IATA (ICAO) kód letiště
CMN (GMMN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:38 (-1)
Vzdálenost od Prahy
2579 km

O letišti Casablanca Mohammed V

V největším marockém městě se 30 km od centra nachází také největší marocké letiště Mohammeda V. Kromě cest do samotné Casablancy v poslední době můžete letiště využívat stále více i pro přestupy díky rozvíjející se domácí společnosti Royal Air Maroc.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Od roku 2019 létá do Casablancy přímo z Prahy 2x týdně letecká společnost Air Arabia. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 4.000 Kč, v akcích však lze pořídit i pod 2.500 Kč.

Na denní bázi se do největšího marockého města dostanete přes Frankfurt, Paříž nebo Lisabon za ceny začínající na 7.500 Kč. Kombinací nízkonákladových dopravců vám cena někdy klesne i na hranici 4.500 Kč, pro cesty do Maroka bude levnější zvolit letiště v Marrakéši, Fesu nebo Rabatu.

Doba přímého letu je asi 4 hodiny, s transfery pak asi 8 až 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Casablancy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra města využijete vlak, který zastavuje v podzemní stanici pod terminálem. Vlaky jezdí jednou za hodinu od 4:00 do 23:45, cesta trvá 30 minut a jízdenka stojí 50 MAD. Pokud míříte do centra, vystoupíte ve stanici „Casa Voyageurs“.

Cena taxi do města by neměla přesáhnout 250 MAD.

Přestup

Letiště má dva terminály spojené v jednu budovu. Přestup je možný i tranzitní zónou a nezabere více než 50 minut, v případě, že letecká společnost nabízí i přestup kratší, postará se o vás. Při přestupu se prochází pouze bezpečnostní kontrolou, nikoliv pasovou.

Terminály jsou sice poněkud zastaralé, ale v zásadě se jedná o úplně standardní letiště, které je prostorné a snadné pro orientaci. V nočních špičkách může proces odbavení zabrat delší dobu.

Máte-li dva navazující mezinárodní lety na jedné letence s Royal Air Maroc, vzniká nárok na: 

  • Občerstvení zdarma, pokud je přestup delší než 4 a kratší než 8 hodin, 

  • Hotel zdarma, pokud je přestup delší než 8 hodin a neexistuje dřívější spojení. 

Služby na letišti

Wifi je k dispozici na 30 minut zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chystáme se na konci února do Casablancy na víkend. Přílet máme ve 23:40. Nějaký tip, kde strávit noc? Nebude problém sehnat taxi do města nebo to i s pasovkou akorát tak vyjde, že stihneme první vlak ve 4:00? Díky.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele matt_1
matt_1

Na letiště létá momentálně přímo z Prahy Air Arabia, zpáteční letenka stála 112€, obsazenost letadla velice slabá oba lety. Vlak stojí už 50 dirhamů, automat nepřijímal českou kartu, musel jsem na pokladnu. Pozor - na vlak musíte dolů pod terminál, nevycházejte ven, zpátky není snadné se dostat. Wi-fi na letišti je, ale nefungovala ani při příletu, ani při odletu. Hned po pasovce pod schodama si ve stánku můžete vyzvednout zdarma SIM kartu Maroc telecomu, na nádraží je pak značková prodejna, kde si dobijete kredit. Samotná pasovka trvala 2 hodiny.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu