Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte několik levných termínů k výpravě do cestovateli oblíbeného Íránu. Letenky s Pegasus Airlines z Prahy a Vídně do Teheránu zakoupíte pod pět tisíc především na měsíce leden a únor.

Zažijte i vy na vlastní kůži zemi plnou kontrastů, historie, a především přátelských a pohostinných lidí. Z hlediska nákladů na cestování je Írán pro českou peněženku velmi přívětivý, a to především v poslední době, kdy jsou některé věci nebo služby pro Evropana takřka zadarmo.

Autobusová, ale i letecká doprava je zde velmi levná, stejně tak nenáročné ubytování, za jídlo také mnoho neutratíte. Obrnit se musíte především při smlouvání s taxikáři, ti kazí pověst každé zemi. Na frekventovaných místech zkuste spíše narazit na někoho místního s autem, nezřídka si vás odchytí sami, a domluvte si třeba soukromou projížďku nebo okruh. Írán pro vás bude každopádně dobrodružný, nezapomenutelný, a hlavně bezpečný. Na základní trasu Teherán – Kášán - Isfahán – Jazd – Šíráz si vyhraďte minimálně dva týdny i s cestou do Íránu. Je škoda každým městem jen prosvištět, vždy se zdržte na dva až tři dny.

Zamýšlené období návštěvy Íránu jsou v tomto případě na měsíce leden až březen, kdy v Íránu není zrovna léto, ale čekají vás příjemné teploty vhodné na městskou turistiku. V Teheránu si můžete v zimních měsících zalyžovat na Tochalu, kde si za drobné peníze vypůjčíte lyžařské vybavení.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
IKA Teherán
Írán
Teherán
Zpáteční 10 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
IKA Teherán
Írán
Teherán
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 250 € . Ušetříš přibližně 28 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nejlevnějších míst

Na jaké termíny jsou letenky?

Letenky zakoupíte především na měsíce leden a únor

Jsou během letu přestupy?

V Istanbul Sabiha Gokcen

S kým poletím?

Pegasus Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V základním tarifu Basic je možné si vzít na palubu jedno velké standardní příruční zavazadlo a k tomu menší osobní tašku, brašnu apod.

Co podniknu v destinaci?

Írán

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr _68
Petr _68

Jak je to s vízy? Stačí zakoupit na letišti po příjezdu? A co jiné poplatky? Chystám se v únoru.

Děkuji za info.

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Stačí visa on arrival, nicméně pokud si dopředu požádáš o tzv. e-visa (není to vízum, ale předschválení víza), tak je pak na letišti proces rychlejší, v podstatě jim dáš jen vytištěný papír o e-vizu, pojištění a jdeš zaplatit víza. Letos v březnu jsme platili 75 euro. Jinak vízum už fakticky žádné do pasu nedostaneš, mají nově evidenci elektronickou, takže Ti řeknou, ať jen 10 minut počkáš, než půjdeš přes imigrační, aby to už bylo nahráno v systému a to je vše.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr _68
Petr _68

Díky za informace, žádné další poplatky nebyly?

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Jaké další poplatky myslíš? Platí se jen víza.

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-27T11:19:42+01:00)

Informace k vízům (a řadu dalších užitečných informací) do Iránu máte tady na Cestujlevně. Odkaz je hned v prvním řádku této akce.

Přidat odpověď
před 2 lety

Do Íránu bych jel, jen se mnou nikdo nechce jet. Všichni mají strach ikdyz říkám, že není proč. Mám pravdu?

před 3 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Jo, máte pravdu. Ale spíš jde o to, co tam v zimě.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V zimě tam jsou naprosto ideální teploty, přes den typicky od 10-20 stupňů podle místa, akorát noci bývají dost chladné, ale to asi není podstatné. Nejchladněji je logicky na severu, ale počítám, že většina turistů se v Teheránu zdržuje velmi krátce.

To se můžete stejně zeptat cizinců, proč jezdí v zimě do Prahy, když není nic zelené, všude jen šeď, nevlídné počasí atd. Přesto je i v zimě Praha přecpaná turisty.

před 3 lety
Avatar uživatele p.jaros
p.jaros

Případně je možné jet na místa, kde je po zbytek roku moc horko. Qeshm, Čáhbahár, Hormúz, případně Kish. Jinak doplním k článku, taxíky není třeba využívat ve většině měst, fungujou appky Snapp a Tap30. Bohužel kdo má iPhone, tak z App Storu byly kvůli sankcím staženy, ale Snapp se dá stáhnout z nějakých alternativních zdrojů.

před 3 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Jih ano, to je bez diskuze, ale v horách na severu počítám s drsným vnitrokontinentálním klimatem a mrazy, čili nic moc vhodného pro běžné turisty.

Přidat odpověď
před 3 lety

Byla by to skvělá zimní dovolená, Írán je dlouho mou vytouženou destinací. Problémem ovšem je, že po jeho návštěvě musím mít do USA vízum :(

před 3 lety

Írán za to opravdu stojí, byli jsme před rokem a následně jsme si pro vízum do USA opravdu museli zajet na ambasádu. Vše tam ale proběhlo bez problémů a po deseti minutách bylo hotovo. Írán mohu doporučit, stal se naší srdcovou záležitostí a je to země do které se určitě budeme vracet.

před 3 lety

Vám nic neříká slogan: "Žádné zbytečné pravdy"? Určitě máte několik českých pasů, tak se přeci dá jet s tím jiným...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam chceš!
Ibiza
ušetříš až 87%
Hurá za zážitky!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
To budou fotky!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Teherán
Írán Přílet na letiště Teherán Imam Khomeini

Od srpna 2017 lze využít pro cesty do centra Teheránu metro. Nová linka číslo 8 sváží z letiště cestující na stanici metra linky 1 Shahed, kde přestoupíte směrem do centra (resp. z centra při cestě na letiště). Linka 8 je v provozu 24 hodin denně, linka číslo 1, která vás doveze do centra, však pouze od 5:30 do 22:30. Kupte si jízdenku "Two-trip", kterou můžete využít pro jeden přestup, stojí 8.000 riálů / cca 7 Kč.

Taxi do centra města stojí od 400.000 riálů výše / 320 Kč. Levnější možnost je jízda sdíleným taxíkem (minibusem) ke stanici metra červené linky „Shaded“ za asi 150.000 IRR. Tento způsob však není vhodný u nočních příletů nebo odletů, metro jezdí až od 6:00.

Pokud rovnou přestupujete na letiště Mehrabad, jistější bude taxi (250–400.000 riálů), určitě počítejte se 2 hodinami jízdy. Sice může být cesta i dvakrát rychlejší, ale především ve dne se vyskytují časté kolony.

Průvodce pro Írán
Průvodce pro letiště Teherán Imam Khomeini

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha