IATA (ICAO) kód letiště
LHR (EGLL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:39 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1044 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Londýn Heathrow

Heathrow je ikonické největší letiště v Evropě, které je pro svoji hustou síť dálkových linek pro cestovatele známé hlavně jako přestupní. Letiště je domovem pro British Airways a Virgin Atlantic, ale míří sem spoje prakticky každé významné společnosti z celého světa.

Celé letiště je otevřeno 24 hodin, terminály 2 a 4 však na noc (0:00 až 4:00) zavírají svoji tranzitní část.

Letenky

Na letiště Heathrow létá z Prahy pouze British Airways s několika denními spoji. Letenky se pohybují v rozmezí 45.000 Kč.

Z Vídně se dostanete na Heathrow s British Airways nebo Austrian a ceny bývají o pár stovek levnější než z Prahy, začínají cca na 3.500 Kč.

Let do Londýna trvá z ČR a okolí asi 105 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Najdete zde 4 terminály, z toho jeden z nich – Terminál 5 – má ještě navíc dvě satelitní budovy.

Při letech z Prahy nebo Vídně vás obvykle čeká přestup v rámci Terminálu 3 nebo mezi terminály 3 a 5. Mezi všemi terminály jezdí tranzitní zónou autobusy zdarma.

Nemáte-li lety na jedné letence a musíte-li se tak na letišti znovu odbavit, vězte, že mezi všemi terminály se dá cestovat autobusem, metrem i vlakem zdarma, více na webu letiště

Na přestup v rámci jednoho terminálu by vám mělo stačit 45 minut, na přestupy mezi terminály počítejte raději s 90 minutami.

Pokud vás zajímají letadla, můžete se při delším čase na přestup zajet podívat zdarma v rámci „Free Travel zone“ okolo letiště na stanici Hatton Cross, poblíž níž jsou pěkné výhledy na přistávající letadla.

Doprava z/na letiště

Do Londýna

Nejrychlejší dopravu osbstarávají vlaky Heathrow Express, které vás dovezou bez zastávky za 15 minut na nádraží Paddington. Jedna cesta stojí 22 GBP (resp. 25 GBP ve spičce - prac. dny 6:30-9:30 a 16:00-19:00), zpáteční pak 37 GBP kdykoliv. Zakoupíte-li si jízdenky online, zaplatíte výrazně méně: 14-29 dní předem 16,50 GBP za jednu jízdu, 30-89 dní předem 14,30 GBP za jednu jízdu a více než 90 dní předem 12,10 GBP. Víkendové tarify pak budou ještě nižší. První vlak z Londýna na letiště jede v 5:10, poslední z letiště do Londýna ve 23:51.

Všechny vlaky staví u terminálů 2, 3 a 5.

Nejlevněji se do Londýna dopravíte vlaky Tfl Rail nebo metrem trasy „Piccadilly Line“. Za jízdenku zaplacenou vaší bezkontaktní kreditní/debetní kartou (nebo s Oyster Card) zaplatíte 5,10 GBP ve špičce, resp. 3,10 GBP mimo špičku. Jízdné v hotovosti stojí 6 GBP. Celodenní jízdné vyjde na 12,80 GBP. Daná částka se vám automaticky strhne z vaší karty – ať pojedete daný kalendářní den kolikrát chcete, více se nestrhne. Klasické papírové celodenní jízdenky stojí 18,60 GBP.

 • Vlak Tfl Rail jede na nádraží Paddington s několika zastávkami po cestě cca 30 minut, 
 • Metro Piccadilly Line projede celým centrálním Londýnem, přičemž na stanici Piccadilly Circus dojede za cca za 50 minut,
 • špička znamená časy 6:30–9:30 a 16:00–19:00 vždy ve všední dny, 
 • Vlaky Tfl Rail zastavují u terminálů 2,3 a 5, metro pak u všech terminálů.

Metro i vlak jezdí cca od 5:00 do 0:30.

Pro cesty do okolních čtvrtí lze využít mnoho autobusových linek, většinou nemají delší intervaly než 30 minut, ceny jízdenek se liší dle jednotlivých linek, obvykle se pohybují mezi 1,50 GBP a 3 GBP a vždy se dá platit kartou u řidiče. Při cestách do oblasti bezprostředně v okolí letiště neplatíte nic. Více detailů naleznete v interaktivní mapě níže.

V noci jezdí na letiště přímo z centra Londýna autobus číslo N9 zhruba mezi půlnocí a 5 hodinou ranní. Intervaly jsou 20 minut a jízdní doba činí 70–90 minut,

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Gatwick, Luton a Stansted

Z Heathrow zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express a Megabus, nejlevnější jízdenky rezervujte vždy alespoň s třítýdenním předstihem na webu.

 • Gatwick: spojení je velmi frekventované s intervaly mezi 5 a 20 minutami, jízdní doba je 90–120 minut. Autobusy odjíždějí od všech terminálů a ceny začínají na £ 25 u National Express, resp. na £ 14 u easyBus,
 • Stansted: interval se pohybuje okolo 40 minut, cesta trvá 120–150 minut a zaplatíme za ni £ 27,
 • Luton: autobusy odjíždí zhruba jednou za 50 minut, aby během 80–100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na £ 20.

Levněji, za to však za výrazně delší dobu, se dostanete mezi letišti kombinací metra z Hetathow do centra (£ 5,10 ve špičce, resp. £ 3,10 mimo špičku při platbě kreditní kartou, platí kamkoliv do centra, včetně přestupů) a easyBusů, které jezdí na všechna tři výše uvedená letiště, jízdenky v předprodeji pořídíte od 2 liber. Celkem si na cestu vyhraďte minimálně 3 hodiny.

Na letiště London–City

Nejrychleji se na letiště dostanete kombinací vlaků Heathrow Express nebo Heathrow Connect na konečnou stanici Paddington, zde přestoupíte na metro zelené District Line nebo žluté Circle Line, pojedete do stanice „Bank“, kde přestoupíte na lehké metro „DLR“, které vás doveze na letiště City. Cesta zabere minimálně 150 minut a bude stát od £ 14.

Celkové orientační časy s určitou rezervou na jednotlivá letiště jsou:

 • Heathrow -> Gatwick: 3,5 hodiny,
 • Heathrow -> City: 3,5 hodiny,
 • Heathrow -> Luton: 3 hodiny,
 • Heathrow -> Stansted: 3,5 až 4 hodiny.

Do vybraných hotelů v okolí

Naprostou většinu hotelů v okolí letiště dosáhnete klasickými autobusovými linkami MHD. Pokud váš hotel leží v tzv. Heathrow Free Travel Zone, za jízdenku neplatíte nic. Je však třeba řidiči oznámit, na jakou zastávku/k jakému hotelu máte namířeno. Podívejte se na přesnou mapu oblasti a linek, na které se Heathrow Free Travel Zone vztahuje.

Podívejte se na všechny hotely v okolí letiště Heathrow.

Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná a neomezená ve všech prostorech letiště. V každém terminálu jsou navíc rozmístěny erární počítače s internetem.

V každém terminálu je v příletové části umístěna úschovna zavazadel s provozní dobou 5:00 –23:00. Za jednodenní odložení zaplatíme £ 6.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím chtěl bych se zeptat jak mohu cestovat mezi terminali zdrama musím mít tu jejich kartu nebo stačí nasednou na metro a jet? Potřebuji se dostat z terminálu na stanici Hatton Cross Děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Z jakého terminálu ? Zdarma jezdí autobusy.

https://www.businesstraveller.co...avel-zone/

Avatar uživatele
Pavel Planespotter

No tak to máte problém....

National Express jezdí přímo.

Odpovědět
před 2 lety

Jak se nejlépe dostanu na začátku září 2019 z LHR na LGW, na přestup mám cca 2-3 hod.?

Díky za odpoved.

Martin

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu