Průvodce letištěm

Letiště Marrákeš Menara

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Marrákeš Menara

  • RAK (IATA)
  • GMMX (ICAO)
  • Maroko

Druhé největší marocké letiště se nachází 8 km od historického centra Marrakéše. Vzhledem k velké oblibě centrální části Maroka sem létá mnoho nízkonákladových spojů především ze západní Evropy. Jednu ze svých mnohých základen zde má i Ryanair.

Terminál je moderní, prostorný a plně postačuje místním potřebám.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2762 km
od Prahy
14.7 °C
aktuální počasí
19:29 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Od října 2018 spojují Marrákeš se střední Evropou Ryanairu. Přímé lety bez přestupu míří do Prahy, Bratislavy, Norimberka, Vídně i Krakova. Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 2.000 Kč, v akcích však můžou padat i k hranici 1.000 Kč, a to především z Bratislavy či Norimberka. Letenky běžných leteckých společností s přestupy se pohybují od 8.000 Kč výše.

Doba letu do Maroka se velmi různí dle času na přestup. Přímý let například z Mnichova trvá asi 4 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Marrákeše, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí autobus číslo 19, ve městě linka krouží okolo celého centra včetně jedné z největších tržnic v Maroku Djemaa el Fnaa. Zastávka se nachází i u vlakového nádraží.

Autobusy jezdí v půlhodinových intervalech od 6:30 do 21:00, jednosměrná jízdenka stojí 30 dirhamů / 75 Kč, zpáteční pak 50 dirhamů / 125 Kč. Cesta do centra města trvá asi 25 minut.

Taxi do centra města by mělo stát maximálně 150 dirhamů / 375 Kč přes den a 200 dirhamů v noci, cokoli nad tuto hranici není akceptovatelná cena. Počítejte s tím, že z letiště se zásadně nepoužívá taxametr a je tak jen na vašich smlouvacích schopnostech, za jakou cenu finálně pojedete.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma po přihlášení a zadání e–mailu.

Bankomaty nehledejte v příletové hale, ale trochu nelogicky v hale pro odlety. Od příletů lze jednoduše projít krátkou chodbou.

Směnárny se nachází pouze u výdejů zavazadel ještě v tranzitní části, kurz je o něco málo horší než v centru města, nicméně akceptovatelný, nejedná se o výraznou zlodějinu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Masha
Masha

Doplnila bych malou vychytávku, kterou jsem zde objevila: těsně před vstupem do části C (domácí lety) vpravo je delší, nevýrazná ulička s toaletami. Na jejím konci ale najdete dvě místnosti, cca 3*4m, které se dají naprosto bez problémů použít pro přespání v klidu a teple. Jsou v nich rozložené koberce. Jen pozor - jedna je pro pány (ta první), druhá pro ženy (vzadu vlevo).

Snad to někomu pomůže při cestování, nevídám podobná zařízení jinde a bylo znát, že ani v místě se o tom moc neví. Místnosti byly prázdné, neoznačené.....

před měs
cali

Jen na dveřích byl nápis Prayer Room...

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taky myslim, ze je to modlitebna. A rozhodne by se nemela vyuzivat jako sleeping point.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu