Jak akci využít?

Po necelém roce přichází běloruská národní aerolinka Belavia s další akcí na lety z Prahy do Minsku, kam se zatím levněji dostat nelze (maximálně při koupi rok dopředu s ukrajinskými UIA za podobnou cenu). Za zpáteční letenku v aktuální akci zaplatíte 128 USD, tedy cca 2.900 Kč. Při cestě přes letiště v Minsku odpadá vízová povinnost, na letišti dostanete razítko zdarma nově až na 30 dní pobytu, jen je třeba s sebou mít vytištěné potvrzení o zdravotním pojištění. Za tip na letenky děkujeme Josefovi.

O tom, co dělat a navštívit v běloruském hlavním městě, jsme sami sepsali v průvodci Minskem. Při delším než dvoudenním pobytu rozhodně doporučujeme aspoň jeden den vyrazit mimo městokupříkladu k Miřskému nebo Něsvěžskému zámku nebo do skanzenu Dudutki. V tom napoví průvodce Běloruskem.

Dostupnost uvedených cen je omezená, příklady víkendových termínů níže:

 • 12. - 16.10.
 • 9. - 13.11.
 • 23. - 25/26.11.
 • 30.11. - 1.12.
 • 7. - 10.12.
 • ... a delší týdenní termíny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
MSQ Minsk
Bělorusko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 500 Kč . Ušetříš přibližně 36 %.

Do kdy akce platí?

Platí jen do dnešní půlnoci.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen až prosinec, detailně viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Minsk.

S kým poletím?

Belavia

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční do 8 kg.

Co podniknu v destinaci?

Bělorusko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

I za ty 3 litry je to pořád hrozná zlodějna a ještě ta buzerace s pojištěním...to snad raději k imperialistům.

před rokem
David Eiselt

Tak už si ale vyber, nelze lobbovat za obě strany. Buďto zvedáš pravou nebo levou ruku.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Buzerace s pojištěním? Stačí snad se soudružským pozdravem požádat "českou" pojišťovnu o vystavení bumážky s výslovně uvedeným Běloruskem, ne? :)

před rokem

Poletím do Tiraspolu - podívat se jak probíhá revoluce.

Avatar uživatele J0x
J0x

Dovolím si opravit uvedenou informaci o platnosti akce: je do dnešní BĚLORUSKÉ půlnoci, tj do 23:00 českého času. Platí na odlety i přílety od 1.10. do 20.12. Jinak běžná cena s tímto konkrétním dopravcem je, jestli se nepletu, 6000 Kč.

Měl jsem docela problém koupit letenku, na začátku akce se nedalo dostat na web, pak jsem se na něj dostal s jiným prohlížečem (Chrome v mobilu pořád stránku nahrával a nahrával, Firefox ve Win taky), pak se mi zase těsně před fází placení ukázala hláška, že tarif na jednu část cesty už není k dispozici, tak jsem zkusil jiný prohlížeč na mobilu, tam mi to dělalo to samé, ráno zase až se mi nakonec asi podařilo vystihnout nějaký šťastný okamžik, kdy tarif vydržel až do placení. Z loňska si vzpomínám, že jsem si koupil letenku o den později, než jsem původně chtěl a po koupi se ve mnou původně vybraném termínu promo tarif zase objevil, takže buď chaos, chyba nebo lidi často ruší flexi letenky nebo nevím.... prostě to asi chce zkoušet víckrát a nenechat se hned odradit.

Odpovědět
před rokem

Tak bohužel to není tak levné jako je v článku. Jsou tam ještě taky které vyhodí letenku na dost vyšší cenu :-(

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu

Letenky za uvedenou cenu jsou vypsány výše.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Není nic jednoduššího než si na jejich webu rozkliknout kalendář a podívat se, na jaké kombinace dat jsou promo letenky k dispozici. A když se nezadaří na konkrétní termín a jindy nemůžete, zkusil bych to později, možná se zase promo tarif objeví, v mém případě to zabralo.

před rokem
Avatar uživatele Honza
Honza

Jsou tam, jen je třeba hledat. Cena v kalendáři musí vycházet na 50E, zbytek do zde uváděné ceny se připíše v dalším kroku na poplatcích. Jinak jsem trochu hledal a žádné zajímavé pokračovačky se k tomu najít nedají. :(

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 52%
To bude jízda!
ušetříš až 27%
To musíš vidět!
ušetříš až 65%
A už tam budem?
ušetříš až 50%
To budou fotky!
4527 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště. Samostatná jízdenka na autobus stojí 60 Kč a můžete ji koupit u řidiče. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bělorusko Přílet na letiště Minsk

Spojení zajišťují autobusové linky číslo 300Э (velké autobusy) a 1400-TK (maršrutky). Obě dvě jezdí po identické trase s několika zastávkami v centru (většina z nich na ulici Nezaležnosti). Staví také u stanice modré linky metra Uručča na kraji města. Konečná stanice je pak na hlavním autobusovém nádraží poblíž toho vlakového.

Souhrnný interval obou linek 300Э a 1400-TK činí 20 minut ve dne a 60 minut v noci (mezi 1:00 a 6:00 jezdí jen linka 300Э). Odjezdové časy z končených zastávek najdete na webu letiště.

Cesta z letiště k nádraží trvá zhruba 75 minut. Rychlejší je vystoupit na stanici Uručča (konečná modré linky metra) a odtud pokračovat metrem, celková doba cesty z letiště na nádraží bude asi 45 minut. Při cestě z centra vystupte z metra na konečné východem vpravo a sledujte ukazatele s číslem linky 300Э a 1300-TK (chybné označení, ve skutečnosti se jedná o linku 1400-TK).

Jízdenka stojí 3 rubly na stanici metra Uručča, resp. 4 rubly do centra a k nádraží. Platit se může u řidiče v hotovosti, případně v automatu na zastávce kartou (jen na letišti).

Na letišti zastávku najdete před mezi východy 5 a 6 v příletové části, konečnou stanici u nádraží nehledejte přímo před nádražní budovou, ale na centrálním autobusovém nádraží cca 200 metrů od vlakového.

Minibus 1430-TK jezdí jen na autobusové nádraží přes stanici metra Mogilevská a nezastavuje nikde jinde. 

Průvodce pro Bělorusko
Průvodce pro letiště Minsk