New York

Na jaká letiště se létá?

Do New Yorku se létá na 4 mezinárodní letiště. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: New York John F. Kennedy, New York LaGuardia, New York Newark Liberty, v okolí New Yorku.

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do New Yorku?

V současné době lze za běžnou cenu letenek z Prahy do New Yorku považovat částku okolo 10 500 Kč za zpáteční let s příručním zavazadlem.

Pokud plánujete letět i se zapsaným zavazadlem, ceny jsou o 2 500 Kč vyšší. Vyžadujete–li zapsaná zavazadla 2, vyplatí se dívat na lety se Singapore Airlines nebo Turkish Airlines, které mají 2 kusy standardně v ceně.

Letenky do New Yorku z okolních letišť jako je Vídeň či Mnichov bývají nepatrně levnější asi o 1 000 Kč.

Kde koupit nejlevnější letenky do New Yorku?

Vzhledem k nepřebernému množství leteckých spojů a jejich kombinací využijte možnost jednoduchého srovnání cen letenek do New Yorku v našem vyhledávači letenek.

Kdy jsou letenky do New Yorku nejlevnější?

U této americké metropole najdeme specifické sezóny, kdy budou letenky během roku podstatně dražší, než ve zbývajícím čase. Jedná se především o období od 1. července do poloviny srpna a následně v období Velikonoc, Vánoc a Nového roku. Mimo toto období jsou letenky levnější a v podobné cenové úrovni.

Pokud plánujete delší cestu trvající více jak 3 měsíce pobytu, počítejte s vyšší cenou.

Nákup letenky do New Yorku směřujte optimálně na 2–4 měsíce před odletem. V případě hlavních sezón, viz výše, se letenky vyplatí koupit i s 10 měsíčním předstihem, stejně tak u cen pod 8 tisíc korun.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do New Yorku?

Z České republiky a okolí lze najít ať už sezónně či celoročně přímá letecká spojení s New Yorkem. Letět bez přestupu můžete:

  • z Prahy: přes letní sezónu létá Delta Airlines na JFK a United Airlines na Newark
  • z Vídně: celoročně létá Austrian na JFK i Newark
  • z Budapešti: celoroční spoje nabízí LOT na JFK
  • z Mnichova: celoročně Lufthansa na JFK i Newark a United Airlines na Newark
  • z Berlína: celoročně United Airlines na Newark a sezónně Delta Airlines na JFK

Letenky na přímých letech bývají zpravidla o 1 – 2 tisíce dražší, než u letů s přestupem.

Jak dlouho se letí do New Yorku?

Doba letu do New Yorku závisí na délce přestupu. U přímých letů trvá let okolo 8 hodin směrem tam a 9 hodin zpět (z důvodu proudění vzduchu) a u letů s přestupy obvykle narazíte na délku letu od 10 po 15 hodin celkové cesty.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců