Demavend

Z Prahy a Vídně do zimního Íránu. Letenky od 179 €

13 komentářů
2019-09-28T10:18:32+02:00

O akci

Využijte několik levných termínů k výpravě do cestovateli oblíbeného Íránu. Letenky s Pegasus Airlines z Prahy a Vídně do Teheránu zakoupíte pod pět tisíc především na měsíce leden a únor.

Zažijte i vy na vlastní kůži zemi plnou kontrastů, historie, a především přátelských a pohostinných lidí. Z hlediska nákladů na cestování je Írán pro českou peněženku velmi přívětivý, a to především v poslední době, kdy jsou některé věci nebo služby pro Evropana takřka zadarmo.

Autobusová, ale i letecká doprava je zde velmi levná, stejně tak nenáročné ubytování, za jídlo také mnoho neutratíte. Obrnit se musíte především při smlouvání s taxikáři, ti kazí pověst každé zemi. Na frekventovaných místech zkuste spíše narazit na někoho místního s autem, nezřídka si vás odchytí sami, a domluvte si třeba soukromou projížďku nebo okruh. Írán pro vás bude každopádně dobrodružný, nezapomenutelný, a hlavně bezpečný. Na základní trasu Teherán – Kášán - Isfahán – Jazd – Šíráz si vyhraďte minimálně dva týdny i s cestou do Íránu. Je škoda každým městem jen prosvištět, vždy se zdržte na dva až tři dny.

Zamýšlené období návštěvy Íránu jsou v tomto případě na měsíce leden až březen, kdy v Íránu není zrovna léto, ale čekají vás příjemné teploty vhodné na městskou turistiku. V Teheránu si můžete v zimních měsících zalyžovat na Tochalu, kde si za drobné peníze vypůjčíte lyžařské vybavení.

  • Ušetříš až 28 % oproti obvyklé ceně 250 €
  • Hledej v období Letenky zakoupíte především na měsíce leden a únor
  • Čeká tě přestup na letišti V Istanbul Sabiha Gokcen
  • Poletíš s aeroliniemi Pegasus Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V základním tarifu Basic je možné si vzít na palubu jedno velké standardní příruční zavazadlo a k tomu menší osobní tašku, brašnu apod.
VIE/Vídeň
IKA/Teherán
Zpáteční letenky
10 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
IKA/Teherán
Zpáteční letenky
11 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Teherán, letiště Praha.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-09-27T20:20:45+02:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr _68
Petr _68
před 4 lety

Jak je to s vízy? Stačí zakoupit na letišti po příjezdu? A co jiné poplatky? Chystám se v únoru.

Děkuji za info.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Stačí visa on arrival, nicméně pokud si dopředu požádáš o tzv. e-visa (není to vízum, ale předschválení víza), tak je pak na letišti proces rychlejší, v podstatě jim dáš jen vytištěný papír o e-vizu, pojištění a jdeš zaplatit víza. Letos v březnu jsme platili 75 euro. Jinak vízum už fakticky žádné do pasu nedostaneš, mají nově evidenci elektronickou, takže Ti řeknou, ať jen 10 minut počkáš, než půjdeš přes imigrační, aby to už bylo nahráno v systému a to je vše.

Avatar uživatele Petr _68
Petr _68
před 4 lety

Díky za informace, žádné další poplatky nebyly?

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Jaké další poplatky myslíš? Platí se jen víza.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 4 lety

Informace k vízům (a řadu dalších užitečných informací) do Iránu máte tady na Cestujlevně. Odkaz je hned v prvním řádku této akce.

Avatar uživatele
Peter
před 4 lety

Do Íránu bych jel, jen se mnou nikdo nechce jet. Všichni mají strach ikdyz říkám, že není proč. Mám pravdu?

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

Jo, máte pravdu. Ale spíš jde o to, co tam v zimě.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 4 lety

V zimě tam jsou naprosto ideální teploty, přes den typicky od 10-20 stupňů podle místa, akorát noci bývají dost chladné, ale to asi není podstatné. Nejchladněji je logicky na severu, ale počítám, že většina turistů se v Teheránu zdržuje velmi krátce.

To se můžete stejně zeptat cizinců, proč jezdí v zimě do Prahy, když není nic zelené, všude jen šeď, nevlídné počasí atd. Přesto je i v zimě Praha přecpaná turisty.

Avatar uživatele p.jaros
p.jaros
před 4 lety

Případně je možné jet na místa, kde je po zbytek roku moc horko. Qeshm, Čáhbahár, Hormúz, případně Kish. Jinak doplním k článku, taxíky není třeba využívat ve většině měst, fungujou appky Snapp a Tap30. Bohužel kdo má iPhone, tak z App Storu byly kvůli sankcím staženy, ale Snapp se dá stáhnout z nějakých alternativních zdrojů.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 4 lety

Jih ano, to je bez diskuze, ale v horách na severu počítám s drsným vnitrokontinentálním klimatem a mrazy, čili nic moc vhodného pro běžné turisty.

Avatar uživatele
houghs
před 4 lety

Byla by to skvělá zimní dovolená, Írán je dlouho mou vytouženou destinací. Problémem ovšem je, že po jeho návštěvě musím mít do USA vízum :(

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Írán za to opravdu stojí, byli jsme před rokem a následně jsme si pro vízum do USA opravdu museli zajet na ambasádu. Vše tam ale proběhlo bez problémů a po deseti minutách bylo hotovo. Írán mohu doporučit, stal se naší srdcovou záležitostí a je to země do které se určitě budeme vracet.

Avatar uživatele
Chaim Bloch
před 4 lety

Vám nic neříká slogan: "Žádné zbytečné pravdy"? Určitě máte několik českých pasů, tak se přeci dá jet s tím jiným...

Další akce