Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavou novinkou v leteckém segmentu je rozšíření linky mezi Prahou a Varšavou o mezipřistání v Ostravě. Původně měl polský LOT létat přímo mezi Ostravou a Varšavou, ale z důvodu nízké poptávky a současné pandemii z plánů sešlo. Logické prodloužení do Prahy tak dává mnohem větší smysl.

Z Prahy do Ostravy a zpět poletíte už za 1 923 Kč. Letenky zakoupíte na lot.pl. Pokud byste vyžadovali jen jednosměrnou letenku, počítejte s cenou 1 203 Kč z Prahy do Ostravy a v opačném směru s částkou 1 136 Kč.

Létá se vždy v pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OSR Ostrava
Česká republika
Ostrava
Zpáteční 0.5 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

LOT jen hleda cestu s tech modrych oci o obsazenosti linky OSR -WAW , ovsem zase spatne v casech i cene ,nesmysl uz je i v tom aby pri OW byla horsi cena nez pri RT

Soucasne uz lze najitt pri zpatecni letence jedem smer za 800 Kc nebo tedy za 30 euro zpet 35 euro Nadeji by to asi melo, kdyz by se nastavily lepsi casy odletu a jednotna cena 500 Kc za smer Mozna by slo i tech 800. bohatsi podniky by treba sluzebku proplatily , ale vzhledm k stejne casove narocnosti jako je cesta vlakem, by mela byt nejaka motivace

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Souhlasím s tou podobnou časovou náročností, i když by u letu s LOTem bez oblačnosti mohl bych hezký výhled na rodnou hroudu. Už jsem chtěl kupovat a v tom si vzpomněl na zrušené devítikorunovky od Leo Expressu s možností přehození na jiný spoj. Takže na LOT asi dojde až při nějakém zásadnějším výprodeji nebo později při cestě PRG-OSR-WAW- do Světa 😊

před rokem
Avatar uživatele
mikir

Mas nejaky tip do sveta z WAW ? Me porad prijde ze ten umysl WAW jako Hub pro nejake navazne lety je treba proti Amstru nebo Frankfurtu dost slaby

Avatar uživatele jonapet
jonapet

Počítám správně, že za patnáct zpátečních letenek (30 segmentů) by to mělo hodit "Frequent Flyer Status" u LH?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
lma

Tomuhle se můžu jen smát..

To vydrží jak dlouho měsíc možná dokonce dva ..

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ale původní úmysl nebyl v tom, aby to vydrželo déle. Jak je psáno výše, z důvodu nízké poptávky na letech PRG-WAW a OSR-WAW se prostě jen dvě linky spojily do jedné a letenky se prodávají na všechny úseky s tím, že pokud i segment PRG-OSR bude úspěšný, eventuálně se může uvažovat o tom, že se zachová ;)

před rokem
Avatar uživatele
lma

Jo tak z tohoto pohledu ano....sjel jsem to bezmyšlenkovitě a měl za to,že se někdo opět pokouší oživit mrtvolu ..

Osobně ale mezi ČB - Prahou a Ostravou zůstávám v celé délce u vlaku ..

Koupeno přes LOT.com za 1600 :D

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Znamena to, ze Praha tedy momentalne ztraci prime spojeni v Varsavou? A je garantovan E170 nebo to muze litat i Dashena?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Podle webu LOTu se bude létat některé dny 2x denně. Jednou přímo PRG-WAW, jednou PRG-OSR-WAW. 100% garantován E170 asi nebude, to není v letectví skoro nikdy.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Pokud to ale bude prodlouzena linka WAW-OSR, tak tam se LOT zavazal litat s E170, nebo se mylim?

Avatar uživatele Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli
Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli

:-o

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam to bude krásný!
Ibiza
ušetříš až 87%
To musíš vidět!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
To budou fotky!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava