Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Thajsko už měsíc funguje v rozvolněném režimu, tedy konkrétně jen na území ostrova Phuket. Mezinárodní turisté sem mohou přicestovat bez povinné 14 denní karantény od začátku prázdnin, čehož dle místních statistik využilo na 10 tisíc cestovatelů. 

Phuket Sandbox

Thajsko za účelem obnovení cestovního ruchu proočkovalo většinu obyvatel Phuketu (aktuálně přes 86 % má první dávku a dokončené očkování má 65 % obyvatel). Díky tomu vám umožní přicestovat sem a volně se po ostrově pohybovat a fungovat.

Jakmile překonáte 14 dní a negativní testy, můžete cestovat dál napříč celým státem.

K cestě na Phuket však vede trnitá cesta. Krom drobné byrokracie jako je doklad o zpáteční letence, povolení ke vstupu (vydáváno online), cestovního pojištění nebo potvrzeného ubytování v hotelu, budete potřebovat i platné očkování a několik PCR testů.

PCR test je potřeba před odletem, po příletu, 6-7. den a 12-13. den pobytu. Jeden test vás vyjde v Thajsku na 2 800 THB a je nutné jej rezervovat a zaplatit ještě před odletem.

Pokud pro vás nejsou překážkou tyto vícenáklady, tak drobná zajížďka na skútru pro šťournutí v nose je už jen zpestření pobytu.

Detailně o celém procestu vstupu na Phuket se dočtete na stránce koronavirus v Thajsku.

Přehled letenek

Ačkoliv letenky nabízí vícero společností, z Prahy bych volil jen tyto dvě.

Qatar Airways nabízí nejlevnější variantu. Zpáteční letenky zakoupíte za 13 626 Kč v průběhu roku. Cesta tam i zpět zahrnuje krátký a pohodlný přestup s celkovou délkou letu 16 hodin.

Emirates je sice o něco dražší za 14 235 Kč, ale v ceně letenek máte cestovní pojištění kryjící všechny náklady spojené nejen s nemocí Covid-19. Navíc, pokud jste student, uplatněte při vyhledávání na Emirates.com promo kód a získáte letenky za 13 235 Kč.

Ubytování jen v SHA+ hotelu

Podmínkou povolení vstupu na Phuket je rezervace ubytování ve vybraných hotelech, které splňují hygienické podmínky a proočkování personálu na 80 % a více.

Nebojte, jedná se prakticky o všechny hotely a questhousy na ostrově. Celkem i s lepšími resorty je v SHA+ registrováno na 5 000 ubytování z celkového počtu 5,5 tisíc.

  1. Vyberte si ubytování klasicky přes Booking.com nebo v Asii lépe přes Agoda.com
  2. Zkontrolujte na thailandsha.com, že je zde hotel uveden a rezervujte si ubytování viz bod 1.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HKT Phuket
Thajsko
Ostrov Jamese Bonda
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HKT Phuket
Thajsko
Ostrov Jamese Bonda
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 500 Kč . Ušetříš přibližně 12 %.

Jsou během letu přestupy?

Dubaj nebo Doha Hamad

S kým poletím?

Emirates nebo Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Příruční i odbavená zavazadla jsou v ceně

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

taclik.j

Tak a je rozhodnuto. Na Phuket poletím v listopadu na 6 týdnů. Popluju na Phi Phi, Krabi, Koh Lanta, Koh Muk, Koh Bulon Koh Lipe a Koh Adank. Těším se, bude to bez mraky turisků.

před 10 měs

Tak přeju ti to, ale v některých těch místech jsem mimu sezonu byl a ono to taky není úplně ono, když tam nejsou prakticky žádní turisti a téměř všechno je zavřené a ty si nemáš večer pořádně kde sednout a s kým pokecat. A ted to budu zřejmě ještě o dost horší. Myslím především na těch menších ostrovech. Ale třeba jsi větší introvert než já a taky možná necestuješ sám :-)

Asi jsi si toho vědom, ale drtivá většina turistických lodí asi nepopluje, pokud se podmínky nezmění k lepšímu. To jen taková technická, že se bude přesunovat daleko hůře než normálně. Tak pak dej vědět, jak jsi se tam měl, at my ostatní, co tam taky plánujeme cestovat co nejdřív, máme představu o situaci. Třeba mě ještě přesvědčíš a v prosinci to přece jen prubnu.

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub S

Souhlas s Niemandosem, každopádně jakýkoliv tripreport ocením :) ...

My jsme plánovali dokonce září, ale už jsme to vzdali a zatím to vidím nejdřív na leden. Covidová situace v Asii je dost šílená a vyhlídky na zlepšení malé ...

před 10 měs
taclik.j

Počítám s tím, že bude omezená lodní doprava. Samozřejmě dám report o aktuální situaci. Cestuju sám, je to vždy šou, neumím anglicky. Na letišti koupím sim s daty a pálím překladač.

před 10 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Tady je popsaná aktuální zkušenost ve 2. půlce článku:

https://www.novinky.cz/cestovani...o-40368527

před 10 měs
Avatar uživatele
lma

Tak to je naprostý masakr ,kdo tohle podstoupí je s prominutím blázen ! A navrch po tom všem hadr přes hubu i venku 30+ a ta vlhkost to musí být chuťovka ..

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Za celý červenec 15 tis turistů :-)))))))). Po přečtení článku jsem opravdu velmi rád, že mi Etihad letenky zrušil.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele
cali

Kdyby tu snad byl nějaký nadržený kaskadér... https://chiangmaione.com/feature...4kSzfeMvcg

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Thajsko škrtám.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Děkuji, jsem dokonale odrazen. 😆 Neměli teď Thajci zkracovat lhůtu, po které se smí cestovat dál do Thajska, na týden?

před 10 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, ale jen do vybraných lokalit na principu 7+7 dní. Máme to popsané.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele
Pe K

Phuket Sandbox je nesrovnatelně jednodušší varianta než byla cesta do Thajska v zimě. Vše lze snadno vyřídit online a využít opět obnovený bezvízový styk. Aktuálně by měla být bezvízová doba pobytu 45 dní. V průvodci k Thajsku na cestujlevne je vše podrobně uvedeno. Akorát upozornění na pojištění - na certifikátu musí být výslovně uvedeno, že kryje COVID v ekvivalentu 100000,- USD. To může být problém např. při pojištění ke kreditní kartě. Odpovídající pojišění nabízí v Thajsku několik pojišťoven, nejlevnější co jsem našel je za 3100 THB na 30 dní od Tune Protect iPass (https://www.tuneprotect.com/aira...index.php).

Na místě je to pak otázka, "face masks" všude. Na Phuketu je vše relativně otevřeno, i když restaurace aktuálně musejí zavírat ve 21:00 + řada dalších omezení. Obdobně je to na Koh Samui, kam se lze dostat přímým letem z Phuketu (2160 THB jedna cesta), který byl pro tyto účely zaveden. Zbytek Thajska je problém. Teď jsou na dva týdny zastaveny vnitrostátní lety z tzv. "dark red zones" kam patří obě letiště v Bangkoku, nejezdí autobusy, ....

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Jedem!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
A už tam budem?
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Ostrov Jamese Bonda
Thajsko Přílet na letiště Phuket

Pro cestu do největšího města Phuket City můžete zvolit několik možností:

  • Oranžové letištní autobusy jezdí jednou za hodinu od 6:00 do 20:30, cesta bude trvat 50–60 minut, po cestě mají několik zastávek. Jízdenka do města stojí 100 bahtů / 70 Kč, bližší destinace pak začínají na 30 bahtech,
  • minibusy jezdí kromě Phuket (100 bahtů) i do oblíbených destinací Patong (150 THB) nebo Kata (180 THB). Obvykle jezdí, až se naplní,
  • cena běžného taxi vyjde do Phuketu asi na 400 bahtů, do Patongu pak 550 bahtů.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Phuket