Průvodce státem

Etiopie

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibuti, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakislkou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 46 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - listopad, březen - květen
V létě hodně zmokneš, v zimě je zem vyprahlá.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Etiopie

Co vidět a navštívit v Etiopii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Etiopii

Zavřít boční panel

Lalibela

Pokud do Etiopie míříte na kratší dobu, rozhodně nevynechejte Lalibelu. Městečko ležící asi 340 km od Addis Abeby. Nejzajímavější jsou kostely vytesané do skály. Je jich rovných 13 a jejich monumentalita doopravdy nadchne. 

Zavřít boční panel

NP Bale

Tento národní park je jednou z největších oblastí afro-alpského přírodního prostředí. Během stoupání k vrcholům, budete procházet jak lesy, tak i vysokohorskými loukami. Největší úbočí Harenna rozděluje tento park na dvě části: severní a jižní. Pokud se vydáte po severní části, budete se procházet ve výšce okolo 4.000 m n.m a poznáte rozmanité vulkanické horniny, uvidíte mnoho říček, které se buď vlévají do jezer, či padají vodopádem po skalách. 

Jižní část tohoto parku pokrývají převážně lesy. Ze začátku velmi strmě klesá nadmořská výška, až k pozvolnému svažování terénu na úplném jihu parku, kde se ocitnete 1.500 m n. m. Zde naopak místo krásných pohledů severní strany očekávejte mnoho zvířat. Nejzajímavější jsou stáda velbloudů, která se pasou na loukách. 

Zavřít boční panel

Aksum

Dnes již ruiny starověkého hlavního města Aksumské říše se nachází na severu země. Tyto ruiny pocházejí z období mezi 10 stoletím př. n. l. a 1. stoletím n. l. I přes moderní pokrok je současný Aksum duchovním místem. V ruinách můžete nalézt mnoho kostelů, chrámů, paláců. Nicméně neustále se čeká na odhalení celého starověkého města, které určitě skrývá mnohé další historické památky. 

Zavřít boční panel

Tiss Isat

Přesuňme se k městu Bahir Dar. Nedaleko ústí Modrého Nilu do jezera Tana se nachází Tiss Isat, což jsou druhé největší vodopády v Africe (jsou více než 400 m široké a přes 50 m vysoké). Doporučujeme se k nim vydat přes poledne, kdy vás vodní páry nejen příjemně ochladí, ale vykouzlí i nádhernou duhu.

Počasí a sezóny v Etiopii

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Etiopie
Podobné počasí v celé zemi

23 °C

24 °C

25 °C

24 °C

25 °C

23 °C

20 °C

20 °C

21 °C

22 °C

23 °C

22 °C

Počasí

Rozdělme si Etiopii na východ a zbytek země. Na východě očekávejte v zimě příjemných cca 28–30 °C, přes léto se dočkáte nepřijatelných téměř 40 °C ve stínu. Charakteristická jsou 2 dešťová období. Po přesunu do hornatého zbytku země vás čeká roční průměr okolo 17 °C.

V horských oblastech přes 4.000 m n. m je teplota okolo 14 °C. Oproti východu zde čekejte více srážek. Hlavní období dešťů je od června do září. 

Sezóny a kdy vyrazit

Oblíbené období pro cesty je náš podzim v rozmezí od začátku října do konce listopadu, případně na jaře od začátku března do konce května. Nicméně pokud se vyhnete hlavnímu období dešťů, je Etiopie nádherná v každém měsíci. A pokud vám nevadí doopravdy hodně promoknout, tak vyrazte přes léto, kdy se vám zejména fauna odvděčí za vaši odvahu. Přes léto se vyhněte hlavně východu země, a to zejména kvůli výše zmíněné teplotě.

Skvělé akce do Etiopie

ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
4 starší akcí
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu