Letiště Málaga Costa Del Sol

Malaga Costa Del Sol Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště vzdálené asi 13 km od centra Malagy a 125 km od Gibraltaru slouží především dovolenkovým letům v hlavní letní sezoně a vnitrostátním linkám.

Velikostí i počtem odbavených cestujících je letiště srovnatelné například s tím pražským. Najdete zde dva terminály, mezi nimiž vede spojovací chodba. Budovy jsou poměrně kompaktní a vzdálenosti krátké. V letní sezoně je nutné počítat s většími davy cestujících.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Prahy létá do Málagy přímo Ryanair (kolem 3.500 Kč) a SmartWings za ceny od 7.000 Kč výš. Pravidelné spojení s přestupem na některém z větších evropských letišť vyjde zhruba na 6 až 8.000 Kč.

Doba letu z Prahy je asi 3,5 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo na letišti se nachází zastávka příměstské železnice linky C1, která je nejrychlejší dopravou do centra Malagy nebo přilehlých letovisek. Vlaky jezdí jednou za 20 minut, přičemž cesta do centra Málagy zabere 12 minut. Cena jízdenky činí 1,80 €.

Do centra Malagy jezdí dále expresní autobusová linka A, kterou využijete i pro cesty do západní části města. Jízdenka stojí 3 € (platit můžete u řidiče), spoje odjíždějí každou čtvrt hodinu a cesta do centra vám zabere 30 minut.

Na letišti zastavují i dálkové a meziměstské spoje. Do měst Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola využijte vlak C1 (na opačnou stranu než je centrum Málagy), interval činí 20 minut a za jízdenku zaplatíte dle vzdálenosti od 1,80 € do 2,70 €.

Autobusová společnost Avanzabus provozuje přímé linky podél pobřeží přes města Marbella (9,50 €) a Estepona (13,50 €) do Algeciras (19,80 €) poblíž Gibraltaru.

Zastávku před terminálem mají i dálkové autobusy společnosti Alsa, detailní jízdní řády i s možností koupě jízdenky naleznete na webu společnosti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma na prvních 30 minut po přihlášení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Španělska? Nastav si hlídače