Kde se ubytovat aneb tipy na levné ubytování v New Yorku

Napsal

Levné letenky do New Yorku se zde objevují příliš často na to, abychom mohli ignorovat i další nezbytnou část cesty za Velikou louži. Zorientovat se v nabídkách hoteliérů v tak velkém městě není jednoduché, a proto jsme pro vás připravili přehled dostupného ubytování napříč New Yorkem. Ukážeme si, jakou lokalitu zvolit v případě nejnižší ceny, nejlepší polohy a samozřejmě i kombinaci obou požadavků. Jak z letiště JFK na hotel i co se dostupnosti památek na Manhattanu týče + několik dalších užitečných tipů.

Hotely jsme rozdělili do několika čtvrtí, kdy každá je určitým způsobem něčím atypická. Vždy se však vyplatí nejprve srovnat nabídky napříč celým New Yorkem – kompletní přehled hotelů v celém New Yorku najdete zde.

Úvod

Ceny v Americe jsou udávány vždy bez daně, která je navíc v každém státě zcela jiná. V New Yorku si proto k uvedeným částkám přičtěte daň 14,75% a za každou noc ještě ubytovací taxu ve výši 3,50$ za pokoj. Příkladem nechť je hotel na 4 noci při ceně 6.000 Kč, který po přičtení daně a tax reálně stojí 7.225 Kč.

Záloha může být vyžadována některými hotely. V praxi to znamená, že na vaší kartě zablokují určitou sumu (cca 100$) a uvolní ji dva, tři dny po opuštění hotelu.

Poloha hotelu by měla být maximálně 2–3 bloky od nejbližší stanice metra. New York je obrovský a nechcete ztrácet každý den jen hodinu na chůzi hotel–metro.

Snídaně na hotelu je jistě pohodlná, ale v Americe není nutností. Na každém rohu na vás čeká koblihárna s kávou či čajem, což obecně představuje i nabídku hotelové snídaně. Proto pokud je rozdíl v ceně 7$ a více na osobu, není nutné si připlácet. Navíc i tak si můžete na snídani párkrát za pobyt odskočit a částku doplatit při odchodu.

Sezónnost hraje v New Yorku velikou roli při cenotvorbě. Nejlepší dobou k návštěvě jsou tak zimní měsíce, kdy jsou ceny i poloviční oproti těm letním.

Kdy a kde rezervovat? Ideálně co nejdříve a s možností bezplatného zrušení rezervace. Tuto funkci skvěle zvládá Booking.com. Čas na pevnou rezervaci přichází 2–4 měsíce před příjezdem.

Alternativou by jistě mohly být apartmány skrze Airbnb, cenově se však dostáváme na úroveň hotelů, a proto se zde nebudeme Airbnb více věnovat. Stejný případ je i u 49 hostelů po celém New Yorku (většina z nich se nachází v Upper West Side). Lůžko vychází na 1.000 Kč za noc.

Dolní Manhattan

Pokud se budeme bavit o Dolním Manhattanu, máme na mysli konkrétně čtvrti Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street. Jedná se zaručeně o nejlevnější lokalitu na Manhattanu, avšak vykoupenou hotely bez výtahů, oken a často pouze se společným sociálním zařízením. Zdejší hotely jsou výbornou alternativou k hostelům, kdy za nižší cenu získáváte soukromý pokoj. V Chinatownu navíc naleznete spoustu čínských restaurací s na Ameriku normálními jídly při cenách do 8$.

Jak z letiště

Doprava z letiště do Bowery je bezproblémová – metrem z letiště pojedete přímo na stanici Bowery hnědými linkami J nebo Z. Jízda metrem trvá 55 minut.

Po okolí

Lokalita je ideální jako výchozí bod k objevování dolního Manhattanu. Udělejte si procházku napříč Chinatownem k Brooklynskému mostu a pokračujte přes Wall Street k přístavu, odkud jezdí zdarma lodě na Staten Island podél Sochy svobody. Nechybí tu ani vyhlášený obchodní dům Century 21 a do dalších míst se přesunete metrem.

Ceny

V nabídce jsou převážně 1* hotely s minimální výbavou. Ceny však začínají na 1.000 Kč/pokoj. Platí zde více než jinde "You get what you pay for".

Long Island City

Námi nejoblíbenější lokalita celého New Yorku k bydlení je Long Island City. Představuje ideální volbu pro ty, kteří hledají dobrou kvalitu, nízkou cenu a nevadí jim k nejbližším zajímavostem dojet 4 stanice metrem.

Jak z letiště

Doprava z letiště do Long Island City je velmi jednoduchá a hlavně rychlá. Naskočte na letišti na metro modré linky E a nechte se dovést přímo do stanice 36 St, případně přesedněte a ještě jednu stanici se svezte oranžovou linkou M na 21 Street–Queensbridge. Jízda metrem trvá 35 minut.

Po okolí

Doprava na Manhattan není o mnoho složitější. Linka M jede k Central Parku (3 stanice), Rockefeller Center (4 stanice), Times Square (5 stanic) a obchodní dům Macy's nebo stadion Madison Square Garden je otázkou pouhých 6 stanic. Co víc si přát?

Ceny

K dispozici bývají dobré 3* hotely se snídaní při cenách 1.500–2.500 Kč za pokoj. Nutné je rezervovat co nejdříve, např. Best Western Plaza nyní s 2 měsíčním předstihem stojí 3.000 Kč, ale s 4 měsíčním předstihem jen 1.500 Kč.

Times Square

Pokud si potrpíte na centrální poloze a není překážkou vyšší cena, volte oblast Times Square. Nachází se zde převážně luxusnější 4* hotely s dobrou dostupností po celém Manhattanu. Budete v centru dění a čtvrti, která skutečně nikdy nespí.

Jak z letiště

Z letiště se nejlépe na Times Square dopravíte jízdou linky metra E na jednu avenue od Times Square vzdálenou stanici 42 St - Port Authority Bus Terminal. Jízda metrem zabere 45 minut.

Po okolí

Vyjděte z lobby hotelu ven na ulici a jste přesně tam, kde jste chtěli být. Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Centra Terminál a mnohem více turistických lokalit je v docházkové vzdálenosti.

Ceny

Z nabídky sčítající 4* hotely lze soudit i ceny. Průměrně narazíte na cenovku 2.300–3.300 Kč za pokoj a noc. V žádaných měsících však není výjimkou 5–6 tisíc za noc. I tady pamatujte, že v ceně není zahrnuta daň.

The Plaza

Závěrem se snad jen sluší připomenout poslední nabídku, a tou je The Plaza"Nejelegantnější hotel v New Yorku. Hosté největší osobnosti Ding Dang Dong bydlí ve světově proslulém hotelu Plaza. Nejatraktivnější newyorský hotel". Kdo by neznal hotel, který si zahrál hlavní roli ve filmu Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku, jakoby nebyl.

Pokud byste se rozhodli pro ubytování v tomto prvotřídním 5* hotelu u Central Parku a Páté avenue, připravte si minimálně 16.000 Kč za noc. Odměnou vám budou luxusní pokoje, kde i lampy jsou pokryty 24 karátovým zlatem. Prohlédněte si fotogalerii hotelu The Plaza.

Jan Paděra

My jsme teď zrovna v Airbnb v Astorii, Queens. Jsem v téhle čtvrti ubytovanej už podruhé a super. 15 min metrem na Times Square, levný restaurace v okolí atd. Za 6 nocí jsme platili 10k Kč, krásnej velkej pokoj v domě. Navíc jsme letěli na LaGuardia a je to kousek.

Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

My jsme loni bydleli v YMCA v Harlemu...patrova postel pro 2 osoby, se spolecnou koupelnou a vstupem do bazenu dole zdarma...platili jsme 58 euro za noc vcetne vsech dani za pokoj. Jedina vec, ktera mi na ubytovani vadila, bylo otresne povleceni - spise igelit - jehoz susteni bylo slyset pri kazdem otoceni...ale za tu cenu na konci kvetna v NewYorku se to da prezit

Taky nám vyhovovalo North Bergen v New Jersey, konkrétně hotel Super Eight, noc s jednoduchou snídaní nás vyšla asi na 2500,- pro 3 os. a shuttle do města za 3 dolary jezdil na Port Authority přímo od hotelu cca každých 10-15 min.

Lukáš

Bydleli jsme teď v městečku North Bergen (stát New Jersey) v AirBnb, jezdil nám přímý autobus na Port Authority (5 minut pěšky od Times Square), cesta 20-30 minut podle dopravní situace. Platili jsme cca 1000 Kč/noc za celý mini-byt s ledničkou a kuchyňkou. Určitě se tedy vyplatí koukat i na nabídky za řekou :)

Ahoj,let8me se zenou na zacatku cervna do New Yorku. Skrze ubytovani bychom radi vyuzili vernostnich bodu ihg program - nejlepe vychazi Holiday Inn Express BRONX NYC STADIUM AREA - prosim o info,zda je tato lokalita vhodna k ubytovani,nekdo rikak,ze Bronxu se spis vyhnout...Dekujeme

Bál bych se akorát toho denního dojíždění na Manhattan, je to fakt kus cesty. Jinak je to spíš předměstí Bronxu, ne tvrdé jádro :)

Díky za tyhle tipy! Asi je to tou sezóností, ale bw plaza mi na konec června vychází na 4000czk za double room.

Narazila jsem na info (ale právě že z mála zdrojů, hlavně na trip advisoru), že Airbnb je v NYC nelegální, víte o tom někdo něco? Zvažujeme pronajmout jen pokoj v rámci bytu v Brooklynu. Díky

Ja jsem byl ubytovany s kamosem 4 noci v Brooklynu prez Airbnb a celkem jsme zaplatili 100 usd :)

Avatar uživatele dovolena.italie
dovolena.italie

Budu ted 20.-30.1. v hotelu Best Western Plaza v NY, mam pokoj pro dva, jsem ale sam, kdyby nekdo chtel zaplatit pulku pobytu (7500,- se snidani), dejte vedet i

Avatar uživatele kuba.la
kuba.la

Doporucuji http://www.newyorkbudgetinn.com. Kousek od Times Sq. Cistota, bezpeci, a dobra cena.

Avatar uživatele jana_blabolilova
jana_blabolilova

Létáme do NYC pravidelně a vždy využíváme k ubytování Airbnb.com. Cena většinou kolem 100 USD za noc. Moc nesouhlasím, že by ceny byly stejné jako ceny hotelů.Vždy, když hledám cenově stejnou alternativu hotelu, mají příšerné recenze, takže stejně skončím u Airbnb. Pravda, že letáme v létě a letos poprvé na Vánoce, kdy jsou hotely opravdu hodně drahé, což se ale dalo čekat. Jinak super článek :-)!

Avatar uživatele holousek26
holousek26

Pokud člověku nevadí hostel, tak doporučuji Jazz in the park u horní části Central parku, metro je asi 5 minut od hostelu a ceny jsou taky fajn... platil jsem tehdy 30 dolců za noc se vším

Avatar uživatele maha11
maha11

A co ubytování v New Jersey? Slyšela jsem dost doporučení od lidí co byli v New Yorku, že byli za hezkou částku ubytovaný tam a Megabusem si vždycky dojeli do centra za cca 30 minut... ? Nemá s tím někdo zkušenost? :)

Avatar uživatele KKM
KKM

Bydleli jsme jednou v La Quinta Inn Secaucus - no - jako cenove nas to vyslo celkem slusne (ted je to ale dost drahe, tak nevim, zda nebyla tehdy nejaka sleva last minute, nebo neco takoveho), je tam i nekolik Motel 8, atd... Neni treba Megabus, do centra na Port Authority Bus Terminal jezdi busy NJ TRANSIT, konkretne od nas od hotelu stala zpatecka na jeden den asi 7$, cesta asi 30 - 40 minut, podle trasy, kterou jel (nejkdy zajizdel k Wallmartu). Da si i v tom Jersey, ale prece jen pro nekoho, kdo prilita i odlita z JFK je asi lepsi volba Queens, Lond Islan, Brooklyn, apod... Kdybych mel prilet / odlet z EWR, asi bych volil na ubytko Jersey...

Avatar uživatele moravec366
moravec366

Trochu mimo téma a NY. Mimo NYC se nám lépe než booking nebo priceline osvědčil McDonalds... Ne vážně, v každém mekaci mají stojan se slevovými kupóny na ubytování v okolí cca 100km. Najdete tam ubytka která většinou nejsou na netu, nebo alespoň ne za tu cenu. Většinou se jedná o motely za cenu 20 - 50 dolaru

Přesně tak, mohu taktéž jen doporučit, pokud chcete mít volnost a ubytování řešit až v danej den, tak je možný tyhle sešity s kupony na ubytko najít skoro všude po Státech na dálničních odpočívadlech atd.

Zajímavý tip, určitě využijeme. Díky.

Avatar uživatele lukas_cz
lukas_cz

Prave jsem si booknul Rodeway Inn Secaucus 20 minut busem zapadne od Manhattanu. 4 luzkovy pokoj se snidani za 8 stovek na kveten :-)

Avatar uživatele siors.cz
siors.cz

My využívali ubytování přes Airbnb a mohu jen doporučit. Pokud si rezervujte ubytování s dostatečným předstihem, tak se dá najít příjemné a levné ubytování.

Joll Burr

Přesně tak, my jednou bydleli na Upper East Side a podruhé East village a za celý byt s vlastní kuchyní i koupelnou se vždy vešli do 2000,- na noc se vším všudy. Takhle se dá dost ušetřit, když si občas nakoupíte a uvaříte. Chce to hledat a s předstihem, nebát se nutně nabídek, kde ještě není recenze. Na airbnb nedám dopustit! :)

Avatar uživatele gregor.ivan3
gregor.ivan3

Ahoj, mohla bys poradit konkrétní nabídku? Procházím Airbnb a vychází mi to podobně jako hotely :( Díky moc

Avatar uživatele muisa
muisa

Ta daň se platí u všech hotelů? U toho Best Western Plaza je pod typem pokoje že daň není zahrnuta v ceně, ale třeba u hotelu YMCA Harlem https://www.booking.com/hotel/us/harlem-ymca.cs.html?aid=355333;label=sez683jc-myreservations-cs-XX-XX-unspec-cz-com-L%3Acs-O%3AwindowsSnt-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Aao-H%3As;sid=a545170b116e0bec4cf66000b5949e90;room1=A,A;checkin=2016-09-25;interval=1;track_spadnt=1 tam o tom není ani zmínka. Díky

Ano, měla by se platit u všech. Nevím, zda je v tomto případě zahrnuta v ceně, ale nepočítal bych s tím. Zároveň je hotel opravdu velmi nevhodně umístěn, dal bych přednost jinému.

Avatar uživatele Misak1.988
Misak1.988

já bych se hotelu harlem ymca nebála. byli jsme tam s manželem minulý rok v září. ted už si nepamatuju, zda jsme dopláceli daň, nebo byla zahrnuta v ceně, ale hotel byl asi 50 metrů od metra na 135 St a dovezlo nás jak na severní část central parku, tak i jižní, times square, penn station, odkud si myslim, že jezdí megabus (možná se mýlím, už si to nepamatuju úplně přesně).. stejně není žádný hotel umístěný tak, aby vás zavezl ke všem chtěným místům, takže budete muset vždycky přestupovat. neřikám, že hotel je nějaký luxus, ale chodby i sociálky byly pořád čistý.. každopádně to není nic pro nějaký přecitlivělý lidi :-)

Avatar uživatele monina.r
monina.r

V Harlem YMCA jsem byla pred mesicem, mohu doporucit. Platila jsem castku presne podle potvrzeni rezervace z bookingu, dan byla v cene.

Avatar uživatele horava2
horava2

Tak ja nevim, ale Best Western Plaza vy uvadite, ze se 4 mesicnim predstihem stoji pokoj 1500 Kc a me to vyskocilo na duben 2017 za cca 4000 Kc...

Ještě v úvodu zmiňuji jednu podstatnou věc, a tou je sezónnost. Mrkni ale na další hotely v LIC, většinou se cenově doplňuji se Sleep Innem a ještě dalšími v okolí 2 ulic.

Avatar uživatele soldanm
soldanm

Ja ten hotel nedavno booknul na zacatek dubna a vyslo me to na 4 dny 13 tisic se snidani.

Avatar uživatele kuba.la
kuba.la

Co AirBnB? Neni to vhodna alternativa? Jak se pohybuji ceny?

Airbnb mě překvapilo celkem vysokými cenami - 2.500 Kč a více za noc, což je na úrovni středního hotelu. Proto jsem se tomu víc nevěnoval, např. v Japonsku je airbnb o víc než 50% výhodnější oproti hotelům.

Avatar uživatele karel.streit
karel.streit

Ahoj Dave, dík za super článek. Byli jsme v NY v květnu, deset dní, bydlení airbnb v Brooklynu - bezva hostitelé. Při minulém výletu jsme bydleli na Manhattenu a jsme se trochu báli ohledně pouliční criminality. Obavy byly zbytečné - je tam sice hodně černo, ale cítili jsme se jako doma a za celou dobu jsme zažili jenom jednu partičku rozjívených výrostků pozdě v noci, jinak klídek pohoda. Doporučuju týdenní jízdenku na MHD za 31USD, dost jsme jí využili. A perlička - když jsme kupovali druhou, tak jsem se bavil s dozorčí v metru a ta mi poradila jak se dostat z/na letiště a vyhnout se placení 5 USD za airtrain (Airtrain je vláček, který jezdí okolo JFK a platí se až při přestupu na normální metro a týdenka na něj neplatí). Když přejedete airtrainem na Terminal 5, sjedete výtahem do přízemí a tam je konečná autobusu B15, který jede do New lots Av., kde nastoupíte do metra "3" a jdete přes Brooklyn do Manhattenu. A platíte jen za autobus.

Avatar uživatele w.master
w.master

Týká se ta nezahrnutá daň i Airbnb, nebo tam už je cena kompletní? PS: Neletí někdo z Krakowa přes Berlín 7. 12. 2016? :)

U Airbnb platíš vždy konečnou cenu, kterou najdeš v posledním kroku. Mají trochu jiný koncept poplatků, ale přehledně rozepsané.

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…