Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S vydařenou prázdninovou akcí přichází aerolinka easyJet, kdy na několik srpnových termínů nabízí zpáteční letenky z Berlína do korsického města Bastia za skvělých 74 EUR, což je v případě Korsiky a ještě navíc o prázdninách jedna z nejnižších cen, jakou jsme viděli. 

Zajímavou alternativu pro ty, kterým se nechce za odletem do Berlína, pak představují lety Lufthansy z Prahy přes Frankfurt na termín 4.7. – 11.7. za pěkných 3 484 Kč, což je opět poloviční cena oproti normálu z ČR.

Ubytování a půjčení auta

Korsika je tradičně drahou destinací a je nutné s tím před nákupem letenky počítat. Podívejte se na ceny ubytování a půjčoven aut, abyste věděli, s jakým rozpočtem počítat. Obecně se dá přes Airbnb sehnat apartmán na týden pro dva za ceny mezi 10 000 a 15 000 Kč, zatímco v hotelu zaplatíte od 13 000 do 20 000 Kč na týden pro 2.

Ostrov je ideálním místem pro road-tripy po pobřeží, plážích a krásách vnitrozemských hor. Ceny autopůjčoven na bastijském letišti začínají cca na 9 000 Kč na týden za malé auto.

Podmínky pro cesty

Při cestě do Francie musíte disponovat negativním PCR testem ne starším než 72 hodin před nástupem do letadla. V průběhu června by měl být vstup do Francie umožněn i s antigenním testem a od července se možná budou uznávat i certifikáty o očkování, resp. prodělání nemoci.

Pro cestu zpět je nutné ve Francii absolvovat alespoň antigenní test (24 hodin před odletem), který je dostupný v některých lékárnách (viz jejich seznam na Korsice). Není třeba si rezervovat termín dopředu, výsledek bude dostupný do 30 minut, lékárník vám po té vypíše potvrzení ve francouzštině, které stačí jak pro let s easyJetem, tak s Lufthansou. Alternativou je potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci.

Po návratu do ČR z Francie je zatím nutné absolvovat další PCR test, a to nejpozději do 5 dní. Sledujte aktuální vývoj na stránce Koronavirus ve Francii.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Reichstag kopule
Berlín BER
Německo
BIA Bastia
Francie
Bastia
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BIA Bastia
Francie
Bastia
Zpáteční 4 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 000 Kč . Ušetříš přibližně 53 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Z Berlína během srpna, z Prahy v červenci

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Berlín Brandenburg na letiště Bastia Poretta

S kým poletím?

EasyJet z Berlína, Lufthansa z Prahy

Jaké jsou limity pro zavazadla?

1 příruční zavazadlo, pro detailní info klikněte na název aerolinky

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Hurá za zážitky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam to bude krásný!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi ještě nebyl!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Reichstag kopule
Německo Přílet na letiště Berlín Brandenburg

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Brandenburg

Zavřít boční panel
Bastia
Francie Přílet na letiště Bastia Poretta

Autobusy bez označení linky jezdí z letiště k nádraží v centru Bastie zhruba jednou za 60 minut od 6:00 do 23:00. Cesta trvá asi 35 minut a jízdenka vyjde na 9 €. Přesný jízdní řád najdete na webu corsicabus.org.

Taxi do centra Bastie vyjde zhruba na 50 €.

Obecně je doprava na Korsice drahá a málo frekventovaná, jako nejlepší možnost se tak jeví půjčení auta přímo na letišti.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Bastia Poretta

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha