Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro cestovatele srdcem i duší si u Qatar Airways připravili letenky s parádní cenovkou z makedonského hlavního města Skopje na oblíbený indonéský ostrov Bali. Během měsíců ledna až března jsou k dispozici zpáteční letenky za 8.850 Kč. A to se neodmítá! 

Skopje přitom vůbec není tak nedostupné místo odletu, jak se zprvu může zdát. Díky lince Wizz Airu z Bratislavy se do Makedonie dostanete za hodinku letu a hlavně velmi levně – zpáteční letenky totiž začínají na 20 € (515 Kč), ty dražší pak na 29 € (745 Kč). Počítejte však s tím, že při cestě tam je nutné přenocovat ve Skopje (přílet z Bratislavy je ve 23:30, odlet Qatar Airways pak v 11:40). Z toho důvodu celou cestu spíš pojměte jako komplexní trip a do Skopje leťte třeba už dva dny před odletem do Asie tak, abyste z návštěvy města taky něco měli. Při zpáteční cestě je pak návaznost mnohem lepší, z Asie přiletíte v 10:40 a let do Bratislavy letí v 15:40. Dejte pozor na odletové dny (Bratislava – Skopje a zpět) se létá jen pondělí, středu, pátek a neděli. 

Pokud si sesumírujeme dohromady celou částku, dostáváme se na celkovou cenu za letenky 9.365 Kč z Bratislavy až na Bali. Hotel ve Skopje pak pořídíte kolem 700 Kč na noc pro dva. Ceny letenek na Bali z Prahy či Vídně na dané období neseženete pod 15.000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

David facepalm
Už nejsou...
Letenky se už bohužel vyprodaly nebo společnost své ceny opravila. Více štěstí při dalším lovu - a nebo si nastav hlídače akčních letenek! :)
Skopje
Skopje SKP
Severní Makedonie
DPS Bali
Indonésie
Uluwatu
Zpáteční 22 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
SKP Skopje
Severní Makedonie
Skopje
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu, letenky plaťte ihned kartou.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až březen 2018

Jsou během letu přestupy?

Na cestě vás čekají dva dlouhé přestupy na letišti Doha Hamad.

S kým poletím?

Proletíte se s prémiovou aerolinkou Qatar Airways.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

U Qatar Airways zdarma odbavené zavazadlo do 30 kg, u Wizz Air jen příruční. Na Bali je teplo, příručák určitě může stačit.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Už neplatí, jsou za necelých 14tis

Odpovědět
před 5 lety

poradite mi normalni ubytovani na Bali hostel, hotel, na tento vanocni vikend 23 a 24.12, budu poprve tam a nevim v jake casti Denpasaru zustat abych to mel pohodlne, avsak to vite dobry pomer kvalita/cena, dekuji.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Záleží co očekáváš.. Guesthousů v podobě vilek s bazénem jsou tu stovky. Lokalit taky kvanta. Na rozkoukání asi ideál Sanur.

před 5 lety

Jestli chcete pěkné a levné ubytko, odjeďte tagem mimo Denpasar. Je díky Australanům neuvěřitelně předražený. Ubud není špatná volba, je co vidět, ale turistů také dost.

před 5 lety

Pravda, obzvláště v období Vanoc. Plno lidí , především Australanů zde pojede jako už tradčně slavit příchod Nového roku. Například výše zmíněný Ubud byl letos dost přeplněny i mimo hl. sezónu (listopad).

Přidat odpověď
před 5 lety

Máte, prosím,nějaké aktuální info o sopce na Bali.dekuji

před 5 lety

Strejda Gugl rika ze ne...

před 5 lety

Dle poslední dnešní zprávy od místních v blízkosti sopky je vulkán stále ve fázi, kdy chvilku aktivně dýmí a chvilku je v klidu, stav již není tak kritický a dostatek lidí v okolí sopky se vrátil domů přesto však stále platí velmi zdvižený prst pro oblast v okolí 20km od sopky, což bych bral jako dostatečné varování a do těch 20 km bych se nepřibližoval. Byli jsme na Bali 3 týdny na přelomu října a listopadu, kdy situace byla docela dost riziková, jenže to vypadalo, že se Gunung Agung uložil ke spánku, což se bohužel následně změnilo a vulkán začal být znovu až velmi aktivní, kdy chrlil už i lávu.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
A už tam budem?
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Skopje
Severní Makedonie Přílet na letiště Skopje Alexandr Veliký

Autobusové spojení mezi letištěm a centrem Skopje poskytuje dopravce Vardar Ekspres. Jezdí se dle letového řádu přibližně desetkrát denně a cesta z letiště přes autobusové nádraží k centru (zastávka u hotelu Holiday Inn) zabere 35 minut. Cena činí 180 MKD a lístek se kupuje u řidiče, více na webu dopravce.

Nově zajišťuje spojení i dopravce Manora, a to za 180 MKD jedním směrem. Jízdenky koupíte v autobuse a jízdní řád pročtete na webu dopravce.

Taxislužbu na letišti poskytuje pouze jedna oficiálně schválená firma. Cena jízdy do Skopje činí 20 €, k Ohridu 95 €. Více destinací a cen naleznete v ceníku na webu letiště

Průvodce pro Severní Makedonie
Průvodce pro letiště Skopje Alexandr Veliký

Zavřít boční panel
Uluwatu
Indonésie Přílet na letiště Bali Denpasar

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Průvodce pro Indonésie
Průvodce pro letiště Bali Denpasar

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Autobusem

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu (přijímá i karty) nebo na zastávce (přijímá jen mince), ceny papírových lístků jsou následující:

  • přestupní na 30 minut – 0,90 EUR (stačí pro cestu na hlavní nádraží)
  • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR
  • 24hodinový – 4 EUR

Druhou možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na webu dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

  • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
  • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
  • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika