Kde se ubytovat aneb tipy na levné ubytování v New Yorku

Levné letenky do New Yorku se zde objevují příliš často na to, abychom mohli ignorovat i další nezbytnou část cesty za Velikou louži. Zorientovat se v nabídkách hoteliérů v tak velkém městě není jednoduché, a proto jsme pro vás připravili přehled dostupného ubytování napříč New Yorkem. Ukážeme si, jakou lokalitu zvolit v případě nejnižší ceny, nejlepší polohy a samozřejmě i kombinaci obou požadavků. Jak z letiště JFK na hotel i co se dostupnosti památek na Manhattanu týče + několik dalších užitečných tipů.

Hotely jsme rozdělili do několika čtvrtí, kdy každá je určitým způsobem něčím atypická. Vždy se však vyplatí nejprve srovnat nabídky napříč celým New Yorkem – kompletní přehled hotelů v celém New Yorku najdete zde.

Úvod

Ceny v Americe jsou udávány vždy bez daně, která je navíc v každém státě zcela jiná. V New Yorku si proto k uvedeným částkám přičtěte daň 14,75% a za každou noc ještě ubytovací taxu ve výši 3,50$ za pokoj. Příkladem nechť je hotel na 4 noci při ceně 6.000 Kč, který po přičtení daně a tax reálně stojí 7.225 Kč.

Záloha může být vyžadována některými hotely. V praxi to znamená, že na vaší kartě zablokují určitou sumu (cca 100$) a uvolní ji dva, tři dny po opuštění hotelu.

Poloha hotelu by měla být maximálně 2–3 bloky od nejbližší stanice metra. New York je obrovský a nechcete ztrácet každý den jen hodinu na chůzi hotel–metro.

Snídaně na hotelu je jistě pohodlná, ale v Americe není nutností. Na každém rohu na vás čeká koblihárna s kávou či čajem, což obecně představuje i nabídku hotelové snídaně. Proto pokud je rozdíl v ceně 7$ a více na osobu, není nutné si připlácet. Navíc i tak si můžete na snídani párkrát za pobyt odskočit a částku doplatit při odchodu.

Sezónnost hraje v New Yorku velikou roli při cenotvorbě. Nejlepší dobou k návštěvě jsou tak zimní měsíce, kdy jsou ceny i poloviční oproti těm letním.

Kdy a kde rezervovat? Ideálně co nejdříve a s možností bezplatného zrušení rezervace. Tuto funkci skvěle zvládá Booking.com. Čas na pevnou rezervaci přichází 2–4 měsíce před příjezdem.

Alternativou by jistě mohly být apartmány skrze Airbnb, cenově se však dostáváme na úroveň hotelů, a proto se zde nebudeme Airbnb více věnovat. Stejný případ je i u 49 hostelů po celém New Yorku (většina z nich se nachází v Upper West Side). Lůžko vychází na 1.000 Kč za noc.

Dolní Manhattan

Pokud se budeme bavit o Dolním Manhattanu, máme na mysli konkrétně čtvrti Bowery, Chinatown, Little Italy a Canal Street. Jedná se zaručeně o nejlevnější lokalitu na Manhattanu, avšak vykoupenou hotely bez výtahů, oken a často pouze se společným sociálním zařízením. Zdejší hotely jsou výbornou alternativou k hostelům, kdy za nižší cenu získáváte soukromý pokoj. V Chinatownu navíc naleznete spoustu čínských restaurací s na Ameriku normálními jídly při cenách do 8$.

Jak z letiště

Doprava z letiště do Bowery je bezproblémová – metrem z letiště pojedete přímo na stanici Bowery hnědými linkami J nebo Z. Jízda metrem trvá 55 minut.

Po okolí

Lokalita je ideální jako výchozí bod k objevování dolního Manhattanu. Udělejte si procházku napříč Chinatownem k Brooklynskému mostu a pokračujte přes Wall Street k přístavu, odkud jezdí zdarma lodě na Staten Island podél Sochy svobody. Nechybí tu ani vyhlášený obchodní dům Century 21 a do dalších míst se přesunete metrem.

Ceny

V nabídce jsou převážně 1* hotely s minimální výbavou. Ceny však začínají na 1.000 Kč/pokoj. Platí zde více než jinde "You get what you pay for".

Long Island City

Námi nejoblíbenější lokalita celého New Yorku k bydlení je Long Island City. Představuje ideální volbu pro ty, kteří hledají dobrou kvalitu, nízkou cenu a nevadí jim k nejbližším zajímavostem dojet 4 stanice metrem.

Jak z letiště

Doprava z letiště do Long Island City je velmi jednoduchá a hlavně rychlá. Naskočte na letišti na metro modré linky E a nechte se dovést přímo do stanice 36 St, případně přesedněte a ještě jednu stanici se svezte oranžovou linkou M na 21 Street–Queensbridge. Jízda metrem trvá 35 minut.

Po okolí

Doprava na Manhattan není o mnoho složitější. Linka M jede k Central Parku (3 stanice), Rockefeller Center (4 stanice), Times Square (5 stanic) a obchodní dům Macy's nebo stadion Madison Square Garden je otázkou pouhých 6 stanic. Co víc si přát?

Ceny

K dispozici bývají dobré 3* hotely se snídaní při cenách 1.500–2.500 Kč za pokoj. Nutné je rezervovat co nejdříve, např. Best Western Plaza nyní s 2 měsíčním předstihem stojí 3.000 Kč, ale s 4 měsíčním předstihem jen 1.500 Kč.

Times Square

Pokud si potrpíte na centrální poloze a není překážkou vyšší cena, volte oblast Times Square. Nachází se zde převážně luxusnější 4* hotely s dobrou dostupností po celém Manhattanu. Budete v centru dění a čtvrti, která skutečně nikdy nespí.

Jak z letiště

Z letiště se nejlépe na Times Square dopravíte jízdou linky metra E na jednu avenue od Times Square vzdálenou stanici 42 St - Port Authority Bus Terminal. Jízda metrem zabere 45 minut.

Po okolí

Vyjděte z lobby hotelu ven na ulici a jste přesně tam, kde jste chtěli být. Times Square, MSG aréna, Empire State Building, Rockefeller Center, Grand Centra Terminál a mnohem více turistických lokalit je v docházkové vzdálenosti.

Ceny

Z nabídky sčítající 4* hotely lze soudit i ceny. Průměrně narazíte na cenovku 2.300–3.300 Kč za pokoj a noc. V žádaných měsících však není výjimkou 5–6 tisíc za noc. I tady pamatujte, že v ceně není zahrnuta daň.

The Plaza

Závěrem se snad jen sluší připomenout poslední nabídku, a tou je The Plaza"Nejelegantnější hotel v New Yorku. Hosté největší osobnosti Ding Dang Dong bydlí ve světově proslulém hotelu Plaza. Nejatraktivnější newyorský hotel". Kdo by neznal hotel, který si zahrál hlavní roli ve filmu Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku, jakoby nebyl.

Pokud byste se rozhodli pro ubytování v tomto prvotřídním 5* hotelu u Central Parku a Páté avenue, připravte si minimálně 16.000 Kč za noc. Odměnou vám budou luxusní pokoje, kde i lampy jsou pokryty 24 karátovým zlatem. Prohlédněte si fotogalerii hotelu The Plaza.

Ja jsem byl ubytovany s kamosem 4 noci v Brooklynu prez Airbnb a celkem jsme zaplatili 100 usd :)

Avatar uživatele dovolena.italie

Budu ted 20.-30.1. v hotelu Best Western Plaza v NY, mam pokoj pro dva, jsem ale sam, kdyby nekdo chtel zaplatit pulku pobytu (7500,- se snidani), dejte vedet i

Avatar uživatele kuba.la

Doporucuji http://www.newyorkbudgetinn.com. Kousek od Times Sq. Cistota, bezpeci, a dobra cena.

Avatar uživatele jana_blabolilova

Létáme do NYC pravidelně a vždy využíváme k ubytování Airbnb.com. Cena většinou kolem 100 USD za noc. Moc nesouhlasím, že by ceny byly stejné jako ceny hotelů.Vždy, když hledám cenově stejnou alternativu hotelu, mají příšerné recenze, takže stejně skončím u Airbnb. Pravda, že letáme v létě a letos poprvé na Vánoce, kdy jsou hotely opravdu hodně drahé, což se ale dalo čekat. Jinak super článek :-)!

Avatar uživatele holousek26

Pokud člověku nevadí hostel, tak doporučuji Jazz in the park u horní části Central parku, metro je asi 5 minut od hostelu a ceny jsou taky fajn... platil jsem tehdy 30 dolců za noc se vším

Avatar uživatele maha11

A co ubytování v New Jersey? Slyšela jsem dost doporučení od lidí co byli v New Yorku, že byli za hezkou částku ubytovaný tam a Megabusem si vždycky dojeli do centra za cca 30 minut... ? Nemá s tím někdo zkušenost? :)

Avatar uživatele KKM

Bydleli jsme jednou v La Quinta Inn Secaucus - no - jako cenove nas to vyslo celkem slusne (ted je to ale dost drahe, tak nevim, zda nebyla tehdy nejaka sleva last minute, nebo neco takoveho), je tam i nekolik Motel 8, atd... Neni treba Megabus, do centra na Port Authority Bus Terminal jezdi busy NJ TRANSIT, konkretne od nas od hotelu stala zpatecka na jeden den asi 7$, cesta asi 30 - 40 minut, podle trasy, kterou jel (nejkdy zajizdel k Wallmartu). Da si i v tom Jersey, ale prece jen pro nekoho, kdo prilita i odlita z JFK je asi lepsi volba Queens, Lond Islan, Brooklyn, apod... Kdybych mel prilet / odlet z EWR, asi bych volil na ubytko Jersey...

Avatar uživatele moravec366

Trochu mimo téma a NY. Mimo NYC se nám lépe než booking nebo priceline osvědčil McDonalds... Ne vážně, v každém mekaci mají stojan se slevovými kupóny na ubytování v okolí cca 100km. Najdete tam ubytka která většinou nejsou na netu, nebo alespoň ne za tu cenu. Většinou se jedná o motely za cenu 20 - 50 dolaru

Přesně tak, mohu taktéž jen doporučit, pokud chcete mít volnost a ubytování řešit až v danej den, tak je možný tyhle sešity s kupony na ubytko najít skoro všude po Státech na dálničních odpočívadlech atd.

Zajímavý tip, určitě využijeme. Díky.

Avatar uživatele lukas_cz

Prave jsem si booknul Rodeway Inn Secaucus 20 minut busem zapadne od Manhattanu. 4 luzkovy pokoj se snidani za 8 stovek na kveten :-)

Avatar uživatele siors.cz

My využívali ubytování přes Airbnb a mohu jen doporučit. Pokud si rezervujte ubytování s dostatečným předstihem, tak se dá najít příjemné a levné ubytování.

Přesně tak, my jednou bydleli na Upper East Side a podruhé East village a za celý byt s vlastní kuchyní i koupelnou se vždy vešli do 2000,- na noc se vším všudy. Takhle se dá dost ušetřit, když si občas nakoupíte a uvaříte. Chce to hledat a s předstihem, nebát se nutně nabídek, kde ještě není recenze. Na airbnb nedám dopustit! :)

Avatar uživatele gregor.ivan3

Ahoj, mohla bys poradit konkrétní nabídku? Procházím Airbnb a vychází mi to podobně jako hotely :( Díky moc

Avatar uživatele muisa

Ta daň se platí u všech hotelů? U toho Best Western Plaza je pod typem pokoje že daň není zahrnuta v ceně, ale třeba u hotelu YMCA Harlem https://www.booking.com/hotel/us/harlem-ymca.cs.html?aid=355333;label=sez683jc-myreservations-cs-XX-XX-unspec-cz-com-L%3Acs-O%3AwindowsSnt-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Aao-H%3As;sid=a545170b116e0bec4cf66000b5949e90;room1=A,A;checkin=2016-09-25;interval=1;track_spadnt=1 tam o tom není ani zmínka. Díky

Ano, měla by se platit u všech. Nevím, zda je v tomto případě zahrnuta v ceně, ale nepočítal bych s tím. Zároveň je hotel opravdu velmi nevhodně umístěn, dal bych přednost jinému.

Avatar uživatele Misak1.988

já bych se hotelu harlem ymca nebála. byli jsme tam s manželem minulý rok v září. ted už si nepamatuju, zda jsme dopláceli daň, nebo byla zahrnuta v ceně, ale hotel byl asi 50 metrů od metra na 135 St a dovezlo nás jak na severní část central parku, tak i jižní, times square, penn station, odkud si myslim, že jezdí megabus (možná se mýlím, už si to nepamatuju úplně přesně).. stejně není žádný hotel umístěný tak, aby vás zavezl ke všem chtěným místům, takže budete muset vždycky přestupovat. neřikám, že hotel je nějaký luxus, ale chodby i sociálky byly pořád čistý.. každopádně to není nic pro nějaký přecitlivělý lidi :-)

Avatar uživatele monina.r

V Harlem YMCA jsem byla pred mesicem, mohu doporucit. Platila jsem castku presne podle potvrzeni rezervace z bookingu, dan byla v cene.

Avatar uživatele horava2

Tak ja nevim, ale Best Western Plaza vy uvadite, ze se 4 mesicnim predstihem stoji pokoj 1500 Kc a me to vyskocilo na duben 2017 za cca 4000 Kc...

Ještě v úvodu zmiňuji jednu podstatnou věc, a tou je sezónnost. Mrkni ale na další hotely v LIC, většinou se cenově doplňuji se Sleep Innem a ještě dalšími v okolí 2 ulic.

Avatar uživatele soldanm

Ja ten hotel nedavno booknul na zacatek dubna a vyslo me to na 4 dny 13 tisic se snidani.

Avatar uživatele kuba.la

Co AirBnB? Neni to vhodna alternativa? Jak se pohybuji ceny?

Airbnb mě překvapilo celkem vysokými cenami - 2.500 Kč a více za noc, což je na úrovni středního hotelu. Proto jsem se tomu víc nevěnoval, např. v Japonsku je airbnb o víc než 50% výhodnější oproti hotelům.

Avatar uživatele karel.streit

Ahoj Dave, dík za super článek. Byli jsme v NY v květnu, deset dní, bydlení airbnb v Brooklynu - bezva hostitelé. Při minulém výletu jsme bydleli na Manhattenu a jsme se trochu báli ohledně pouliční criminality. Obavy byly zbytečné - je tam sice hodně černo, ale cítili jsme se jako doma a za celou dobu jsme zažili jenom jednu partičku rozjívených výrostků pozdě v noci, jinak klídek pohoda. Doporučuju týdenní jízdenku na MHD za 31USD, dost jsme jí využili. A perlička - když jsme kupovali druhou, tak jsem se bavil s dozorčí v metru a ta mi poradila jak se dostat z/na letiště a vyhnout se placení 5 USD za airtrain (Airtrain je vláček, který jezdí okolo JFK a platí se až při přestupu na normální metro a týdenka na něj neplatí). Když přejedete airtrainem na Terminal 5, sjedete výtahem do přízemí a tam je konečná autobusu B15, který jede do New lots Av., kde nastoupíte do metra "3" a jdete přes Brooklyn do Manhattenu. A platíte jen za autobus.

Avatar uživatele w.master

Týká se ta nezahrnutá daň i Airbnb, nebo tam už je cena kompletní? PS: Neletí někdo z Krakowa přes Berlín 7. 12. 2016? :)

U Airbnb platíš vždy konečnou cenu, kterou najdeš v posledním kroku. Mají trochu jiný koncept poplatků, ale přehledně rozepsané.

Avatar uživatele Afleben

Pre tých, čo by si chceli užiť trocha luxusu je momentálne zaujímavá ponuka hotela Intercontinental barclay hotel. Hotel je po rekonštrukcii a potrebuje nabrať klientov, takže ponúka na daný segment výnimočne nízke ceny (dvojka mierne nad 100 dolárov). Najlepšie rezerovavať priamo na ihg.com (ako registrovaný užívateľ ich rewards clubu).

Avatar uživatele literakl

Díky, na jaře vyrazím :-)

Avatar uživatele reklama

Díky. Plánujeme tam výlet na jaře s dětmi na dva týdny. Chceme se podívat i do Washingtonu a Bostonu. Poradil bys nám jakou zvolit dopravu? Nějako jako RailPass v JPN tam asi nemají, že?

Avatar uživatele marek

Megabus

Přesně jak píše Tonda, Megabus.com jezdí tyhle trasy od 1$.

Avatar uživatele moravec366

Ameriku jedině autem. Mustanga si tak levne nikde jinde nepujcis ?. Bacha letiste JFK má snad nejdražší půjčovny na světě. Nám se vyplatilo přejet na Newark...

Avatar uživatele apb7

Super článěk Dave, příští rok máme v plánu navštívit NY, takže rady z Tvého článku určitě využijeme!

Avatar uživatele pito

Ja som akurát v NYC, precestoval som s megabusom NYC do Philadelphie, Washingtonu, Bostonu s konečnou zastávkou v NYC za 4 autobusy som platil 27 dolárov pričom pochopiteľne najdrahší bol Washington - Boston za 15. Musíš sledovať kedy pustia do obehu lístky na ďalšie obdobie,kedy chceš cestovať, Wash - Boston by som mal možno aj lacnejšie, keby som ho kúpil v daný deň. :-) A ubytovanie v NYC mám v Union City, čo je max 25 min priamym busom do Port Authority a zastávka je hneď na ulici, kde bývam. Niekomu sa to páči, niekomu nie, ja si to nedokážem vynachváliť.

Avatar uživatele pito

Ospravedlňujem sa, to mala byť odpoveď pre Jirku.

Většinou jsou hotely po dvoulůžkách, co bys doporučil, když budem tři?

Avatar uživatele Afleben

Bežne nájdeš izby s dvoma veľkými posteľami, kde majú aj oficiálne uvedenú možnosť ubytovania 4-roch.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první pokus podobných tipů na ubytování, uvítám zpětné vazby. Zejména těch, co letí do NY poprvé ;)

Avatar uživatele tomastalic80

Tak je to trochu rozepsané info z Bookingu, uvítal bych tipy jdoucí více do hloubky. Jinak Booking vznikl v Evropě, z Ameriky je Priceline, které ho vlastní a které má také nejvíc US hotelů.

Díky Tome, já právě žádný ucelený text k ubytování v New Yorku nenašel a Booking to taky moc neumím podat, spíš vůbec.

Ještě by mohlo být zajímavé nějaké obecné povídání o hotelech, řetězcích, věrnostních programech hotelů i o tom, kdy hledat nejlepší ceny (jestli lépe více dopředu nebo čekat na last minute, jak se dostat na info o promo akcích, aplikace typu "hotels tonight" a tak podobně).

Načíst všechny komentáře