Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Máte-li raději plánování dovolené s větším předstihem, jistě vás osloví nabídka portugalské společnosti TAP z Vídně na Azorské ostrovy. Během celé zimy, kdy na místě panují příjemné teploty kolem 15 až 20 stupňů, se můžete vypravit na největší ostrov Sao Miguel za 4.573 Kč (asi 180 €). V nabídce je dostatek rychlých přestupů v Lisabonu, kde není nutné nocovat. V ceně máte větší i menší příruční zavazadlo a malé občerstvení. Potřebujete-li cestovat s odbaveným zavazadlem, vyberte zhruba o 1.000 Kč dražší tarif Basic.

V případě Azorských ostrovů se jedná dlouhodobě o nejnižší pozorovatelnou cenu, pokud nechcete kombinovat několik letenek s různými low-cost dopravci. 

Před nákupem letenek si ještě prostudujte průvodce po ostrově Sao Miguel, kde najdete tipy na výlety, ubytování i praktické informace k dopravě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
PDL Ponta Delgada
Portugalsko
Sao Miguel, Azory
Zpáteční 8 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 000 Kč . Ušetříš přibližně 35 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad 2019 až březen 2020

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně dvě příruční o rozměrech 55x40x20 cm a 40x30x15 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Ahoj, která cestovatelka/cestovatel (ne turista) rád plánuje a dohlédne do roku 2020, nechť se mi ozve přes zprávu ohledně kouzelné Madeiry ... não falo aquela linguagem daí, mas com certeza vai dar certo 🙂 ...

Odpovědět
před rokem

Chtěla jsem to objednat i s tím jedním zavazadlem za cca 1000, ale možnost výběru tarifu na Basic v žádné fázi nevidím :-( To by měla být cena za odbavené zavazadlo v obou směrech? Protože Student agency, která tyhle letenky "spravuje" nabízí zavazadlo za 50 EUR pro jeden směr :-( Kde je teda, prosím, ta možnost tarifu Basic? V které fázi?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 4085 komentářů
  • Poslat zprávu

Nezobrazí se vám výběr tarifu ani ve druhém kroku po kliknutí na cenu? Aktuálně vidím u všech nabídek po kliknutí nabídky výběr ze šesti různých tarifů, z nichž Basic je nyní za 5.606 Kč.

Avatar uživatele
mikir

Azory mam v planu uz delsi cas , zatim porad vaham ,kvuli toho deste tam . no nevim zda by se me ale chtelo davat 2x 180 euro ve dvou , Madeira byla 2x jednou vcetne Porto Santa rozhodne nas ty lentky nevysly 2x 140

Lisabon taky stoji za to se tam zdrzet nebo treba jeda cesta Porto

A pokud je let z Portugalska ( vcetne Madeiry ) ,tak by snad porad mel jeste platit prelet mezi ostrvy na Azorech zdarma

Coz se asi teto nabidky netyka , kdyz je let z Vidne a predpokladam ze na jedne letence

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A který termín? Já se na to díval už včera a pod 4 tis jsem nic nenašel.

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Vidim tam treba az 2.-9.6.2020 nebo drive v listopadu 2019.

Avatar uživatele
Jakub Langer

Velmi pekne. Mozna neni spatna i ta Madeira z Prahy az do cervna 2020 za 3600 czk (140 eur).

před rokem
Avatar uživatele theo2
theo2

Ta Madeira je taky s TAPem?

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Jasně, PRG-LIS-FNC a zpět.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Catania
Tam jsi ještě nebyl!
Ibiza
ušetříš až 40%
Všude dobře, co doma!
Euxinograd
ušetříš až 35%
To budou fotky!
Macarella Beach
ušetříš až 66%
Tam chceš!
4913 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Sao Miguel, Azory
Portugalsko Přílet na letiště Ponta Delgada Joao Paulo II

Přímo k terminálu žádná klasická MHD nezajíždí. Pro cesty do centra města můžete využít kyvadlové minibusy společnosti UTC, které objíždí významné hotely. Jedna cesta stojí 6 € a je nutná rezervace předem na webu společnosti.

Vzhledem k tomu, že taxi do centra města stojí jen 7 €, kyvadlové autobusy UTC se spíše nevyplatí.

Autobusová doprava po ostrově Sao Miguel není příliš frekventovaná a nejlepší způsob, jak procestovat celý ostrov, je určitě půjčení auta.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Ponta Delgada Joao Paulo II