepona (13,50 €), Algeciras (19,80 €) do La Línea de la Concepcion (kolem 16 EUR) poblíž Gibraltaru. 

Zastávku před terminálem mají i dálkové autobusy společnosti Alsa, detailní jízdní řády i s možností koupě jízdenky naleznete na webu společnosti.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1vXMCzHY3dS_Ql_Rnqd9VIyCPhe0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Málaga Costa Del Sol