Kostel v Longyearbyenu

Letiště Longyearbyen Svalbard

O letišti

Jediný vstupní bod na souostroví Špicberky daleko za severním polárním kruhem, letiště Longyearbyen, je vzdálený 5,5 km od stejnojmenného města, centra celých Špicberk. Longyearbyen je nejsevernějším letištěm na světě s pravidelným provozem a třetím nejsevernějším vůbec.

Pravidelné linky odsud míří pouze do norských měst Oslo a Tromso, létají sem jen SAS a Norwegian Air Shuttle. Letiště je proto malé, ale moderně vybavené.

IATA Kód
LYR
Aktuální počasí
0.7 °C
Místní čas
11:58
Vzdálenost z ČR
3130 km

Letenky

Nejlevnější letenky na Špicberky seženete v akcích aerolinky Norwegian, kdy se z Prahy můžeme dostat i na cenu kolem 5.000 Kč. Průměrná cena však osciluje okolo 11.000 Kč.

Doba přímého letu z Osla na Špicberky činí zhruba 3 hodiny, z Prahy tak cesta i s přestupem zabere minimálně 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Longyearbyenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Po příletu každé linky čeká na letišti městský autobus, z centra na letiště pak vyráží cca 2 hodiny před každým odletem. Zpáteční jízdenka stojí 170 NOK. Přesný jízdní řád.

Cesta se dá zvládnout i pěšky, mějte však na paměti, že lední medvědi výjimečně zavítají i do města, riskujete tak střet s nimi.

Služby na letišti

Wifi zdarma je k dispozici na 2 hodiny.

naposledy aktualizováno 27. 04. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal
před rokem

Zpáteční jízdenka už vyjde na 170 NOK ;)

+ let z Osla na Špicberky trvá 2h 55 min, ne 4 h, jak píšete

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí