IATA (ICAO) kód letiště
BIA (LFKB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:09
Vzdálenost od Prahy
915 km

O letišti Bastia Poretta

Bastia-Poretta je jedno ze čtyř mezinárodních letišť na Korsice, nachází se v severní části ostrova 20 km jižně od města Bastia.

Malý moderní terminál je využíván především letními sezónními linkami ze západní Evropy a Francie, přes zimu zůstává jen několik málo spojení do Paříže, Marseille, Nice nebo Lyonu.

Letiště je otevřeno v době od 5:00 do 0:00.

Letenky

Korsika je velmi oblíbený a také drahý ostrov, pročež letenky sem patří v rámci Evropy k těm nejdražším. Standardní aerolinky nabízí z Prahy nebo Vídně ceny kolem 8.000 Kč.

Nejlevnější spojení se dá sehnat se společnosti Eurowings na přímé lince z Vídně nebo s easyJet z berlínského letiště Schönefeld. Zpáteční letenky se dají v akci sehnat už kolem 2.500 Kč, standardně od 3.500 Kč výš.

Doba přímého letu Vídeň – Bastia trvá asi 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bastie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Autobusy bez označení linky jezdí z letiště k nádraží v centru Bastie zhruba jednou za 60 minut od 6:00 do 23:00. Cesta trvá asi 35 minut a jízdenka vyjde na 9 €. Přesný jízdní řád najdete na webu corsicabus.org.

Taxi do centra Bastie vyjde zhruba na 50 €.

Obecně je doprava na Korsice drahá a málo frekventovaná, jako nejlepší možnost se tak jeví půjčení auta přímo na letišti.

Služby na letišti

Wifi zdarma je k dispozici v celém terminálu.

Letiště v Bastii je malé, očekávejte jen pár malých a drahých občerstvení a obchůdků.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu