Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Více či méně šílenou cestu můžete podniknout v příštím roce na křídlech marockých aerolinek Royal Air Maroc, které nabízejí open–jaw letenky do nikdy nespícího města New Yorku za méně jak 7 tisíc korun.

Zapomeňte ale na to, že je cílem Manhattan. Vaše cestovatelské nitro musí mít touhu poznat i Malou mořskou vílu v Kodani, vychutnat si šálek marockého čaje v Casablance a před samotným návratem ochutnat tradiční chips and fish v Londýně. Že vám jedno z evropských měst nevoní? Vyměňte ho za espresso v italském Miláně.

Pokud vaším tělem neproudí krev extrémního dobrodruha, zvolte pohodlné lety do New Yorku z Prahy za 10.590 Kč.

O co se tedy jedná? O letenky Kodaň – Casablanca – New York – Londýn za 6.990 Kč s tím, že evropská letiště lze střídat libovolně i s Milánem, tedy například odlet z Milána a návrat do Kodaně aj.

Pokud jste rychlocestovatel, spokojíte se s následujícím itinerářem – ve středu přiletíte do Kodaně letem z Prahy za 890 Kč v čase 11:30 a metrem pojedete z letiště do centra. Zhruba po 3,5 hodinách se otočíte a zamíříte zase zpět na letiště k vašemu odletu do Casablanky. Zde přistanete v 20:40 místního času. Hotel neřešíte, ten je na účet aerolinek zdarma díky nočnímu přestupu. Druhý den si proběhněte centrum, navštivte bazar a krátce po poledni se vydejte na letiště, let do New Yorku odlétá v 14:30. New York – plán je na vás (kde se ubytovat v New Yorku). Cesta zpět míří do Londýna, odkud se dostanete jak do Prahy, tak i Brna, Ostravy a snad i Pardubic. Zdržte se tu ale ideálně přes noc, jinak se vyplatí spíše návrat do Milána s pohodovým 3 hodinovým přestupem na let zpátky do Prahy za 690 Kč – espresso si dáte na stojáka v terminálu.

Celkem vás tato divočina vyjde na úžasných 8.963 Kč!

Kdo má více času, nechť si vybere a uzpůsobí cestu dle svých potřeb. Pobyt se dá protáhnout všude, i v Casablance (jen v tomto případě neplatí hotel zdarma).

Přípoje zakupte ideálně nyní, a to následovně:

 • Praha – Kodaň za 34 € na norwegian.com
 • Miláno – Praha za 26 € na easyjet.com
 • Londýn Stansted – ČR okolo 800 Kč na ryanair.com (kupujeme 2–3 měsíce před cestou)

Níže naleznete některé varianty hlavní letenky – všechny zahrnují noční přestup v Casablance, ty s vyznačenými 3 úseky zahrnují přestup na 2 a více nocí.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Kodaň
Kodaň CPH
Dánsko
JFK New York
Spojené státy americké
New York
New York
New York JFK
Spojené státy americké
LHR Londýn
Spojené Království
Londýn
Open-jaw 12 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Kodaň
Kodaň CPH
Dánsko
JFK New York
Spojené státy americké
New York
New York
New York JFK
Spojené státy americké
MXP Milán
Itálie
Milán
Open-jaw 13 hod letu (1 přestup)
Kodaň
Kodaň CPH
Dánsko
CMN Casablanca
Maroko
Casablanca
Casablanca
Casablanca CMN
Maroko
JFK New York
Spojené státy americké
New York
New York
New York JFK
Spojené státy americké
LHR Londýn
Spojené Království
Londýn
3x 12 hod letu (1 přestup)
Milán
Milán MXP
Itálie
CMN Casablanca
Maroko
Casablanca
Casablanca
Casablanca CMN
Maroko
JFK New York
Spojené státy americké
New York
New York
New York JFK
Spojené státy americké
LHR Londýn
Spojené Království
Londýn
3x 12 hod letu (1 přestup)
Kodaň
Kodaň CPH
Dánsko
CMN Casablanca
Maroko
Casablanca
Casablanca
Casablanca CMN
Maroko
JFK New York
Spojené státy americké
New York
New York
New York JFK
Spojené státy americké
MXP Milán
Itálie
Milán
3x 12 hod letu (1 přestup)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

padrino11

Zkus koks

před 5 lety
Avatar uživatele
jakob

Psala levného

před 5 lety
Avatar uživatele
jakob

Psala levného

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

"blazniveho,akcniho a levneho" Hriby jednoznacne odpovedaju tomuto popisu lepsie.

před 5 lety
padrino11

Ano, houbičky budou asi lepší. Hlavně žádnou syntetiku.

Přeji bláznivou cestu kolem světa...

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobry den. Budu mit cely srpen volno a hledam neco blazniveho,akcniho a levneho. Trochu se proletet a poznat nova zakouti sveta. Kdyby jste mi mohli pomoci budu jedine rada.

Moc dekuji

S pozdravem

Dana

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
Hurá za zážitky!
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
A už tam budem?
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
To bude jízda!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Kodaň
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 DKK a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 DKK nebo 73hodinové za 200 DKK (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma. I vícedenní jízdenky platí od doby zakoupení, není tedy možné si lístek koupit dopředu a využít například až další den.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 91 DKK.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 DKK. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Heathrow

Vlak a metro do Londýna

Nejrychlejší dopravu obstarávají vlaky Heathrow Express, které vás dovezou bez zastávky za 15 minut na nádraží Paddington. Jedna cesta stojí 18 GBP platná jen v daný den a zakoupená online, na místě pak vyjde na 22 GBP. Zpáteční stojí 37 GBP. První vlak z Londýna na letiště jede v 5:10, poslední z letiště do Londýna ve 23:47.

Všechny vlaky staví u terminálů 2, 3 a 5.

Nejlevněji se do Londýna dopravíte vlakem Elizabeth Line nebo metrem trasy „Piccadilly Line“. Za jízdenku zaplacenou vaší bezkontaktní kreditní/debetní kartou (nebo s Oyster Card) zaplatíte 5,50 GBP ve špičce, resp. 3,50 GBP mimo špičku. Jízdné v hotovosti stojí 6,30 GBP. Celodenní jízdné vyjde na 14,10 GBP. Daná částka se vám automaticky strhne z vaší karty – ať pojedete daný kalendářní den kolikrát chcete, více se nestrhne. Klasické papírové celodenní jízdenky stojí 20,30 GBP.

 • Vlak Elizabeth Line jede na nádraží Paddington s několika zastávkami po cestě cca 30 minut, dále bude pokračovat napříč centrem dál na východ Londýna (cca do roku 2023 je nutné na Paddingtonu přestupovat, pak pojede bez přestupu)
 • Metro Piccadilly Line projede celým centrálním Londýnem, přičemž na stanici Piccadilly Circus dojede za cca za 50 minut,
 • špička znamená časy 6:30–9:30 a 16:00–19:00 vždy ve všední dny, 
 • Vlaky Elizabeth Line i metro Piccadily Line zastavují u všech terminálů.

Na webu dopravního podniku najdete vyhledávání spojení na konkrétní trase i přesný rozpis jízdního řádu vlaku Elizabeth Line i metra Piccadily Line.

Metro i vlak jezdí cca od 5:00 do 0:30.

Autobusy

Do centra Londýna jezdí od všech terminálů také autobusy Terravision (kup jízdenku online) a National Express (kup jízdenku online). Obě společnosti jezdí na hlavní nádraží Victoria, kam cesta trvá 50 minut a tudíž je levnější i rychlejší jet vlakem, na druhou stranu při cestě vlakem/metrem na autobusové nádraží Victoria musíte přestupovat. Frekvence spojení je 1-2x za hodinu.

Pokud tedy preferujete komfortnější cestu na nádraží Victoria, autobusy jsou vhodnou volbou.

National Express zastavuje také na stanici Earl's Court (cca 35 minut), kam ale z letiště jezdí také metro Piccadily Line přímo a levněji.

Srovnání cen a časů

 • Vlak Heathrow Express – doba jízdy 15 minut – jízdenka od 18 GBP (celodenní jízdenka pro Londýn zde neplatí)
 • Vlak TfL Rail – doba jízdy 30 minut – jízdenka placená kartou 3,50 GBP5,50 GBP – celodenní pro zóny 1 až 6 za 14,10 GBP
 • Metro Piccadily Line – doba jízdy 50 minut – jízdenka placená kartou 3,50 GBP5,50 GBP – celodenní pro zóny 1 až 6 za 14,10 GBP
 • Autobus Terravision – doba jízdy 50 minut – jízdenka za 6 GBP – výhoda přímého spoje na nádraží Victoria

Noční doprava

V noci jezdí na letiště přímo z centra Londýna autobus číslo N9 zhruba mezi půlnocí a 5 hodinou ranní. Intervaly jsou 20 minut a jízdní doba činí 70–90 minut. Ceny jízdenky je shodná jako u ostatních prostředků dopravního podniku TfL, tedy 3,50 GBP jednorázová, resp. 14,10 GBP celodenní. Jízdní řád linky N9 najdete na webu tfl.gov.uk.

Autobusy do okolí

Pro cesty do okolních čtvrtí lze využít mnoho autobusových linek, většinou nemají delší intervaly než 30 minut, ceny jízdenek se liší dle jednotlivých linek, obvykle se pohybují mezi 1,50 GBP a 3 GBP a vždy se dá platit kartou u řidiče.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1-bfGl-gXBaO0MLaAUHEYXT77eZI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Heathrow Free Travel Zone

Do roku 2021 fungovala při cestách v bezprostředním okolí letiště tzv. Heathrow Free Travel Zone, kdy jste při jízdě všemi autobusovými linkami nemuseli platit jízdné. To se hodilo například při cestě do/z hotelů poblíž letiště, které obvykle nenabízejí odvoz zdarma k terminálu. 

Od ledna 2021 je Heathrow Travel Zone zrušena a za jízdenku musíte platit, nicméně platba je jednoduchá kartou u řidiče, takže není třeba před nástupem do autobusu složitě hledat pokladny či automaty.

Zdarma však stále zůstává transport vlaky a metrem mezi jednotlivými terminály. Při průchodu turniketem je sice nutné přiložit ke čtečce vaší platební kartu, nestrhnou se z ní však žádné peníze.

Na letiště Gatwick, Luton a Stansted

Z Heathrow zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express a Megabus (pouze Gatwick), nejlevnější jízdenky rezervujte vždy alespoň s třítýdenním předstihem na webu.

 • Gatwick: autobusy jezdí 1-2x za hodinu, jízdní doba je 90–120 minut. Autobusy odjíždějí od všech terminálů a ceny začínají na 25 GBP u National Express, resp. na 16,50 GBP u Megabus,
 • Stansted: přímé spoje jedou jen cca 4-5x denně, cesta trvá 120–150 minut a stojí od 19 GBP, po trase jezdí autobusy National Express,
 • Luton: autobusy odjíždí zhruba 1x za 2 hodiny (ve špičkách častěji), aby během 80–100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na15 GBP a po trase jezdí jen National Express.

Levněji, za to však za výrazně delší dobu, se dostanete mezi letišti kombinací vlaku TfL nebo metra Piccadily z Hetathow do centra (5,50 GBP ve špičce, resp. 3,50 GBP mimo špičku při platbě kreditní kartou, platí kamkoliv do centra, včetně přestupů) a autobusů National Express, které stojí od 4 GBP do 8 GBP. Celkem si na cestu vyhraďte minimálně 4,5 hodiny.

Na letiště London–City

Nejrychleji se na letiště dostanete kombinací vlaků Heathrow Express na konečnou stanici Paddington, zde přestoupíte na metro zelené District Line nebo žluté Circle Line, pojedete do stanice „Bank“, kde přestoupíte na lehké metro „DLR“, které vás doveze na letiště City. Cesta zabere minimálně 150 minut.

Celkové orientační časy s určitou rezervou na jednotlivá letiště jsou:

 • Heathrow -> Gatwick: 3,5 hodiny,
 • Heathrow -> City: 3,5 hodiny,
 • Heathrow -> Luton: 3,5 hodiny,
 • Heathrow -> Stansted: 4,5 hodiny.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Heathrow

Zavřít boční panel
Milán
Itálie Přílet na letiště Milán Malpensa

Vlaky do Milána

Nejrychlejší dopravu obstarávají vlaky Malpensa Express (jízdní řád a rezervace jízdenek). Z centra Milána vás dovezou na letiště za 41 až 54 minut při ceně 13 EUR a intervalu 15 až 30 minut. 

Vlaky jezdí na dvou trasách: na nádraží Milano Cadorna přes Milano Bovisa Politecnico a na hlavní nádraží Milano Centrale přes Milano Porta Garibaldi, obě trasy zastavují i v obcích mezi Milánem a letištěm (Busto Arsizio, Saronno, Castellanza). Zastávka vlaků je před oběma terminály: 1 i 2.

Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici.

 • cena jízdenky: 13 EUR (zpáteční bez slevy)
 • doba jízdy: 37 minut (Cadorna), 41 minut (Porta Garibaldi), 54 minut (Milano Centrale)
 • interval: 30 minut každá trasa, souhrnně tedy cca 15 minut
 • první spoj z centra: 5:25 (Centrale), 5:35 (Porta Garibaldi)
 • poslední spoj z letiště: 22:43

Autobusy do Milána

Levnější způsob cesty do Milána jsou autobusy, které také zastavují u obou terminálů. Do centra města jedou asi 60–75 minut a stojí 10 EUR, zpáteční na jakýkoliv spoj 16 EUR. Jízdenky kupujete v příletovém terminálu, online nebo přímo u řidiče. Všechny společnosti mají konečnou zastávku u milánského hlavního nádraží.

Zastávky všech autobusů u nádraží Centrale se nachází v ulici Via Giovanni Battista Sammartini (viz mapa).

 • Jízdní řády nebo online rezervaci jízdenek nalezneme na webech jednotlivých společností:, TerravisionStie a Malpensa Shuttle. Na svůj spoj většinou nebudete čekat déle než 15 minut.

Při koupi jízdenky on–line na webu Terravision máte možnost zdarma využít jakýkoliv spoj, pokud byste nestihli váš rezervovaný. Lístek nemusíte tisknout, stačí jej ukázat v e–mailu na mobilu.

 • cena jízdenky: 10 EUR (zpáteční 16 EUR)
 • doba jízdy: 60-75 minut dle dopravní situace
 • interval: 20 minut (souhrnný všech společností)
 • první spoj z centra: 4:20 (Malpensa Shuttle)
 • poslední spoj z letiště: 0:50 (Terravision)

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1en0356OJVpuSAaY7GUFmKcpgJ3_qQMpC&ehbc=2E312F]

Na letiště Bergamo a Linate

Přímé spojení na letiště v Bergamu zajišťuje autobusová společnost Orio Shuttle (jízdní řády a jízdenky). Autobusy zastavují u obou terminálů Malpensy, ale jezdí jen 6x denně ve zhruba 120minutovém intervalu. Jízdenka stojí 20 EUR a cesta trvá 2 hodiny.

Alternativou je velmi frekventované spojení s přestupem v Miláně u hlavního nádraží.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Linate. Autobusy Malpensa Shuttle jezdí 5x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Celkové přestupní časy

 • Malpensa -> Bergamo ideálně 4 hodiny
 • Malpensa -> Linate ideálně 4 hodiny

Ostatní destinace

Z letiště Malpensa odjíždí přímé autobusy i do okolních měst:

Železniční linka S50 pak jezdí přímo z letiště 1x za hodinu směrem na sever přes destinace Busto Arsizio, Gallarate, Varese, Induno Olono a Stabio ve Švýcarsku, kde navazují další vlaky směr Lugano či Curych. Jízdní řády hledejte na webu trenord.it.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Malpensa

Zavřít boční panel
Casablanca
Maroko Přílet na letiště Casablanca Mohammed V

Pro cesty do centra města využijete vlak, který zastavuje v podzemní stanici pod terminálem. Vlaky jezdí jednou za hodinu od 4:00 do 23:45, cesta trvá 30 minut a jízdenka stojí 50 MAD. Pokud míříte do centra, vystoupíte ve stanici „Casa Voyageurs“.

Cena taxi do města by neměla přesáhnout 250 MAD.

Průvodce pro Maroko
Průvodce pro letiště Casablanca Mohammed V