Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční tarify egyptského vlajkového dopravce Egypt Air lákají ty nejodvážnější dobrodruhy k výpravám do zemí, pod jejichž názvem si mnozí představí jen to nejhorší, avšak realita bývá vždy jiná. Skvěle o tom píše Andy hned v úvodu našeho průvodce po Súdánu. Určitě se začtěte!

Letenky s odletem z okolních letišť v Berlíně, Mnichově, Vídni či Budapešti zakoupíte za zvýhodněných podmínek třeba právě do súdánského Chartúmu nebo etiopského Addis Abeba. Průvodce Etiopií najdete zde. Výhodou je také možnost navolení stop–overu v Káhiře a zavítat do Gízy.

O více jak polovinu standardní ceny se můžete dostat i do měst Džuba v Jižním Súdánu a nigerijských Kano s Abujou.

Ve všech případech pak nezapomeňte na nutnost vyřízení víz, u Súdánu ještě před odletem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
KRT Chartúm
Súdán
Khartoum
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
CAI Káhira
Egypt
Gíza
Gíza
Káhira CAI
Egypt
KRT Chartúm
Súdán
Khartoum
Khartoum
Chartúm KRT
Súdán
TXL Berlín
Německo
Braniborská brána v Berlíně
3x 11 hod letu (1 přestup)
Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
ADD Addis Abeba
Etiopie
Addis Abeba
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Do 15. července nebo aktualizace tarifu T.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 15.9. do 10.12.2018

Jsou během letu přestupy?

Káhira

S kým poletím?

EgyptAir

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ani zadarmo nieto este platit!

Odpovědět
před 4 lety

Píše se zde i o letenkach do Kano a Abuja v Nigérii.

Dnes jsem odjel z Nigerie.

Abuja I Kano jsou místa kde Boko Haram udělal během posledních cca 5 let teroristické útoky na bělochy a nebo alespoň na krestany. Celkem více než 200 mrtvych. Obecně si myslím, že je lépe se těmto místům vyhnout.

Na druhou stranu Lagos, Ibadan, Oshogbo, Abeokuta, Calabar jsou bezpečné. A tak výlet do Nigérie bych doporučil spíše tam - tj lety do Lagosu.

Ještě poznámka - v Praze (a De facto na celém světě mimo ambasády v Cotonou Benin) chtějí mimo zaplacení 108 USD za vízum a ukázání letenky i cosi jako pozvání. A musí to být včetně notářský ověřené občanky majitele hotelu či osoby co Vás zve a notářský ověřeného (v Nigérii) zvacího dopisu.

Buď se tomu dá vyhnou žádosti o vízum v Beninu a nebo mi slíbila majitelka Nike Art Gallery v Lagosu, že to posle komukoliv. Tak pokud chcete vízum z Prahy, tak si ji najdete na Google a požádejte ji o to. Galerie má web.

Jirka

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Bosa
ušetříš až 67%
A už tam budem?
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To budou fotky!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Khartoum
Súdán Přílet na letiště Chartúm

Domov černých faraónů

Súdán (třetí největší země Afriky) leží v severní části kontinentu. Sousedícími zeměmi je Egypt, Eritrea, Etiopie, Jižní Súdán, Středoafrická republika, Čad a Lybie. Na východě jeho břehy omývá Rudé moře. 

Země zahalená do závoje zla, terorismu a nebezpečí si získala srdce nejednoho návštěvníka. Kdo by čekal pyramidy, otevřenou náruč usměvavých domorodců, dobré jídlo a fantastické potápění! Asi nikdo. Súdán šokuje hned po příletu teplem a po pár minutách svými tajnými zbraněmi. Vydejte se poznat neobjevené kouty ráje pro dobrodruhy, popít jebanah s usměvavými obyvateli a pokochat se panenskými korálovými útesy. Kdo nedá na média a předsudky, zažije nezapomenutou výpravu a domu se vrátí s novou láskou v srdci.

Průvodce pro Súdán
Průvodce pro letiště Chartúm

Zavřít boční panel
Gíza
Egypt Přílet na letiště Káhira

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Průvodce pro Egypt
Průvodce pro letiště Káhira

Zavřít boční panel
Addis Abeba
Etiopie Přílet na letiště Addis Ababa Bole

Žádná MHD tak, jak ji známe z evropských poměrů, na letiště nejezdí.

Můžete využít levnější modro-bílé sdílené taxíky, které jezdí po pevně dané trase. Pro cizince je velmi těžké se v tomto způsobu dopravy orientovat. Cena je nízká (cca 30 birrů = 37 Kč) a je nutno domluvit se předem.

Alternativně můžete využít standardní taxi. I tady je nutné se dopředu na ceně domluvit, taxametry neexistují. Běžná cena z letiště do města se pohybuje mezi 200 a 300 birry (250– 375 Kč).

Průvodce pro Etiopie
Průvodce pro letiště Addis Ababa Bole