Palombaggia Beach

Prázdninová Korsika levně z Berlína. Letenky od 1 880 Kč

0 komentářů
2021-06-07T10:54:21+02:00

O akci

S vydařenou prázdninovou akcí přichází aerolinka easyJet, kdy na několik srpnových termínů nabízí zpáteční letenky z Berlína do korsického města Bastia za skvělých 74 EUR, což je v případě Korsiky a ještě navíc o prázdninách jedna z nejnižších cen, jakou jsme viděli. 

Zajímavou alternativu pro ty, kterým se nechce za odletem do Berlína, pak představují lety Lufthansy z Prahy přes Frankfurt na termín 4.7. – 11.7. za pěkných 3 484 Kč, což je opět poloviční cena oproti normálu z ČR.

Ubytování a půjčení auta

Korsika je tradičně drahou destinací a je nutné s tím před nákupem letenky počítat. Podívejte se na ceny ubytování a půjčoven aut, abyste věděli, s jakým rozpočtem počítat. Obecně se dá přes Airbnb sehnat apartmán na týden pro dva za ceny mezi 10 000 a 15 000 Kč, zatímco v hotelu zaplatíte od 13 000 do 20 000 Kč na týden pro 2.

Ostrov je ideálním místem pro road-tripy po pobřeží, plážích a krásách vnitrozemských hor. Ceny autopůjčoven na bastijském letišti začínají cca na 9 000 Kč na týden za malé auto.

Podmínky pro cesty

Při cestě do Francie musíte disponovat negativním PCR testem ne starším než 72 hodin před nástupem do letadla. V průběhu června by měl být vstup do Francie umožněn i s antigenním testem a od července se možná budou uznávat i certifikáty o očkování, resp. prodělání nemoci.

Pro cestu zpět je nutné ve Francii absolvovat alespoň antigenní test (24 hodin před odletem), který je dostupný v některých lékárnách (viz jejich seznam na Korsice). Není třeba si rezervovat termín dopředu, výsledek bude dostupný do 30 minut, lékárník vám po té vypíše potvrzení ve francouzštině, které stačí jak pro let s easyJetem, tak s Lufthansou. Alternativou je potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci.

Po návratu do ČR z Francie je zatím nutné absolvovat další PCR test, a to nejpozději do 5 dní. Sledujte aktuální vývoj na stránce Koronavirus ve Francii.

  • Ušetříš až 53 % oproti obvyklé ceně 4 000 Kč
  • Hledej v období Z Berlína během srpna, z Prahy v červenci
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Berlín Brandenburg na letiště Bastia
  • Poletíš s aeroliniemi EasyJet z Berlína, Lufthansa z Prahy
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je 1 příruční zavazadlo, pro detailní info klikněte na název aerolinky
BER/Berlín
BIA/Bastia
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
PRG/Praha
BIA/Bastia
Zpáteční letenky
4 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Berlín Brandenburg, letiště Bastia, letiště Praha.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-06-07T09:01:54+02:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce