Jak akci využít?

Včerejších levných letenek z Budapešti do indického hlavního města Dillí můžeme využít i k výletu do exotického ráje, který stále tak úplně nepraská pod nápory tisícovek turistů. Díky akčním letenkám společnosti Air India do města Port Blair, největšího na Andamanech, se můžete dostat na celkovou cenu při odletu z Budapešti 11.874 Kč (cca 460 €).

Andamany a Nikobary jsou součástí Indie, budete tedy potřebovat vízum (jak vyřídit a kolik stojí se dozvíte v našem průvodci Indií). Leží v Bengálském zálivu zhruba 200 km od thajských břehů. Kromě víza je po příletu do Port Blair nutno vyřídit na letišti speciální povolení (vydává se zdarma), které vymezí, na kterých ostrovech se smíte pohybovat. Zažijete tu dlouhé pláže s bílým pískem a bez lidí, perfektní podmínky pro šnorchlování a potápění a když budete mít štěstí, uvidíte koupající se slony.

Celou cestu si naplánujte tak, abyste v Dillí měli vždy alespoň jeden den na přestup, ideálně více. Jedná se o dvě samostatné letenky. Akce na letenky z Budapešti do Dillí a z Dillí na Andamany se kryjí v únoru a první polovina března, v květnu pak cca o 500 Kč dražší, tedy hlavní sezoně.

Nejlevnější letenky z Dillí na Andamany:

  • Únor: 2-12, 9-16, 23.2.-5.3., 26.2.-5.3.
  • Březen: 5-16, 12-19, 16-23, 19-26, 23.3.-6.4.
  • Květen: každé pondělí a pátek (letenky z Budapešti do Dillí cca o 500 Kč dražší)

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Budapešť
Maďarsko
Dillí
Indie

od 8 190 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 13 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Dillí
Indie
Port Blair
Indie

od 3 684 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 23. 07. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 20 000 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu nebo vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor, první polovina března a květen (+500 Kč) 2018.

Jsou během letu přestupy?

Přestup na letišti Amsterdam Schiphol je s dostatečnou rezervou, v Dillí Indira Gándhí si nechte ideálně pár dní.

S kým poletím?

Z Budapešti do Dillí poletíte s KLM, dále na Andamany s Air India.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně obou letenek je odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je možné letět rovnou z Amsterdamu? Koupit si let Praha-Amstrdam a pak už letět rovnou... děkuji

před rokem

Samozřejmě, že ano. Provozovatelé cestujlevne tuto možnost tají, protože dostali finanční příspěvek od letiště v Budapešti, aby jim zvýšili traffic. ;-)

před rokem
IvetaIv

Nelze, nutno nastoupit v Budapešti, jinak propadá zbytek letenky

před rokem
cali

@Milan - dobrý, pobavils:-))) Vždycky tipuji, kdy se podobný dotaz objeví.

Stačí v tomto případě vyřídit jen E-víza, když se do země vstupuje přes letištní přechod Dillí? Nebude s tím pak při vstupu na ostrovy problém? Díky za radu. :-)

Odpovědět
před rokem

Parádní akce, přesně co jsme potřebovali. Škoda ale, že letenky do Dillí nejsou pod 10tis. A to snad v žádném termínu.

před rokem
Kryštof Hájek

Bohužel je to tak, dnes odpoledne jsou už prakticky všechny kolem 8 tisíc vyprodány...

Jaká je cenová relace na Andamanech (ubytování, jídlo, ...). Blíží se Maledivám, Thajsku nebo Indii???

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, jíž 4x jsme se pokoušela zaregistrovat, bohužel bez úspěchu. Můžete mně,prosím, poradit, co s tím? Děkuji Jiřina Halčařová

před rokem
David Eiselt

Dobrý den, pošlete mi prosím mail na redakce@cestujlevne.com Mrknu se na to, občas bývá problém s emailovým poskytovatelem.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 47%
To bude jízda!
ušetříš až 25%
To musíš vidět!
ušetříš až 23%
To bude jízda!
4386 starších akcí
Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Indie Přílet na letiště Dillí Indira Gándhí

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází přímo mezi terminály 2 a 3. Oranžová linka "Airport Express" spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka. 

terminálu 1 pak jezdí purpurová linka metra, která však spojuje jen jižní oblasti Dillí. Pro cestu do centra je nutné přestoupit buď na stanici "Hauz Khas" na žlutou linku nebo druhým směrem ve stanici "Janakupri West" na modrou linku.

Cesta do centra oranžovou linkou (od terminálů 2 a 3) trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka na oranžovou linku stojí 60 rupií (z letiště na stanici Aerocity jen 20 rupií), při cestě purpurovou trasou (k terminálu 1) zaplatíte jen 40 rupií, včetně přestupu. Lístky se prodávají u pokladny na stanici a je možné platit pouze hotovostí. Dostanete žeton, který při vstupu jen přiložíte k turniketu, při výstupu žeton do turniketu vhodíte a už tam zůstane.

Mezi terminálem 1 a stanici metra "Delhi Aerocity" jezdí kyvadlový autobus, a to od 6:00 do 23:00 každých 15 minut. Lístek stojí 30 rupií a koupíte ho u řidiče.

Uber do centra Dillí vyjde zhruba na 250 až 350 rupií, taxi jezdí cca o 50 rupií dráž.

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Dillí Indira Gándhí

Zavřít boční panel
Indie Přílet na letiště Port Blair Veer Savarkar

Země divů, příběhů a nekonečného objevování

Indická republika je největší zemí regionu jižní Asie. Hranice i historii sdílí s Pákistánem na západě, Nepálem, Bhútánem a Čínou na severu a Bangladéšem a Myanmarem na východě. Střechou Indie je Himálaj, přičemž její břehy omývá Bengálský záliv a Indický oceán. 

Je důležité si uvědomit, že Indie není ani černá, ani bílá, ale že je barevná. Její krásou je diverzita, jejím kouzlem nespoutanost a schopnost cestovatele vždy nečím překvapit a uvést ho v údiv. Bohatá historie od dob Harappy přes Buddhu, mocné říše a jejich maharádže, sultány, nizámy a později koloniální doby plné rozvoje i úpadku, zanechala Indii nespočet dechberoucích památek a příběhů, které touží po obdivu výměnou za nezapomenutelné zážitky. Indie je dynamická země, která se zejména v posledních letech vyvíjí závodní rychlostí a cestovateli tedy nabízí jak komfort modernity, tak půvab dávných dob.

Při cestě do Indie se člověk musí připravit na to, že uvidí věci, které nebude chápat, budou mu připadat nesmyslné, dokonce i divné. Není však setkání s něčím takovým fascinující? Indie skrývá potenciál pro každého cestovatele, ať už jde o dobrodruha, klidného dovolenkáře, sportovce či objevitele. Přijdou si zde na své jak „lowcost“ výletníci, tak milovníci luxusu. Když má správný cestovatel oči i mysl otevřené, Indie se pro něj stane místem inspirace, poznání a hlavně jedinečných zážitků.

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Port Blair Veer Savarkar