Jak akci využít?

Nejsevernější stále obydlené končiny planety Země můžete navštívit během sezony světla, kdy slunce téměř nezapadne, na norském souostroví Špicberky. K cestě láká snížená cena společnosti SAS rovnou z Prahy s jedním přestupem v Oslu, kde není nutné nocování. Zatímco během květnových termínů za letenky zaplatíte necelých 7.000 Kč, poslední týden v srpnu poletíte za cenu cca 7.200 Kč.

Před nákupem si důkladně prostudujte našeho průvodce po Špicberkách, kde se dozvíte, co lze na severu podniknout a hlavně s jakým rozpočtem počítat.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Longyearbyen
Norsko

od 6 853 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 10 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 01. 03. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 31 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Květen a konec srpna

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Oslo Gardermoen.

S kým poletím?

SAS Scandinavian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo do 8 kg + menší kabelka/laptop

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Brouk
Brouk

Doporučuji viz. Kryštof sledovat web. Norwegian i SAS mají přehledné kalendáře nejlevnějších letenek, na kterých lze pohodlně kombinovat. Dle mého má SAS lépe navazující lety - není nutný nocleh v Oslu. Kupoval jsem nedávno na polovinu srpna z Berlína se SAS s odbaveným zavazadlem 23 kg za 7 500.- Kč.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, myslíte, že v srpnu lze sehnat podobně solidní ceny? Létá na Špicberky i jiná společnost, klidně odjinud blízko ČR? Díky! Martin

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na Špicberky létá už jen Norwegian, sledujte jejich web - nejčastěji mají slušné ceny z Prahy nebo Berlína. Občas se objeví akce na druhou polovinu srpna/začátek září.

před 3 měs
Honza Čermák

Z Osla létá krom Norwegian i SAS.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 50%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 25%
Všude dobře, co doma!
4379 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Norsko Přílet na letiště Longyearbyen Svalbard

Po příletu každé linky čeká na letišti městský autobus, z centra na letiště pak vyráží cca 2 hodiny před každým odletem. Jízdenka stojí 75 NOK / 210 Kč, pro studenty ji lze sehnat za 50 NOK. Přesný jízdní řád.

Cesta se dá zvládnout i pěšky, mějte však na paměti, že lední medvědi výjimečně zavítají i do města, riskujete tak střet s nimi.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Longyearbyen Svalbard