Letiště Marrákeš Menara

Marrakesh Menara Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

RAK (IATA)
GMMX (ICAO)
Maroko

Druhé největší marocké letiště se nachází 8 km od historického centra Marrakéše. Vzhledem k velké oblibě centrální části Maroka sem létá mnoho nízkonákladových spojů především ze západní Evropy. Jednu ze svých mnohých základen zde má i Ryanair.

Terminál je moderní, prostorný a plně postačuje místním potřebám.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Letenky běžných leteckých společností s garantovanými přestupy se pohybují od 8.000 Kč výše. Kombinací různých nízkonákladových spojů přes Milán, Londýn a další města se můžete dostat i na ceny okolo 2.000 Kč, obyčejně nejvýhodněji při odletu z Prahy vychází lety přes milánské letiště Malpensa s leteckou společností easyJet, případně Ryanairem přes Charleroi či jiná místa.

Obyvatelé Moravy pak můžou využít přímou linku Ryanairu z Krakowa.

Doba letu do Maroka se velmi různí dle času na přestup. Přímý let například z Mnichova trvá asi 4 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí autobus číslo 19, ve městě linka krouží okolo celého centra včetně jedné z největších tržnic v Maroku Djemaa el Fnaa. Zastávka se nachází i u vlakového nádraží.

Autobusy jezdí v půlhodinových intervalech od 6:30 do 21:00, jednosměrná jízdenka stojí 30 dirhamů / 75 Kč, zpáteční pak 50 dirhamů / 125 Kč. Cesta do centra města trvá asi 25 minut.

Taxi do centra města by mělo stát maximálně 150 dirhamů / 375 Kč přes den a 200 dirhamů v noci, cokoli nad tuto hranici není akceptovatelná cena. Počítejte s tím, že z letiště se zásadně nepoužívá taxametr a je tak jen na vašich smlouvacích schopnostech, za jakou cenu finálně pojedete.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma po přihlášení a zadání e–mailu.

Bankomaty nehledejte v příletové hale, ale trochu nelogicky v hale pro odlety. Od příletů lze jednoduše projít krátkou chodbou.

Směnárny se nachází pouze u výdejů zavazadel ještě v tranzitní části, kurz je o něco málo horší než v centru města, nicméně akceptovatelný, nejedná se o výraznou zlodějinu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Maroka? Nastav si hlídače