Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Limitovanou edici zvýhodněných letenek z Prahy do západní Kanady nabízí na červnové termíny letecká společnost Condor. Zpáteční letenky do hlavního města provincie Alberta Edmontonu pořídíte od 450 EUR přičemž v ceně je i odbavené zavazadlo do 23 kg. Edmonton přitom poslouží jako jeden z výchozích bodů pro roadtrip po národních parcích na pomezí Alberty a Britské Kolumbie v čele s národními parky Jasper a Banff. 

Pro plnohodnotné využití času a cesty do přírody bude nezbytné půjčit si auto. Ceny se pohybují okolo 800 Kč na den, srovnejte všechny nabídky autopůjčoven například na těchto stránkách:

Co se ubytování týká, počítejte s cenami běžných hotelů v rozmezí 1 500 až 2 500 Kč na noc pro dvě osoby. V případě cest do hor a národních parků určitě doporučujeme prohledat i nabídky Airbnb:

Příklady termínů:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
YEG Edmonton
Kanada
NP Jasper
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 000 Kč . Ušetříš přibližně 33 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen

Jsou během letu přestupy?

Frankfurt

S kým poletím?

Condor

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + klasické příruční

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Neví prosím někdo, jak je to, pokud jsem si koupila tu samou letenku cca před týdnem/dvěma a teď zlevnila?

Kamarád mi kdysi říkal, že pokud jsem si něco koupila v obchodě a do dvou týdnů byla věc v akci, šlo uplatnit zpětně slevu. U letenek to asi nejde, že? Ušetřila bych 1000Kč. Díky za odpověď

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, ne, tohle určitě nejde :) Ani v obchodě, když si něco koupíš, tak nemáš šanci přijít a vzít to zpátky.

Tohle jde maximálně u eshopu a je to trochu vysírávání s právy spotřebitele.

před 2 lety

Vím, že mi to jednou kamarád řekl, když jsem koupila v Jysku povlečení a za týden na něj byla akce :D Dřív jsem o tom neslyšela. Škoda, tisícovka by se mi hodila na ETA třeba. To je pech. Ty akce na Edmonton v létě jsou tak jednou do roka, někdy ani ne a toto za chvilku zlevnilo a přidali další dobrý termín, pro mě i lepší než ten, co jsem si koupila, ale nevadí. Už se těším :)

před 2 lety
Avatar uživatele matej15
matej15

Heh řešit 1000 Kč při výletu do Kanady. Za to nekoupíš ani jednu noc v hostelu v Jasperu.

před 2 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Tohle delaji nektere rezervacni sity - ze v pripade zlevneni ubytka bud u sebe nebo u dalsich rezervacnich portalu doplati rozdil, plus jsem to myslim videl jako bonus u nejakych US kreditek, nicmene nenapada me zadny mechanismus, jak toho docilit u letenky od Kondora v CR..

Kazdopadne litr bych neresil, specielne u vyletu do Kanady, jak pise Matej - letim v cervnu na konferenci do Toronta a ten rozpocet neni uplne zanedbatelny :D

před 2 lety

Tu tisícovku bych opravdu neřešil, tak Ti tam nebude stačit ani na ubytování na první noc.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Všude dobře, co doma!
Sicílie
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam jsi ještě nebyl!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
NP Jasper
Kanada Přílet na letiště Edmonton

Veřejnou dopravu zajišťuje autobusová linka 747, která vás doveze k nejbližší stanici rychlodrážní tramvaje „Century Park“, odkud se pohodlně dostanete do centra.

Autobus jezdí od 4:10 do půlnoci každých 30 minut, za jízdenku zaplatíte 5 CAD (je nutné mít přesný obnos, platí se u řidiče), nezapomeňte ale připočítat další 3,25 CAD za tramvaj do centra. Celkem cesta zabere necelou hodinu.

Každý den v časech 11:50 a 18:20 odjíždí z letiště přímý autobus do měst Red Deer (33,50 CAD) a Calgary (44,65 CAD).

Linka číslo 3 nejede do Edmontonu, ale pouze do blízkého městečka Leduc.

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště Edmonton