Průvodce letištěm

Letiště Skopje Alexandr Veliký

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Skopje Alexandr Veliký

Letiště Alexandra Velikého najdete na mapě 17 km východně od hlavního makedonského města Skopje. Letištní hala je poměrně malá s pouze 6 odletovými branami. Terminál je moderní a plně vybavený s otevírací dobou 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
1067 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:08
aktuální čas

Letenky

Letenky do Skopje nabízí většina evropských dopravců včetně Českých aerolinií, Austrian Airlines či Wizz Air. Všichni nabízí přímé lety z Prahy, Vídně a Bratislavy či Berlína. Doba letu činí přibližně 105 minut.

Zatímco zpáteční letenky Praha – Skopje zakoupíte přibližně za 3.000 až 4.000 Kč, lety z Bratislavy vychází zhruba na 40 € / 1.000 Kč. V případě akčních nabídek se cena zpáteční letenky může snížit i pod 800 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Skopje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Autobusové spojení mezi letištěm a centrem Skopje poskytuje dopravce Vardar Ekspres. Jezdí se dle letového řádu přibližně desetkrát denně a cesta z letiště přes autobusové nádraží k centru (zastávka u hotelu Holiday Inn) zabere 35 minut. Cena činí 175 makedonských dinárů a lístek se kupuje u řidiče, více na webu dopravce.

Nově zajišťuje spojení i dopravce Manora, a to za 180 MKD jedním směrem. Jízdenky koupíte v autobuse a jízdní řád pročtete na webu dopravce.

Taxislužbu na letišti poskytuje pouze jedna oficiálně schválená firma. Cena jízdy do Skopje činí 20 €, k Ohridu 95 €. Více destinací a cen naleznete v ceníku na webu letiště

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je bezplatné v 30minutových intervalech (vždy je nutné znovu potvrdit přihlášení).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 359 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-04-24T18:33:04+02:00)

Mám takový pocit, že jsem někde četl, že Vardar Express po příchodu Manory už jezdí jenom jedním směrem, a to ze Skopje na letiště. Nemůžu to teď nikde najít, nicméně je fakt, že na webu Vardaru je k nalezení jenom jízdní řád tímto jedním směrem.

EDIT: Tak už to vidím, napsali to mailem Tonicovi, že z letiště nejezdí, ale zřejmě jezdí, ovšem pouze v barvách Wizzairu.

před 29 dny
Kryštof Hájek

Skoro to tak vypadá, i když mi to přijde trošku na hlavu. To jako jezdí ty autobusy zpět prázdné? :D A tato poznámka: " In case there are any flight delays, bus transportation will be organized according to the delayed flights." mi zase indikuje, že čekají na zpožděné lety po příletu, opak by mi nedával moc smysl. Anebo to tam jen zapomněli :D No každopádně pokud má někdo aktuální zkušenost, nechť se prosím podělí...

před 29 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak jsem to nestihl zeditovat včas. 😊 Opravdu to vypadá, že zpět jezdí, ale jen při koupi jízdenky přes Wizzair/https://www.p-airbus.com/index.php.

Přidat odpověď
před 29 dny
Avatar uživatele J0x
J0x
Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu