Průvodce letištěm

Letiště Londýn Heathrow

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Londýn Heathrow

Heathrow je ikonické největší letiště v Evropě, které je pro svoji hustou síť dálkových linek pro cestovatele známé hlavně jako přestupní. Letiště je domovem pro British Airways a Virgin Atlantic, ale míří sem spoje prakticky každé významné společnosti z celého světa.

Celé letiště je otevřeno 24 hodin, terminály 2 a 4 však na noc (0:00 až 4:00) zavírají svoji tranzitní část.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1044 km
od Prahy
17.3 °C
aktuální počasí
16:18 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Na letiště Heathrow létá z Prahy pouze British Airways s několika denními spoji. Letenky se pohybují v rozmezí 45.000 Kč.

Z Vídně se dostanete na Heathrow s British Airways nebo Austrian a ceny bývají o pár stovek levnější než z Prahy, začínají cca na 3.500 Kč.

Let do Londýna trvá z ČR a okolí asi 105 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Najdete zde 4 terminály, z toho jeden z nich – Terminál 5 – má ještě navíc dvě satelitní budovy.

Při letech z Prahy nebo Vídně vás obvykle čeká přestup v rámci Terminálu 3 nebo mezi terminály 3 a 5. Mezi všemi terminály jezdí tranzitní zónou autobusy zdarma.

Nemáte-li lety na jedné letence a musíte-li se tak na letišti znovu odbavit, vězte, že mezi všemi terminály se dá cestovat autobusem, metrem i vlakem zdarma, více na webu letiště

Na přestup v rámci jednoho terminálu by vám mělo stačit 45 minut, na přestupy mezi terminály počítejte raději s 90 minutami.

Pokud vás zajímají letadla, můžete se při delším čase na přestup zajet podívat zdarma v rámci „Free Travel zone“ okolo letiště na stanici Hatton Cross, poblíž níž jsou pěkné výhledy na přistávající letadla.

Doprava z/na letiště

Do Londýna

Nejrychlejší dopravu osbstarávají vlaky Heathrow Express, které vás dovezou bez zastávky za 15 minut na nádraží Paddington. Jedna cesta stojí £ 22, zpáteční £ 36. Po stejné trase jezdí i vlaky Heathrow Connect, které však po cestě zastavují ve vybraných zastávkách. Na nádraží Paddington vás dovezou za 40 minut a v závislosti na vzdálenosti zaplatíme £ 6,20–£ 10,20. Vlaky staví u terminálů 2, 3 a 5.

Nejlevnější způsob je metro trasy „Piccadilly Line“, které jede do centrálního Londýna asi hodinu a za jednotlivou jízdenku zaplatíte £ 6, celodenní jízdné vyjde na £ 12,10 mimo špičku (od 9:30 hod) a £ 17,20 ve špičce (6:30–9:30). Jízdné můžete zaplatit i běžnou bezkontaktní platební kartou, v takovém případě vyjde na £ 3,10 mimo špičku a £ 5,10 ve špičce. Metro má stanice u všech terminálů.

Pro cesty do okolních čtvrtí lze využít mnoho autobusových linek, většinou nemají delší intervaly než 30 minut, ceny jízdenek se liší dle jednotlivých linek, více detailů naleznete v interaktivní mapě níže.

V noci jezdí na letiště přímo z centra Londýna autobus číslo N9 zhruba mezi půlnocí a 5 hodinou ranní. Intervaly jsou 20 minut a jízdní doba činí 70–90 minut,

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Gatwick, Luton a Stansted

Z Heathrow zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express a easyBus, nejlevnější jízdenky rezervujte vždy alespoň s třítýdenním předstihem na webu.

  • Gatwick: spojení je velmi frekventované s intervaly mezi 5 a 20 minutami, jízdní doba je 90–120 minut. Autobusy odjíždějí od všech terminálů a ceny začínají na £ 25 u National Express, resp. na £ 8 u easyBus,
  • Stansted: interval se pohybuje okolo 40 minut, cesta trvá 120–150 minut a zaplatíme za ni £ 27,
  • Luton: autobusy odjíždí zhruba jednou za 50 minut, aby během 80–100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na £ 20.

Levněji, za to však za výrazně delší dobu, se dostanete mezi letišti kombinací metra z Hetathow do centra (£ 5,10 ve špičce, resp. £ 3,10 mimo špičku při platbě kreditní kartou, platí kamkoliv do centra, včetně přestupů) a easyBusů, které jezdí na všechna tři výše uvedená letiště, jízdenky v předprodeji pořídíte od 2 liber. Celkem si na cestu vyhraďte minimálně 3 hodiny.

Na letiště London–City

Nejrychleji se na letiště dostanete kombinací vlaků Heathrow Express nebo Heathrow Connect na konečnou stanici Paddington, zde přestoupíte na metro zelené District Line nebo žluté Circle Line, pojedete do stanice „Bank“, kde přestoupíte na lehké metro „DLR“, které vás doveze na letiště City. Cesta zabere minimálně 150 minut a bude stát od £ 14.

Celkové orientační časy s určitou rezervou na jednotlivá letiště jsou:

  • Heathrow -> Gatwick: 3,5 hodiny,
  • Heathrow -> City: 3,5 hodiny,
  • Heathrow -> Luton: 3 hodiny,
  • Heathrow -> Stansted: 3,5 až 4 hodiny.

Do vybraných hotelů v okolí

Od všech terminálů jezdí do vybraných hotelů v okolí letiště tzv. "Hoppa Bus". Linky jsou označené řadou "H1 až H59", online jízdné £ 8 (zpáteční), jednosměrný lístek pak za £ 4,50. Cena u řidiče činí £ 9 liber za zpáteční lístek, resp. £ 5 za jednosměrný. 

Seznam všech linek a hotelů naleznete na webu letiště.

Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná a neomezená ve všech prostorech letiště. V každém terminálu jsou navíc rozmístěny erární počítače s internetem.

V každém terminálu je v příletové části umístěna úschovna zavazadel s provozní dobou 5:00 –23:00. Za jednodenní odložení zaplatíme £ 6.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu