IATA (ICAO) kód letiště
BER (EDDB)
Aktuální počasí
17.5 °C
Aktuální čas
09:47
Vzdálenost od Prahy
257 km
Obvyklá cena letenky
1 000 Kč

O letišti Berlín Brandenburg

Nové berlínské letiště vzniklo rozšířením původního letiště Schönefeld zhruba 18 km jihovýchodně od centra Berlína. Letiště pojmenované po kancléři Willy Brandtovi užívá také komerční název "Berlín - Brandenburg". Otevřeno bylo po dlouhých peripetiích s více než 9letým odkladem 31.10.2020, současně s tímto datem zanikla obě dosavadní berlínská letiště Schönefeld a Tegel, Berlin-Brandenburg je tak aktuálně jediným funkčním letištěm v Berlíně.

Nové letiště využívá 3 terminály, T1 a T2 jsou spojeny v jednu budovu, zatímco T5 je bývalým terminálem letiště Schönefeld na druhé straně letiště. Více o rozdělení terminálů podle jednotlivých aerolinek a další informace najdete níže.

Letenky

Letiště Berlín je bránou do světa nízkonákladového cestování především do Evropy. Své základny zde mají všechny významné low-cost aerolinky, které masivně létají zejména do celé jižní, ale i východní Evropy či na Britské ostrovy. Ceny akčních letenek z Berlína se často pohybují v rámci stokorun, na vzdálenější místa jako Kanáry či Madeira pak v akcích okolo 1 500 Kč. Akční letenky z Berlína často zveřejňujeme, proto sledujte naše nabídky.

Pokud budete letenky vyhledávat sami, vyjde obvykle výhodněji v případě low-costů kupovat na webu aerolinky. Z Berlína létají nejčastěji Ryanair, easyJet, Eurowings, Condor nebo WizzAir. Zajímavé nabídky se ale z Berlína objevují i mimo Evropu, byť obvykle s přestupem na jiném evropském letišti. Takové letenky ideálně zakoupíte v našem vyhledávači.

Pokud cestujete jen z Prahy do Berlína, zvolte raději vlak nebo autobus.

Jak se dostat na letiště Berlín

Autobus

Za běžného stavu existují široké možnosti přímých spojů autobusem na letiště z Prahy společností Regiojet a Flixbus. Cesta trvá něco málo přes 4,5 hodiny a ceny jednosměrných jízdenek se pohybují mezi 490 a 890 Kč v závislosti na obsazenosti spoje a doby nákupu (čím dříve nakoupíte, tím levněji pojedete).

Aktuálně však z Prahy bez přestupu přímo na letiště jezdí pouze Flixbus, zatímco Regiojet zatím po covidové pandemii zastávku na novém letišti nezavedl.

Vlak

Alternativní a pro mnohé pohodlnější cestou je vlak, byť se musí přestupovat, nejčastěji na hlavním nádraží v Drážďanech. Vlaky jsou spolehlivější a pravidelnější variantou a jezdí i během "covidového" období. Celková cesta zabere 4,5 hodiny a vlaky zastavují u terminálů 1/2. Jízdenky můžete koupit v rozmezí cca 650 až 780 Kč jednosměrně na eshopu ČD nebo Deutsche Bahn. Právě na webu německých drah se můžou objevit akční jízdenky i pod 20 EUR (ideálně s předstihem několik týdnů), které web Českých drah nebude znát, doporučujeme proto vždy zkontrolovat obě stránky.

Auto

Pokud se vypravíte autem, čeká vás z Prahy cca 330 km, z Ústí nad Labem pak 248 km, kdy pojedete pouze po dálnici. V Německu se zatím stále za dálnice neplatí žádné poplatky. O tom, kde zaparkovat u berlínského letiště, se detailně dočtete níže.

Kde parkovat na letišti Berlín

Nejsnáze zaparkujete přímo v oficiálním letištním parkingu. Pro nejnižší cenu vždy rezervujte online před cestou na webu ber.apcoa.de. Nejlevněji zaparkujete na parkovištích pod otevřeným nebem P4, P6 (u terminálů 1/2) a P56 (u terminálu 5). Cena je stejná při parkování od 1 do 7 dní: celkem 29 EUR při včasné rezervaci (cca 14 dní). Při rezervaci méně než 14 dní před cestou se cena parkovného pohybuje mezi 42 a 60 EUR. Všechna parkoviště jsou vzdálena cca 400 až 500 metrů od terminálů po pohodlném chodníku.

Parkování v parkovacích domech P7, P8, P3 (terminály 1,2) a P54 (terminál 5), kdy se cena zvyšuje na 39 EUR (1-7 dní parkování). Tyto domy jsou zhruba 200 metrů od terminálů. Nejvíce zaplatíte za garáže P1 přímo naproti terminálům 1 a 2 - 75 EUR.

V okolí letiště najdete mnoho soukromých parkovišť, většina z nichž provozuje bezplatnou dopravu k terminálům, obvykle však cenově vyjdou na stejnou nebo dokonce dráž než nejlevnější letištní parkoviště P4, P6 a P56. Výhodnější ceny můžou tato parkoviště nabídnout při stání kratším než týden, které letištní parking nijak nezohledňuje. Například parkoviště Dein Stellplatz za 4denní parkování účtuje 26 EUR.

Parkování zdarma

Zdarma lze zaparkovat například na blízkých nehlídaných P+R parkovištích na okrajích Berlína, která jsou otevřená 24 hodin denně:

 • P+R Altglienicke: na letiště jezdí S-Bahn S9
 • P+R Rudow: na konečné metra U7, na letiště se dostanete autobusovými linkami X7 a X71

Doprava z/na letiště (Berlín centrum)

Letiště je obsluhováno železničními a autobusovými linkami. K cestě do centra města využijete linku městské železnice S-Bahn S9 a expresní vlaky RE7, RB14 a FEX (airport express), ostatní linky (vlak S45 a autobusy) obsluhují okolí centra. Vlaky jezdí cca od 4:40 do 0:15. Detailní informace o dopravě v Berlína najdete na webu bvg.de.

Vlak a S-Bahn

 • Vlaky RE7, RB14: Centrum Berlína (Hlavní nádraží, Alexanderplatz), Ostkreuz, Ostbahnhof, Zoo, Spandau (RB14), Postdam (RE7), cesta trvá cca 25 minut a jezdí se v intervalu 20-30 minut, 
 • Vlak FEX: Centrum Berlína (jen hlavní nádraží), Ostkreuz a Gesundbrunnen, cesta trvá cca 25 minut a jezdí v intervalu 30 minut,
 • S-Bahn S9: Centrum Berlína (Hlavní nádraží, Alexanderplatz), Ostkreuz, Ostbahnhof, Zoo, Spandau, cesta trvá 50 minut a jezdí v intervalu 20-60 minut, zastavuje však ve všech stanicích na rozdíl od vlaků výše, které staví jen na nejdůležitějších nádražích, pozor, část spojů linky S9 nejede až k terminálům 1/2, ale končí u T5,
 • S-Bahn S45: nádraží Berlin-Südkreuz, cesta trvá 40 minut a jezdí v intervalu 20 minut.

U terminálů 1/2 zastavují všechny linky vlaků i S-Bahnu (linka S9 pouze cca každý třetí spoj), zatímco u terminálu 5 zastavují jen linky S9 (všechny spoje) a S45.

Autobusy

Na letiště zajíždějí i autobusy, které jsou vhodné, pokud jedete z okrajových částí Berlína. Využijete zejména linky X7 (jede k metru linky U7 Rudow) a X71 (jede rovněž k U7 na Rudow a pokračuje na konečnou linky U6 na Alt-Mariendorf). X7 i X71 jezdí k všem terminálům (T1, 2 i 5). 

Podívejte se na všechny linky MHD zajíždějící na letiště na mapě níže. Kliknutím do pravého horního rohu mapy si ji otevřete do nového okna a klikáním na jednotlivé linky zjistíte všechny podrobnosti.

Jízdenky

Lístek je jednotný pro všechny druhy dopravy, platí na vlaky, S-Bahny i autobusy v rámci městské aglomerace a stojí 3,80 EUR (platný 120 minut), resp 10 EUR (celodenní platný do 3:00 následujícího dne). Platí pro tarifní zóny ABC a zakoupíte ho na kterémkoli nádraží či jiné zastávce veřejné dopravy v automatu (lze platit i kartou). Můžete si rovněž stáhnout aplikaci do mobilu a platit přes ní jízdenky.

Noční doprava

V čase cca 23:30 až 4:30 jezdí na letiště speciální noční autobusové linky N7 (jižní část centra a Spandau) a N60 (centrum), obě v intervalu 30 minut. Platí zde stejné jízdné jako na denních spojích.

Služby na letišti

Wi-fi je po celém letišti zdarma na neomezeně dlouhou dobu. 

Letiště je vybaveno mnoha restauracemi včetně levných fast-foodů typu Burger King či Starbucks, z nichž většina je na terminálu 1 a 2. Naproti terminálu 5 pak můžete navštívit stylovou německou hospodu s Bratwursty Laggner Almhütte.

Obchody s jídlem najdete na terminálu 5 v podobě pobočky 1minute a u vchodu do železniční stanice na terminálu 1/2 pak v podobě supermarketu REWE.

 

Terminály a mapa

Letiště Berlín-Brandenburg využívá 3 terminály, které jsou rozděleny podle aerolinek, nikoliv dle odletů do schengenu a mimo něj jako je to v Praze. Jednotlivé letecké společnosti se odbavují na těchto terminálech:

 • Terminál 1: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air Baltic, Air Canada, Air France, Air Malta, Air Serbia, Alitalia, American Airlines, Austrian, Belavia, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Danish Air Transport, Delta, easyJet, Egyptair, El Al, Finnair, Iberia, Icelandair, KLM, LOT, Lufthansa, Luxair, MIAT, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, S7 Airlines, SAS, Scoot, Swiss, TAP, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, United, UTAir, Vueling, 
 • Terminál 2: Eurowings, Norwegian, Wizz Air (do odvolání je z důvodu slabé poptávky uzavřen, lety přesunuty na T1 nebo T5), 
 • Terminál 5: Condor, Corendon Airlines, Onur Air, Pegasus Airlines, Pobeda, Ryanair, Sun Express, Transavia, TUI, Tunisair.
 • Aktuální rozdělení najdete také na oficiálním webu letiště.

Terminály 1 a 2 jsou spojené v jednu budovu a tvoří novostavbu nového letiště. Terminál 5 se nachází na severní straně letiště a jedná se o bývalý terminál letiště Schönefeld. Mezi T1/2 a T5 můžete využít běžných linek MHD, buď S-Bahn nebo autobusy. Samotná cesta trvá 8-9 minut, ovšem v případě S-Bahnu k času připočtěte cca 10minutovou pěší chůzí od stanice k terminálu 5. Za jízdenku zaplatíte 1,70 EUR, transfer v rámci letiště není bezplatný.

Podívejte se na oficiální mapy letiště a jednotlivých terminálů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

55 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Mandre
Mandre

Mam dotaz, nevite, jak to tam funguje na parkovistich P4 nebo P6? Jde mi o to, kdyz zadam cas prijezdu a odjezdu a netrefime se (zpozdeni, zruseny let atd.), predpokladam, ze tam jsou automat. zavory s nejakou cteckou QR nebo tak.

před měs
Avatar uživatele
cali

Jasan, navíc tam máš automatické telefony u automatů na platbu, pokud by byl problém.

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Bez problémů. Hodinu sem nebo tam nikdo řešit nebude. Bere se to podle dnů. Jenom jsem nepřišel na to, kde se zadává to číslo rezervace, takže jsem při placení stejně musel volat a diktovat ho. Na zaklade toho vyjel nový lístek a na ten se pak dalo vyjet ven. Zkušenost z P6.

před měs
Avatar uživatele muisa
muisa

S tím odjezdem z parkingu je to poslední dobou zvláštní. Když jsme na P6 parkovali poprvé, tak stačilo při odjezdu naskenovat kartičku, která nám vyjela při vjezdu, ale při dalších parkováních už nám to nechtělo kartu načíst a museli jsme vždy volat obsluhu a nadiktovat číslo rezervace...

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

Hlásím, že v Berlíně byl průchod přes security teď rychlý. Ve frontách jen tak 2-3 lidi. Chtěli jen vyndat jídlo zvlášť a ani už po skeneru nic vidět nechtěli ani po předchozích. Tekutiny nemám, protože jsem využil odbavení většího příručního zavazadla u Iberie zdarma (jen do Madridu, ale mohl jsem i do Cancúnu). 1 že 4 kontrolních stanovišť bylo zřejmě s frontami, na což upozorňuje speciální obrazovka, takže dle toho to chce vybírat, pokud jsou rozdíly.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Proč jídlo stranou? Nějak to kontrolovali a vyhazovali? Díky

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

Ne, asi jen, aby se v tom pri skenovani dalo lip orientovat.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Chci se zeptat, když je tam takový problém se security, tak mají nějaké specifické, nestandardní požadavky? Nebo jde "jen" o ten dlouhý čas strávený při kontrolách? Jde mi o to, jestli se mám připravit na to, že mi z příručního zavazadla vezmou něco, co jinde v pohodě projde? A jak moc kontrolují tekutiny - správně můžete mít jen lahvičky max. 100ml a celkem max. jeden litr na osobu, ale někde to neřeší a klidně může být těch 100ml lahviček více, takže jak je to tady? Díky

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

Nevím, ale bylo to asi jediné letiště za posledních mnoho desítek letů, kdy se mi paní hrabala v batůžku (v horní půlce), ale přesto jsem já osobně prošel celkem rychle, když už jsem si vystál vlekoucí se frontu. Navíc tu frontu ani na rozdíl od jiných letišť nikdo neorganizoval.

před 4 měs
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 45 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-03T13:38:39+01:00)

Tekutiny v sobotu ráno řešili na max. 1 sáček na osobu a 1 litr celkově. Lidem před námi vyhazovali. A to včetně nějaké průmyslově balené pomazánky ve skle (do 100 ml), kterou v sáčku teda neměli. Já zapomněl vybalit nožík (čepel asi 5 cm, neuvědomil jsem si, že ho tam od minulé cesty mám), který mi nevyndali a k mému překvapení ani na rentgenu nezjistili. Nestandardní je to, že vždy se může vybalovat jen jeden člověk při vizuální kontrole pracovníka security.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Pane Bože, no potěš koště! To jste mě moc nepotěšili, pánové. Každopádně děkuji za info a mohu jen doufat, že se to tam do léta trochu změní, ale určitě se zařídím tak, abych tam byla včas a měla vše řádně v sáčku.

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ja letam casto Svycarsko a tam clovek ani nemusi nic vytahovat z kufru, pytlik muze clovek nechat vevnitr, bohuzel v Berline jsou tedka uplne blaznivy s tim

před 4 měs
Avatar uživatele Deny
Deny

Naopak, s kontrolou zavazadel nám přijdou spíš laxnější než jinde. Asi mají blbě spočítaný provoz těch kontrol a podle mě hrajou roli i ty blbý skenery, když se člověk musí rozplácnout na skeneru a pak ještě každýho šacujou ručně.

Lítám odtamtud několikrát ročně, co ho otevřeli, a furt stejný

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-03T12:57:03+01:00)

Dokonce mi Iberia poslala toto upozornění:

Due to the congestion at Airport Security in Berlin, please make your way to the airport two and a half hours before your flight and avoid carrying hand luggage.

Nedávno se pro mě stalo přijatelné létání z Berlína a Vídně, ale dokud budou mít požadavky na vakcíny, kašlu na ně a ještě toto.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

O důvod víc se na ten Cancun v květnu s Iberií vykašlat. Mimochodem dnes jsem se po měsíci díval do správy rezervace a nějak zmizela možnost změny či vrácení peněz u té rezervace za 250 eček z BER, kde byly změněny ty lety z MEX. Zůstala jen možnost první a to souhlasit se změnou času. Celkem zajímavý vývoj. Budu tam muset zavolat. Dnes mi přišla kartička za proletěné C, tak snad se ke mně budou chovat slušně :-) Nějaký salonek už v BER otevřeli, nebo pořád nic?

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

O kolik hodin byly časy změněné? Když to bylo o pár minut, někdo tu hlásil, že změna nešla. Já měl zrušený 1 segment a díky tomu jsem mohl provést posun letenky a dokonce i zrušení letu Cancún - MEX, když byl problém s nalezením vhodné možnosti.

Byla vůbec možnost vrácení peněz? Nebyl to jen voucher?

Se salonky neporadím. V životě jsem tam nebyl.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

O nějakých 10 a 20 min. Ale normálně mi to před měsícem ukazovalo 3 možnosti, včetně žádosti o refund a teď to zmizelo a zůstala jen možnost souhlasit se změnou. To je krajně podivný přístup. Do května ale daleko, tak to stejně ještě řešit nebudu.

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

Já se spíš divil té původní nabídce, která u takto krátkých posunů není běžná. Mohla to být nějaká chyba, kterou pak opravili. A ten refund do voucheru by taky nebyl úplně ideální.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

Přidávám tip na placené parkování v blízkosti letiště u terminálu 5, pokud náhodou někdo nerezervuje 14 dnů před odletem ofiko.

https://www.ber-airport-parken.de/

Parkoviště pod závorou a pod kamerami (přes stránky lze sledovat obraz on-line i během dovolené), za 4 dny placeno 21€, 7 dní přijde na 30€. Den před odletem cena Dein Stellplatz byla 32,9€ na 4 dny, oficiální parkoviště stálo 44€. V ceně není odvoz na letiště, je třeba využít vlak, ale stačí jízdenka pro transfer mezi terminály za 1,7€/osoba/cesta.

Nelze rezervovat, ale lze si ověřit kapacitu on-line. Celková kapacita je asi 250 aut, při našem příjezdu v sobotu ráno jich tu stálo sotva 20.

A ještě něco málo k letišti... Na rozdíl od recenzí na Google se tady moc neřeší, že celkové před-odletové procesy jsou neskutečně pomalé a i když fungují 4 security přepážky a na každé běží tuším 8 stanovišť ve špičce (T1), situaci to nijak nezlepšuje. Bez přehánění...10 lidí přede mnou, čekal jsem 33 minut. Vzdálenosti jsou na letišti obecně větší a německá obliba v dodržování regulí je dovedena do nesmyslného extrému. Skutečnost, že má podle Google nové letiště v Německu hodnocení 3,2* o něčem vypovídá. Za sebe tak doporučuji přijet dost brzy před odletem.

před 4 měs
Avatar uživatele Deny
Deny

jo, pomalý to tam je strašně. A ty jejich debilní skenery, který označej jako problematickýho úplně každýho

před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-02T23:30:48+01:00)

Taky můžu potvrdit, že tak pomalý postup jsem na security nikde na světě nezažil a fronty byly dlouhé, i když přepážky byly otevřené snad všechny. Jsem zvědavý, jak to tam bude vypadat, až bude létat víc lidí než začátkem prosince.

před 4 měs
Avatar uživatele
cali

Tak toto už platilo v červnu 2021, já jsem to i natočil, mohu to někam postnout. V životě jsem neviděl pomalejší a chaotičtější security než tady. Ty ženské se tam mazlily s každou věcí v boxu, přerovnávaly to, rovnaly do pravých úhlů, prostě každou věc snad vzaly do ruky a v tom boxu nějak přerovnaly. Byl jsem z toho úplně u vytržení, nikde na světě jsem toto neviděl...

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Jury

Přílet 22:50 z Madridu, dá se stihnout Flixbus do Prahy s odjezdem ve 23:40?

Díky moc!

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dá, jen doufat, že nebude zpoždění.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Které parkoviště je nejpohodlnější pro parkování většího kombíku? V Praze je to noční můra. Zvažuji 2, 3 a 7/8. Děkuji

před 8 měs
Avatar uživatele
cali

Co to znamená nejpohodlnější? P3 nebo P8, vzhledem k odletům z T1, tam to je nejblíže.

před 8 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Pro parkování většího auta. Ta úzká místa v Praze je totální fail. Všichni musí vystoupit předem a já se pak snažím vměstnat, aniž bych sousední auta omlátil. A pak vylézt úzkou škvírou z auta. Parkování na pražském letišti je peklo.

Takže z pohledu šířky parkovacích míst a snadnosti parkování, jak to vypadá?

před 8 měs
Avatar uživatele
cali

Vzhledem k situaci v létání a Covidu, tam rozhodně místa bude dost, tedy myslím v pohodě zaparkuješ na místě, kde okolo nikdo nebude, tedy ve vyšších patrech. Byl jsem v létě v sezóně a cajk. Jinak ta šíře parkovacího místa je teoreticky stejné dle DIN i ČSN 2,5m, otázka je, jak je to v praxi. Jsou místa, kde parkování je opravdu adrenalinová záležitost a pokud mohu, nechám si jí ujít...

před 8 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

No, tak snadné by to nebylo. Den předem a všechny parkoviště na letišti jsou vyprodané. Musím hledat parkoviště v okolí.

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

A pak že se nelétá. Buď to maji poddimenzované, protože se v Německu počítá s tím, že auta během pár let úplně zlikvidují, až na smetanku samozřejmě, nebo ty akce v Berlině přilákaly davy turistů.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu

"Během koronavirové krize však autobusy z Česka na letiště do Berlína (ani do samotného centra Berlína) nejezdí. Budeme tuto stránku aktualizovat s každou změnou."

Nejak jste zapomneli aktualizovat.

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Stačí, když připíšou slovo "noční". ☹

Přidat odpověď
před 9 měs

Vážně dosud nejsou žádné tipy na bezplatné parkování? Parking u plotu policejní stanice na Schonefeldu byl legendární 😁

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Kajman77
Kajman77

Omlouvám se za blbý dotaz, ale chápu dobře, že Terminal 5 se v současné době nepoužívá? Tedy lze předpokládat, že i Ryanair z Palerma přiletí na Terminál 1? Díky.

před 10 měs
Avatar uživatele Vášnivý Cestovatel
Vášnivý Cestovatel

Ano, byl jsem se na letišti v Berlíně podívat a Ryanair léta skutečně z terminálu 1.

před 10 měs
Avatar uživatele Kajman77
Kajman77

Díky, to mi odlehlo :-)

Přidat odpověď
před 10 měs
bidlo.martin

Tak letiště v Berlíně mohu jen doporučit. Vše přehledně značeno a všude čisto. Cestoval jsem z Ústí nad Labem vlakem ČD, který přijíždí na hlavní nádraží v Berlíně kde je taky vše krásně značené. Přímo z hlavního nádraží jezdí vlak až na letiště. Lístek stojí cca 100,- a dá se koupit přímo na nástupišti před nastoupením do vlaku (nezapomenout označit). Cesta vlakem trvá cca 30 minut a přijedete přímo pod terminál kde už Vás přehledně navedou značky :). Pokud váháte zda poletíte z Berlína tak se určitě není čeho bát :).

Odpovědět
před 11 měs
bidlo.martin
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-19T10:38:37+02:00)

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda má někdo nějaké info a cestě na letiště. Chci si pořídit letenku z Berlína do Milána na červen ale mám docela strach abych se na letiště dostal z důvodu aktuální situace mezi Němecek a Českem. Pokud má někdo nějaké info nebo zkušenost prosím napište :). Předem děkuji :).

Jinak moc pěkný průvodce :).

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Podle všeho je cesta bez potíží, pokud jde jen o tranzit. Kontroly na hranicích už jsou jen namátkové a pokud máte s sebou letenku z Berlína, neměl by být problém. Co se týká veřejné dopravy, v provozu jsou jen vlaky, které jezdí každé 3 hodiny.

Při případné kontrole nejspíš bude požadován i negativní test, jelikož Itálie tento test vyžaduje.

před rokem
bidlo.martin

Děkuji za odpověď. S testem samozřejmě počítám jak při cestě do Německa tak po přistání v Itálii. Šlo mi hlavně o to jaký je spoleh že pojede něco z Čech do Berlína 😊😊.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vlak určitě ;) S autobusy to zatím na nějaké masivnější obnovování dopravy nevypadá.

před rokem
bidlo.martin

Super tak děkuji moc za odpověď :).

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Chybi mi tu info o saloncich.

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak pánové Kryštofe a Davide. O přestávce v šichtě místo svačiny rychle doplňte salonky. Tady pán je postrádá a letí zanedlouho, tak aby si měl kde sednout a tu svačinu místo vás dát. Třeba na vás u toho bude aspon myslet. Nejsem si jistý, jestli je Ivo tak blbej nebo se jen tak dělá.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ale ne, tak my info o saloncích k letištím zvažovali a vlastně stále zvažujeme, ale zrovna salonků je to těžší. Přijde mi, že pokud na tom letišti nějaká specialita typu vstup do salonku zdarma s kreditkou, nemá moc informování smysl bez osobních recenzí. Uvidíme, třeba to nějak vymyslíme.

před rokem
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1181 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-15T10:26:36+02:00)

Pokud do Albánie letíš v C s LH nebo máš * A gold, můžeš do jediné momentálně otevřené LH lounge na T1.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 186 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-15T10:45:29+02:00)

Niemandose vyhlasuji timto jako nejvetsiho vysedavace na CL a rypace stoleti. Sleduji tve prispevky jiz delsi dobu a opravdu mi obcas prijdes horsi nez Mikir, promin :-D. Cimz nerikam, ze me prispevky jsou genialni ci necim prospesny, nicmene alespon si 90% prispevku o nicem odpustim, narozdil od tebe. No nic, to bylo mimo tema :-)

Pro Krystofa a Davida: to urcite nebylo mysleno jako vytka - jen jsem na to chtel upozornit v pripade, ze jste na to treba zapomneli, tot vse.

Cali: jsem stara skola a skrt, ktery vyrostl na W6 a Frnde. Tudiz samozrejme letim jako socka Wizzairem s igelitkou z Lidlu a la Padrino. Kecam, z kreditu jsem si koupil alespon ten Wizzair Privilege pass a castecne tak W6 neco vratil z jejich lonske stedrosti, takze prirucak a exit mam.. Kazdopadne diky za odpoved k tematu, je docela tezke najit aktualne info o BER vzhledem k tomu, ze otevreli teprve nedavno a provoz je navic ovlivnen jeste Covidem..

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Parkovani za 29eur na tyden nemohu najit, delam neco blbe nebo (nejspis) zdrazili? Nejlevneji za 42eur/tyden na P6 pres ber.apcoa.de

před rokem
Avatar uživatele Sykous
Sykous

Cena 29€/týden na P6 jde koupit pouze v předstihu minimalne 14 dnů a jen na omezeny počet stání

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 186 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-13T18:16:11+02:00)

Ale i za tech 42eur/tyden se to asi porad vyplati jak tu tak ctu (vuci soukromym parkovistim atd.), ze? Nebo mate nekdo tip na lepsi value for money?

před rokem
Avatar uživatele
cali

Musíš to zrumbovat.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Bohuzel, zadny slevovy kod jako na Parktiger ve Vidni jsem nenasel :-)

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Jak dlouho trva prosim realne trasa Praha hl.n. - BER letiste vlakem (i s prestupem)?

před rokem
Avatar uživatele Vojta Slezsko
Vojta Slezsko

Minulý pátek cca 4 a půl hodiny, respektive jelo to podle jízdního řádu (s přestupem ve Drážďanech)

Avatar uživatele
cali

Tak potvrzeno, SXF, resp. BER Terminal 5 se uzavírá k 22.2. a od 23.2. se bude létat už jen z terminálu 1 na BER. Letecké společnosti budou průběžně přesouvány, první je SunExpress, kteří už od 1.2. létají z T1. Píše se, že vzhledem ke stavu letecké dopravy už zřejmě nebude nikdy v provozu. Škoda, letiště stálo vcelku za prd, ale mám sentimentální vzpomínky na své první cesty za exotikou ještě s chartery LTU...

https://www.berliner-zeitung.de/...-li.136201

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu