Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Mimořádně termínově obsáhlou nabídku akčních letenek na přímém spoji Praha – New York nabízí Delta Air Lines ve spolupráci s Air France-KLM. Takřka na každý den provozu přímé linky, která létá od konce května, pořídíte zpáteční letenky za skvělých 9 754 Kč, a to včetně všech prázdninových termínů

Červenec a první polovina srpna bývají přitom v naprosté většině z akčních cen vyňaty, proto pokud plánujete do New Yorku vyrazit během letních prázdnin, navíc s bonusem letu bez přestupu, rozhodně s koupí letenky neváhejte. Běžné ceny přímých letů v červenci a srpnu často atakují i hranici 17 000 Kč.

Letenky nejlevněji a nejpřehledněji zakoupíte například přes web KLM, ale také v našem vyhledávači.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 9 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 000 Kč . Ušetříš přibližně 39 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen-říjen včetně letních prázdnin

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště New York John F. Kennedy

S kým poletím?

Delta Air Lines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Příruční velikosti 56 x 35 x 23 cm + menší osobní taška

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo z Vás má přehled jak je to s očkování do USA. Jelikož se chystáme letět na konci června, a očkování nám "končí" v květnu. Do Ameriky stačí 2/2 očkování ,posilovací dávka není nutná. Ale i přes to, že toto splňujeme, na vytisknutém formuláři bude vidět datum expirace očkování. Zajímalo by mě, zda toto někdo řeší nebo neřeší? či koukají pouze na to zda jste plně očkovaní.

Díky za info. :)

před 2 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na jakém formuláři? Stáhni si z Tečky certifikát v PDF, kde žádná expirace není.

před 2 měs
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Jen si nejsem jisty, jestli to aplikace dovoli stahnout v momente, kdy podle nasich internich pravidel uz neplati, ja treba pro sve puvodni ockovani uz nevidim moznost vygenerovani certifikatu, ale mozna je to tim, ze mam treti davku. Nicmene na tom PDF skutecne expirace neni.

před 2 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Lucce to platí a i kdyby to pak už nešlo, tak 9 měsíců je obvykle dost času, aby si to člověk stáhnul. Pak už to pochopitelně nezmizí, pokud si to nevymažeš.

před 2 měs
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 430 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-03-28T15:32:50+02:00)

Dá se stáhnout z https://ocko.uzis.cz/. Obecně nechápu 'posedlost' tečkou. Mám certifikát stažený v mobilu v pdf a ani v zahraničí, ani v ČR s tím jedinkrát nebyl problém, a to mi QR kód na certifikátu několikrát kontrolovali skenerem a certifikát několikrát prohlíželi 'okometricky'. Což se asi nedá říct o tečce, která pokud vím (nemám ji nainstalovanou) měla občas problémy, jednou jsem byl svědkem toho, že z hospody vyhodili hosta, protože tečka měla zrovna problém se synchronizací nebo co a on v tu chvíli neměl jak prokázat, že je očkovaný. Což by se mu s pdf v mobilu nebo s papírovým certifikátem nestalo...

před 2 měs
Nuny

Přesně, tu posedlost naprosto obskurní aplikací nechápu, vždyť stačí úplně vlastní certifikát.

Přidat odpověď
před 2 měs

Ahoj. Nemáte někdo aktuální info o možnostech Pay what you wish v NY muzeích? Někde je uvedeno, že to je jen pro residenty, někde zase, že pro všechny (ale často se staršími daty publikace). Děkuju.

před 2 měs
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Dva roky nazpet American Museum of Natural History bez problemu, dnes koukam, ze tam pisou "I am a resident of New York, New Jersey, or Connecticut, and would like to pay what I wish." Podobne je to i u ostatnich muzei

před 2 měs

Právě :) A navíc jsem i někde našel, že ten resident může sebou zase vzít hosty... No bude to dobrodružství :D

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
A už tam budem?
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy