Jak akci využít?

Milovníci horkého a vždy slunečného počasí vezmou za vděk akčními letenkami Ryanairu na přímé lince z Prahy do marockého města Marrákeš. Ačkoli musíte být připraveni na teploty přes 30°C, úzké uličky jedné z největších medin na světě poskytnou dostatek stínu, příjemné ochlazení se nabízí také v Atlantském oceánu, který je vzdálen 3 hodinky klimatizovaným autobusem. Nabízí se také půjčení auta, kterým pohodlně objedete široké okolí od oceánu až po horské štíty pohoří Atlas, kde můžete navštívit i nejvyšší horu Maroka, 4.167 metrů vysoký Jebel Toubkal. 

Více o samotném městě, ale i možnostech výletů po okolí, se dočtete v našem průvodci po Marrákeši

Zpáteční letenky z Prahy jsou aktuálně k dispozici za 1.318 Kč na mnoho červnových termínů (včetně jednoho prodlouženého víkendu od 27. do 30.6.), za 1.518 Kč pak najdete i několik termínů o prázdninách.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Marrákeš
Maroko

od 1 318 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 4 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 05. 04. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 62 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Marrákeš Menara

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 150 Kč jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Někdo, kdo letí 13.6.?

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele milka
milka

Jak je to v Marrakeši, potažmo v Maroku, s bezpečností. Pokud bych jela sama s další kamarádkou a dítětem, není to přeci jen riskantní? Díky.

před 5 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Relativní. Jak kde, v Marakeši v pohodě, v chudinských slumech nebo průmyslových městech dostanete klackem po hlavě :-) raz dva (tedy v lepším případě), nebo taky ne.

S dítětem - záleží jak starý (a zda je očkovaný alespoň na žloutenku A).

před 5 měs

Ahoj, naprosto výstižně bylo odpovězeno- Relativní-My najeli 3000 km s dvěma dětmi (2,5 +5,5 let), bez problémů, cítili jsme se bezpečně. Samozřejmě je to o tom jak se chováš a kam chodíš.

Přidat odpověď
před 5 měs

letěla jsem v lednu do Říma s Ryanairem a zavazadla nikdo neřešil.....

Odpovědět
před 5 měs

S Ryanair hadam ze spise ne.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den. Nedávno jsem si koupil lehký turistický batoh od firmy Ospray (váží necelý kg), ale je vyšší než 40cm, cca 55. Myslíte, že bude uznán jako malý příruční?

před 5 měs
Born2Win

Co jsem na letisti ockem vypozoroval, tak velikost batohu se neresi, pokud to vazne neprezenes a neprijdes s 80l krosnou.

před 5 měs
Marek

pri nastoupeni do letadla si me vybrali abych to strcil do ty blbosti co maj pro kontrolu a neveslo se o 5 cm. Nvm kolik to tenkrat bylo a musel jsem zaplatit za zavazadlo do patbuli v kesi na miste. Hodne stesti

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Mít zavazadlo téměř o polovinu větší než jsou povolené rozměry a myslet si ze to projde je naivita. Ano muže to projít, ale vzhledem k tem rozměrům je to jako ta 80l krosna. Takže pokud budou přeměrovat, budeš první na ráně ;-) A Ospray ani nezmacknes, což zaměstnanci na letišti jistě dobre vědí :-)

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Pro klid na dusi bych si zaplatil priority, 6 ecek nikoho nezabilo prece jeste :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 22%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 80%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 56%
To budou fotky!
ušetříš až 28%
To musíš vidět!
4430 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Maroko Přílet na letiště Marrákeš Menara

Na letiště jezdí autobus číslo 19, ve městě linka krouží okolo celého centra včetně jedné z největších tržnic v Maroku Djemaa el Fnaa. Zastávka se nachází i u vlakového nádraží.

Autobusy jezdí v půlhodinových intervalech od 6:30 do 21:00, jednosměrná jízdenka stojí 30 dirhamů / 75 Kč, zpáteční pak 50 dirhamů / 125 Kč. Cesta do centra města trvá asi 25 minut.

Taxi do centra města by mělo stát maximálně 150 dirhamů / 375 Kč přes den a 200 dirhamů v noci, cokoli nad tuto hranici není akceptovatelná cena. Počítejte s tím, že z letiště se zásadně nepoužívá taxametr a je tak jen na vašich smlouvacích schopnostech, za jakou cenu finálně pojedete.

Průvodce pro Maroko
Průvodce pro letiště Marrákeš Menara