Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S příznivou cenou pro všechny, kdo chtějí či musí cestovat o letních prázdninách, přichází Ryanair na lince z Norimberka do Porta. Během první poloviny července pořídíte zpáteční letenky za 50 €, tedy cca 1.285 Kč, přičemž na letní termíny se lepší cena rozhodně očekávat nedá. 

Prázdninové Porto nabídne široké možnosti vyžití od koupání v Atlantiku, surfování nebo výletů do vnitrozemí. Teploty můžete očekávat kolem 25 stupňů, příjemně ochlazovat vás přitom bude vždy svěží vítr od oceánu. Více o praktických informací o městě a okolí se pak tradičně dočtete v našem průvodci po Portu.

Protože prázdninové období bývá velmi exponované, doporučujeme také řešit co nejdříve rezervaci ubytování. Počítejte se cenami kolem 1.500 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Norimberk
Norimberk NUE
Německo
OPO Porto
Portugalsko
Porto
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 57 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Norimberk na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Kdybyste někdo plánoval i výlety v okolí Porta, tak doporučuji národní park Peneda Geres. Zatím tam nejsou žádní turisti :) https://mywandertime.com/portuga...eda-geres/

Odpovědět
před rokem

Ahoj, Ryanair vždy nabízí za danou cenu určitý počet sedaček, ale když ten počet překročíte, tak vám naúčtuje cenu všech 3 letenek za cenu té třetí. To znamená, že by bylo nejlepší kupovat letenky po jedné. První za 25, druhá za 25, třetí za 39 třeba. A nebo koupit jen první dvě a čekat, jestli ryanair nepřidá další místa opět za 25 euro. Není nutné mít FB, ani google účet pro platbu letenek. Co to píše? Web funguje i v českém jazyce.

před rokem
Avatar uživatele
Vlada

Dekuju.To jsem nevedela.Myslela jsem cim vic letenek tim levnejsi. Takhle jsem to mela s Wizzair i Easyjet.

Divala jsem se pouze na ryanair.com,tam me to na normalni prihlaseni (noveho zakaznika) nechtelo pustit.Zkusim ceskou verzi. Dekuji

před rokem

Zkuste, kdyžtak napište

před rokem
Avatar uživatele
Vlada

Podarilo se.Dekuji

Avatar uživatele
Vlada

Jeste jeden (asi hloupy dotaz).Pri vyhledani jedne letenky s Ryanair je cena 30Eur. Pri vyhledani trech je cena 39Eur za jednu. Nemelo by to byt naopak? Potrebuju buknout 3 letenky. Dekuji

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Vlada
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 6 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-02-21T13:51:50+01:00)

Ahoj, zkousela jsem objednat 3 jednosmerne letenky na 2.7., ale nemuzu se dostat k platbe. Nemam FB ani google ucet a prihlaseni pomoci emailove adresy, tam nikde nevidim. Poradite nekdo,prosim.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Další akční letenky

LOT Polish Airlines
Akce starší 2 týdnů
Paradise Beach
ušetříš až 22%
Akce starší 2 týdnů
Koloseum pohled
ušetříš až 56%
Akce starší 2 týdnů
Karlův most při západu slunce
ušetříš až 41%
Akce starší 2 týdnů
4876 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Norimberk
Německo Přílet na letiště Norimberk

Přímo k terminálu jezdí z centra a od hlavního nádraží metro linky U2. Cesta zabere 12 minut při intervalu 10 minut a ceně 3,10 €. Provozní doba metra je od 4:40 do 0:40. Pozor, při cestě na letiště končí každý druhý spoj ve stanici Ziegelstein.

Alternativně využijete autobus číslo 30 do stanice Nordostbahnhof nebo do Erlangenu a číslo 33 do města Fürth. Oba spoje mají interval 20–30 minut.

Všechny linky jezdí od 4:30 do 0:00 a platí jednotné jízdné 3,10 € za jednotlivou jízdu a 8,10 € za celodenní lístek. V noci můžete využít od hlavního nádraží autobusové linky číslo N12, jezdí však jen v noci před nepracovním dnem.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1rkDZz33R3uk3V_JuDCaIxyDjB6A]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Norimberk

Zavřít boční panel
Porto
Portugalsko Přílet na letiště Porto Francisco de Sa Carneiro

Z Porta jezdí na letiště přímá linka metra „E“ či spíše rychlodrážní tramvaje. Letiště spojuje s centrem, vlakovým i autobusovým nádražím, stejně tak jako s hlavním fotbalovým stadionem. Metro jezdí každých 20 minut a do centra vás zaveze za půl hodiny.

Jízdenka na jednu hodinu stojí 2 €, případně 20 € za 11 jízd, pokud plánujete hodně jezdit metrem. Kupte si jízdenku "Z4", ještě před tím je však nutné si v automatu koupit kartu Andante za 0,60 €, na níž můžete libovolně dokupovat další jízdenky. 

Celodenní jízdné pak stojí 7 €, na 72 hodin 15 €.

  • Informace o jízdních řádech a cenách u linek metra

Na letišti zastavují i autobusy jedoucí do centra (601 a 602), cesta ale trvá přes 45 minut, cena jízdenky zakoupené u řidiče činí 1,95 €. Linka číslo 604 jezdí jen do severní části Porta a není využitelná pro cestu do centra.

V noci jezdí z centra (Av. Aliados) autobus číslo 3M každých 60 minut. Odjezdy z centra jsou vždy v celou hodinu od 1:00 do 5:00, cesta na letiště podle jízdního řádu zabere 28 minut, jízdné shodné jako na denních autobusových linkách, tedy 1,95 € od řidiče.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1hGmjyqyn-lIGcodC_tazwnNZzeE]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Alternativu představuje nová linka autobusů Flibco, která jede se zastávkami Boavista, Renex, Aliados a Ribeira do centra Porta. Je však ze všech variant nejdražší (9 € jednosměrně), časová úspora není prakticky žádná a ani frekvence spojení (cca jednou za 40 až 60 minut od 4:00 do 23:30) není oproti ostatním druhům dopravy žádnou výhrou.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Porto Francisco de Sa Carneiro