Průvodce letištěm

Letiště Málaga Costa Del Sol

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Málaga Costa Del Sol

Letiště vzdálené asi 13 km od centra Malagy a 125 km od Gibraltaru slouží především dovolenkovým letům v hlavní letní sezoně a vnitrostátním linkám.

Velikostí i počtem odbavených cestujících je letiště srovnatelné například s tím pražským. Najdete zde dva terminály, mezi nimiž vede spojovací chodba. Budovy jsou poměrně kompaktní a vzdálenosti krátké. V letní sezoně je nutné počítat s většími davy cestujících.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2116 km
od Prahy
11.2 °C
aktuální počasí
06:52
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létá do Málagy přímo Ryanair (kolem 3.500 Kč) a SmartWings za ceny od 7.000 Kč výš. Pravidelné spojení s přestupem na některém z větších evropských letišť vyjde zhruba na 6 až 8.000 Kč.

Doba letu z Prahy je asi 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Málagy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo na letišti se nachází zastávka příměstské železnice linky C1, která je nejrychlejší dopravou do centra Malagy nebo přilehlých letovisek. Vlaky jezdí jednou za 20 minut, přičemž cesta do centra Málagy zabere 12 minut. Cena jízdenky činí 1,80 €. 

Do centra Malagy jezdí dále expresní autobusová linka A, kterou využijete i pro cesty do západní části města. Jízdenka stojí 3 € (platit můžete u řidiče), spoje odjíždějí každou čtvrt hodinu a cesta do centra vám zabere 30 minut. 

Na letišti zastavují i dálkové a meziměstské spoje. Do měst Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola využijte vlak C1 (na opačnou stranu než je centrum Málagy), interval činí 20 minut a za jízdenku zaplatíte dle vzdálenosti od 1,80 € do 2,70 €. 

Autobusová společnost Avanzabus provozuje přímé linky podél pobřeží přes města Marbella (9,50 €) a Estepona (13,50 €) do Algeciras (19,80 €) poblíž Gibraltaru. 

Zastávku před terminálem mají i dálkové autobusy společnosti Alsa, detailní jízdní řády i s možností koupě jízdenky naleznete na webu společnosti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma na prvních 30 minut po přihlášení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele katkachovancova23
katkachovancova23

Děkuji Vám za odpověď.Nejjednodušší nakonec bylo opravdu jet taxíkem na nejbližší Sacaba beach ( i když taxikáři si teda šponují ceny) ale bylo to mnohem rychlejší než autobus.Ještě jednou díky.Katka

před 9 měs
David Eiselt

Katko, na kolik tedy vyšel taxík? Ať máme představu, díky.

Přidat odpověď
před 9 měs

Letiště je docela blízko pobřeží, chodili jsme tam na pláž Campo de Golfo, je to už pár let zpátky takže nevím jak to tam dnes vypadá. Dost se tam stavěly silnice, takže se tam těžko probojovává. Asi nejjednoduší bude chytit taxíka a zadat mu tuto adresu. Pak je ještě pláž přímo v centru u přístavu se sprchami atd. Na těch 8 hodin by se to asi i vyplatilo.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele katkachovancova23
katkachovancova23

Dobrý den,

v červnu budu s rodinou přestupovat na letišti v Malaze. Budeme mít k dispozici zhruba 8 hodin času. Rádi bychom se podívali na pláž. Nemáte s ním někdo zkušenost - jak je to daleko, jak se tam dostat apod. ? Děkuji za případné nápady. Katka

před 10 měs
guessWho

Stačí si pozrieť sekciu tohto článku "Doprava z/na letiště"

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu