IATA (ICAO) kód letiště
AGP (LEMG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:52
Vzdálenost od Prahy
2116 km
Obvyklá cena letenky
3 500 Kč

O letišti Málaga Costa Del Sol

Letiště vzdálené asi 13 km od centra Malagy a 125 km od Gibraltaru slouží především dovolenkovým letům v hlavní letní sezoně a vnitrostátním linkám.

Velikostí i počtem odbavených cestujících je letiště srovnatelné například s tím pražským. Najdete zde dva terminály, mezi nimiž vede spojovací chodba. Budovy jsou poměrně kompaktní a vzdálenosti krátké. V letní sezoně je nutné počítat s většími davy cestujících.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Letenky

Z Prahy létá do Málagy přímo Ryanair (kolem 3.500 Kč) a SmartWings za ceny od 7.000 Kč výš, v akcích však kolem 2 500 Kč. Pravidelné spojení s přestupem na některém z větších evropských letišť vyjde zhruba na 6 až 8.000 Kč.

Doba letu z Prahy je asi 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Málagy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo na letišti se nachází zastávka příměstské železnice linky C1, která je nejrychlejší dopravou do centra Malagy nebo přilehlých letovisek. Vlaky jezdí jednou za 20 minut, přičemž cesta do centra Málagy zabere 12 minut. Cena jízdenky činí 1,80 €. 

  • První vlak z centra Málagy: 5:20
  • Poslední vlak z letiště do Málagy: 0:54

Do centra Malagy jezdí dále expresní autobusová linka A, kterou využijete i pro cesty do západní části města. Jízdenka stojí 3 € (platit můžete u řidiče), spoje odjíždějí každou čtvrt hodinu a cesta do centra vám zabere 30 minut. 

Na letišti zastavují i dálkové a meziměstské spoje. Do měst Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola využijte vlak C1 (na opačnou stranu než je centrum Málagy), interval činí 20 minut a za jízdenku zaplatíte dle vzdálenosti od 1,80 € do 2,70 €. 

Autobusová společnost Avanzabus provozuje přímé linky podél pobřeží přes města Marbella (9,50 €), Estepona (13,50 €), Algeciras (19,80 €) do La Línea de la Concepcion (kolem 16 EUR) poblíž Gibraltaru. 

Zastávku před terminálem mají i dálkové autobusy společnosti Alsa, detailní jízdní řády i s možností koupě jízdenky naleznete na webu společnosti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel "LockMate" se nachází v příletové hale. Otevřeno je od 8:00 do 21:00, za 2 až 24 hodin úschovy zaplatíte 7 EUR.

 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,potřeboval jsem zjistit jak se dostanu z Letiště Malaga do hotelu Bes Sabinal oblast Almeria.Letím 10zaří a na letišti 12:10.Budu rád když mě poradíte.Předem děkuji.Zdeněk Saska

Odpovědět
před 3 měs

zaprve chvalim web. trochu bych poopravil cenu letenek smartwings ze 7000 na cca 2500. na webu smartwings je oficialni cena jednosmerky malaga prg 35eur, ja ji koupil za 580kc od kiwi na datum 2.3. at se dari

před 8 měs
Avatar uživatele
mirjur

Tak hlavně ať se tobě daří :-)

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele
lma

Avanzabus hlavně spojuje letiště přímo z Gibraltarem respektive s La Linea De La Concepcion lístek jsem si právě koupil (15,89 euro)

Odpovědět
před 9 měs

Ahoj,

Mate doporučení kde si půjčit čtyřkolku v Malaze?

Diky😊👍

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jezdí linka C1 nonstop, popřípadě od kdy do kdy, letíme v srpnu z Malagy v 6:55 (takže 4:55 na letišti), tak jestli se tím spojem dostaneme. Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, první vlak z centra jede v 5:20, na letišti je v 5:31, což je ok, to byste měli stíhat v pohodě.

před rokem

Dobrý den,

po našich dvou zkušenostech bych na tento první ranní spoj bohužel moc nespoléhal. Při příletu jsem vždy ověřili aktuální jízdní řád (na zastávce vlaku na letišti i na konečné Centro Alameda, poté vždy i na webových stránkách RENFE - http://www.renfe.com/viajeros/ce...index.html). Ranní realita však byla pokaždé stejná, všechny vchody do podzemí k vlaku se dle informační cedule na vratech otevíraly až v 5:20 a vlak nikde... Takže nezbývalo nic jiného než taxi. A ty nervy!!! V Malaze nestaví taxi bohužel na vaše zamávání, ale pouze na vyhrazených stanovištích, nejbližší je na ulici Alameda Principal směrem ven z města (po levé straně) cca 500 m. Když jsme k němu doběhli, byli jsem ve frontě asi na 100. místě. Veškerá místní omladina ve velmi podroušeném stavu se chystala po jistě vydařené noci rovněž domů. Po delším přemlouvání, vysvětlování (byli hodně, ale opravdu hodně hovorní, zvědaví a povídaví) a drobném "bakšišném" nás vždy zaplaťpánbůh pustili, na letiště jsme za 25 EUR dorazili tak akorát kolem 6 hodiny a stíhali jsme! Potřetí už to opravdu nebudeme riskovat a objednáme si dopředu transfer z hotelu přímo na letiště. Držím palce, ať Vám to vše vyjde O.K.

Avatar uživatele katkachovancova23
katkachovancova23

Děkuji Vám za odpověď.Nejjednodušší nakonec bylo opravdu jet taxíkem na nejbližší Sacaba beach ( i když taxikáři si teda šponují ceny) ale bylo to mnohem rychlejší než autobus.Ještě jednou díky.Katka

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Katko, na kolik tedy vyšel taxík? Ať máme představu, díky.

Přidat odpověď
před 2 lety

Letiště je docela blízko pobřeží, chodili jsme tam na pláž Campo de Golfo, je to už pár let zpátky takže nevím jak to tam dnes vypadá. Dost se tam stavěly silnice, takže se tam těžko probojovává. Asi nejjednoduší bude chytit taxíka a zadat mu tuto adresu. Pak je ještě pláž přímo v centru u přístavu se sprchami atd. Na těch 8 hodin by se to asi i vyplatilo.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele katkachovancova23
katkachovancova23

Dobrý den,

v červnu budu s rodinou přestupovat na letišti v Malaze. Budeme mít k dispozici zhruba 8 hodin času. Rádi bychom se podívali na pláž. Nemáte s ním někdo zkušenost - jak je to daleko, jak se tam dostat apod. ? Děkuji za případné nápady. Katka

před 2 lety
Avatar uživatele
guessWho

Stačí si pozrieť sekciu tohto článku "Doprava z/na letiště"

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu