Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na velmi omezený počet termínů na přelomu listopadu a prosince nabízí společnost Avianca zajímavé ceny z Mnichova do největšího města Ekvádoru Guayaquilu i peruánské Limy. Ve světle běžných cen mezi 16 a 20 tisíci a mánií ohledně tarifů jen s příručními zavazadly, která zaplavuje i spoje mezi Evropou a Jižní Amerikou, jsou ceny okolo 13.500 Kč obsahující hned 2 odbavená zavazadla do 23 kg, skutečně atraktivní. Za 15.200 Kč pak můžete letět přímo do Cuzca, poblíž kterého najdete mj. slavné Machu Picchu. Vzhledem k tomu, že přelet z Limy do Cuzca a zpět vyjde na více než 2.000 Kč, vyplatí se pořídit, pokud se nechcete zastavovat v Limě.

Jedinou nevýhodou je značně omezená dostupnost letenek, která se nyní zužuje pouze na odlety z Mnichova v datech 18., 20., 21. a 23. listopadu a návraty zpět od 28.11. do 4.12.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
GYE Guayaquil
Ekvádor
Guayaquil
Zpáteční 17 hod letu (1 přestup)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
LIM Lima
Peru
Lima
Zpáteční 25 hod letu (2 přestupy)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
CUZ Cuzco
Peru
Cuzco
Zpáteční 18 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 21 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání tarifu U.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad, návraty na začátku prosince, viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Vždy přestup na letišti Bogota El Dorado.

S kým poletím?

Avianca

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravim do diskuze, nahodou tip na letenky do Peru zacatkem prosince - kolem 2., 3.? Neni?

Dekuji za odpoved. R.

Odpovědět
před 4 lety

Peru nemá levicový režim. Peru má už od dob bývalého diktátora režim silně orientovaný na USA a žádná sociální politika tam neexistuje.

Odpovědět
před 4 lety

ahoj, přidal byste se někdo do Peru? pište kdyžtak na fatimma@centrum.cz

před 4 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Já bych se ráda přidala - jihoamerické levicové režimy prostě zbožňuju.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Manchester
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
To musíš vidět!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
To bude jízda!
Mallorca z dronu
ušetříš až 47%
Tam to bude krásný!
5448 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Guayaquil
Ekvádor Přílet na letiště Guayaquil

Ráj pro milovníky přírody

Ekvádor je jihoamerický stát ležící na rovníku, jehož široké surfařské pláže omývá Tichý oceán. Na severu sousedí s Kolumbií a jihovýchodní hranici sdílí s Peru. Ekvádoru patří souostroví Galapágy, které se nachází asi 1.000 km západně od ekvádorského pobřeží.  

Ačkoli rozlohou patří k malým jihoamerickým státům, je Ekvádor místem s jednou z největších biodiverzit na světě. Na území o rozloze asi 3 Českých republik najdeme překrásné pacifické pláže, andské pěti- a šestitisícovky pokryté sněhem i divokou amazonskou džungli. Souostroví Galapágy je světovým fenoménem proslulým zvláštními živočišnými druhy, které žijí pouze na těchto ostrovech (tzv. endemité). Přírodní krásy tohoto u nás stále ne tolik navštěvovaného státu v kombinaci s koloniální architekturou horských měst chráněných UNESCO a kulturní rozmanitostí nadchne i ty nejnáročnější cestovatele. 

Průvodce pro Ekvádor
Průvodce pro letiště Guayaquil

Zavřít boční panel
Lima
Peru Přílet na letiště Lima Jorge Chavez

Oficiální autobusový přepravce Airport Express Lima s moderními autobusy jezdí z letiště do centra (Miraflores) od 7:00 do půlnoci (v opačném směru od 6:00 do 22:00) každých 30 až 60 minut. Jízdenka stojí 8 USD (zpáteční 15 USD), nakoupit můžete buď online na webu dopravce, v kanceláři na letišti nebo u řidiče (pouze hotovost). Detailní informace a rezervace jízdenek na oficiálním webu. Na cestu si vyhraďte minimálně hodinu a půl.

Klasická MHD na letiště nejezdí. U terminálu sice zastavují lokální minibusy, ale pro cizince jsou absolutně nevhodné, řidiči nemluví anglicky, trasy nejsou nijak označené a jízdní řády neexistují vůbec.

Běžná cena taxi do centra města (Miraflores) se pohybuje mezi 60 a 80 PEN (cca 270 Kč), Uber pak vyjde zhruba na 50 až 70 PEN.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Lima Jorge Chavez

Zavřít boční panel
Cuzco
Peru Přílet na letiště Cuzco Alejandro Velasco Astete

Pokud s sebou netáhnete vyloženě velká zavazadla, vyjděte z areálu letiště na hlavní třídu, dejte se vpravo a na zastávce počkejte na autobus MHD. Neexistují žádná čísla linek, autobusy mají trasu napsanou vždy na boku, na letiště zajíždějí modro-bílé nebo bílo-oranžovo-zelené, obě linky jedou do centra na náměstí San Francisco a zastavují i u centrálního autobusového nádraží. Jezdí cca od 5:00 do půlnoci bez pravidelného jízdního řádu (cca jednou za 8 minut) a cesta do centra zabere asi 20 minut. Jízdné se platí při výstupu průvodčímu a činí 1 nebo 1,20 solu, dle linky.

Za běžný taxík, který chytíte rovněž na hlavní ulici, byste neměli zaplatit více než 10 solů.

Oficiální letištní taxíky, které čekají hned před terminálem, jezdí do centra za 40 solů.

Poslední možností je Uber, který ale vzhledem k absenci wifi na letišti využijete jen při cestě z hotelu a vyjde zhruba na 20 solů.

Průvodce pro Peru
Průvodce pro letiště Cuzco Alejandro Velasco Astete