Skopje
Letiště Skopje Alexandr Veliký

Skopje v kostce

naposledy aktualizováno 14. 05. 2023

Letiště Alexandra Velikého najdete na mapě 17 km východně od hlavního makedonského města Skopje. Letištní hala je poměrně malá s pouze 6 odletovými branami. Terminál je moderní a plně vybavený s otevírací dobou 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou skp.airports.com.mk

IATA Kód
SKP
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
21:58
Vzdálenost z ČR
1067 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Skopje

Ať už přilétáte na letiště Skopje, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Avatar uživatele
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakjak
před 6 měs

Letiště bylo v pořádku

Nabízí vše potřebné a za ještě poměrně snesitelné ceny (na balkán už ale vyšší). Odlet byl v 6:40 Wizzem a bez problému - tištěné letenky nejsou potřeba.

Jen jsem nemohl najít zastávku Vardar busu a musel si vzít taxíka. Ale asi jsem sám s tímto problémem. 🫠

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 měs

Zastávku u hotelu? Je tam cedule zakrytá stromy.

https://goo.gl/maps/YtVog1sYdGGreCug6

Zastávka na letišti:

https://goo.gl/maps/nqZsGVBZtkGEqR8H6

Avatar uživatele J0x
J0x
před 7 měs

Funkční odkaz na web letiště. https://skp.airports.com.mk/en-EN/passenger

Autobusový dopravce: www.wtransporter.com Jízdenka stojí 200 MKD. Mají kukaň na letišti.

Ve veřejné části je kavárna (s předraženým pivem, ale naproti na benzinku pro něj nechoďte, páč zákon tam alkohol prodávat zakazuje), několik obchůdků, asi pětadvacet půjčoven aut, 7 bankomatů, parkovací automaty, lékárna, samoodbavovací kiosek pro Air Serbia, Croatia Airlines, Pegasus a Austrian.

Taky je tu několik směnáren a pošta.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 7 měs

Za kontrolou je duty-free, občerstvovna, předražený Burger King, dětský koutek, lounge, která zvenku vypadá jako trošku lepší Caproni, obchůdek s poživatinami a kuřárna zamořující blízké gejty.

Avatar uživatele slovnik
slovnik
před rokem

taxi do centra už stojí 1500 MKD nebo 25E, podražilo

Avatar uživatele slovnik
slovnik
před rokem

Vardar bus už stojí 199 MKD

Avatar uživatele Martin33
Martin33
před rokem

Zdravim, letel nekdo ze Skopje s Wizzair? Tam neni moznost online check-in? V appce mi to smeruje k odbaveni na prepazku. Díky za odpoved

Avatar uživatele roman.palka
roman.palka
před rokem

Letel jsem loni a myslim, ze me to take smerovalo k prepazce. Ty "rozvojove" zeme vetsinou chteji vzdy videt tistenou letenku.

voughne
před rokem

Letel som v Nedelu, ano ides si po papierovu letenku na prepazku (ale check-in by si mal mat spraveny cez mobil, inac by ta asi skasirovali)

Avatar uživatele Martin33
Martin33
před rokem

Jojo, check-in udelany mam. díky za odpovedi

Avatar uživatele bohachonzik
bohachonzik
před 2 lety

Vypadá to, že Vardar express už nejezdí (na webu nejde jízdní řád rozkliknout) a Manora group se přejmenovala WTransporter. Ale moc nám přílet z Bratislavy v sobotu v 16:30 nenavazuje na jejich odjezd z letiště v 18:00, a transfer, který nabízí Wizz, odjíždí dokonce až v 19:00. Netušíte, jestli náhodou nejede ještě nějaký jiný bus, případně neexistuje nějaká aplikace na taxi, která by trochu srazila tu cenu? Nebo nějaká jiná varianta? Díky moc všem

Lukáš Vávra
před rokem

Ahoj, VardarExpress autobus stále jezdí za stejnou cenu 180 MKD nebo 4,1€. Jezdí každou hodinu (9:00, 10:00,… atd.), žádná aplikace neexistuje.. max. zavolat si ho 😁

Avatar uživatele Sharik
Sharik
před 4 lety

Pokud to půjde,kupujte jízdenky u stánku Manory. Na zastávce stálo hodně lidí, řidič přednostně nabíral ty, co už jízdenky měli. Asi tak 20 "nešťastníků" bez lístku, na které nevyzbylo místo,zůstalo stát na chodníku, další spoj až za hodinu a půl.

U okénka dostanete i mírně zvýhodněné zpáteční jízdenky.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

V sobotu v 00:10 jsme jeli z letiště do centra. Asi naivně jsem čekal podle jízdního řádu autobus od Manory, ale přijelo cosi neoznačeného maršrutkovitého s asi 20 místy. Jízdenka stála 180 MKD, v eurech 4. Zpátky jsme v neděli jeli Vardarem taky za 180 MKD. Přes Wizzair jde zřejmě koupit jízdenky s oběma dopravci.

Manora má na letišti budku, ale otevřeno mají myslím jen do 20:00.

U východu z terminálu jsou hned tři bankomaty.

V přízemí jede wifi zdarma od T-Mobile celkem slušně, ale o patro výš nestíhá.

Avatar uživatele
Ondřej
před 4 lety

Zdravím,

trošku jsem se transportu obával na základě vašeho příspěvků, ale jak se ukázalo, tak nebyl vůbec žádný důvod. Oba dva transporty (do centra v sobotu pozdě v noci, na letiště v úterý odpo) byly na skvělé úrovni - odjezdy přesně dle jízdního řádu, obě cesty opravdu luxusním a klimatizovaným autobusem (minimálně na stejné úrovni jako od Student Agency), s příjemným anglicky mluvícím řidičem, který vám prodá jednosměrnou jízdenku za avizovanou cenu 180 MKD. Zajišťuje společnost Manora. Jinak celé letiště (nahoře i dole) je pokryto kvalitní wifinou "City of Skopje".

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

Nejlépe se domluvit s více lidmi na taxíku, posledně jsme jeli ve čtyřech za 15 euro, což je stejná cena jako u autobusu, a to nemluvě o úspoře času.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Mám takový pocit, že jsem někde četl, že Vardar Express po příchodu Manory už jezdí jenom jedním směrem, a to ze Skopje na letiště. Nemůžu to teď nikde najít, nicméně je fakt, že na webu Vardaru je k nalezení jenom jízdní řád tímto jedním směrem.

EDIT: Tak už to vidím, napsali to mailem Tonicovi, že z letiště nejezdí, ale zřejmě jezdí, ovšem pouze v barvách Wizzairu.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Skoro to tak vypadá, i když mi to přijde trošku na hlavu. To jako jezdí ty autobusy zpět prázdné? :D A tato poznámka: " In case there are any flight delays, bus transportation will be organized according to the delayed flights." mi zase indikuje, že čekají na zpožděné lety po příletu, opak by mi nedával moc smysl. Anebo to tam jen zapomněli :D No každopádně pokud má někdo aktuální zkušenost, nechť se prosím podělí...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Tak jsem to nestihl zeditovat včas. 😊 Opravdu to vypadá, že zpět jezdí, ale jen při koupi jízdenky přes Wizzair/https://www.p-airbus.com/index.php.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí