Pojďme se podívat na to, jak se správně vyplňuje jméno na letence a co dělat v případě vznikne-li nám nějaký problém ať už formou překlepu, či nutnosti změny celého jména na letence.

Níže najdete soupis všech možných anomálií a jejich řešení, které mohou při koupi letenky a zadávání jména vzniknout.

Pozor na automatické předvyplňování

Dobrý sluha, ale zlý pán. I tak lze v krátkosti shrnout automatické předvyplňování údajů, které máte uložené ve svém internetovém prohlížeči.

Vaše údaje zahrnující jméno, příjmení, adresu a další položky nebudou vždy korektně přiřazeny do jednotlivých polí, ačkoli byste to tak očekávali. U nákupu letenek je zpětná změna čehokoli problém, proto ideálně nic automaticky nepředvyplňujte a vyvarujte se zbytečných chyb.

S automatickým vyplněním byť jediné položky se mohou a velmi často i přepíší již ručně vepsané kolonky nejen u vás, ale třeba i u dalších cestujících, čehož si nemusíte všimnout dříve než po zaplacení v potvrzovacím emailu o nákupu letenky.

Oslovení

Součástí jména bude potřeba také ve většině případech uvést vaše pohlaví. Ne vždy však budete mít volbu jen mezi mužem (angl. male) a ženou (angl. female). Každý prodejce či aerolinka využívá vlastní formulář, kde můžete narazit i na následující oslovení:

 • Mr. (pan),
 • Mrs. (paní),
 • Ms. (slečna),
 • Jr. (junior),
 • Dr. (doktor).

Pokud se vám někdy stane, že se překliknete a nevšimnete si toho včas, tento problém neřešte. Třeba největší světový prodejce letenek Expedia vůbec pohlaví uvést nepožaduje.

Přišla mi letenka s mr/mrs na konci příjmení

Některé rezervační systémy rozešlou potvrzení rezervace se jménem ve znění David Eiseltmr namísto Eiselt.

Neděste se, takto rezervační systémy v leteckém ruchu fungují. Jednoduše bylo vaše pohlaví uvedeno společně se jménem a na letišti problémy nenastanou.

Spolucestující se stejným jménem

Často se stává, že společně cestuje otec se synem, kteří mají stejná jména. V takovém případě vás systém nepustí dál a hlásí chybu o duplicitě.

Existuje na to jednoduché řešení, přidejte na konec jména jr, např. následovně:

 • Jan Novak
 • Jan Novakjr

Z výše popsané kapitolky vyplývá, že na letišti nenastane žádný problém a letečtí pracovníci s tímto běžně pracují a zkratky znají.

Jména na letence vždy bez diakritiky

Věčná debata o tom, že vaše jméno se má na letence přesně shodovat s tím, co je uvedené v cestovním dokladu, se nejčastěji týká především diakritiky.

Prosím, na letenku diakritika nepatří. Pište jména i příjmení vždy bez čárek a háčků.

Proč? Rozšířená latinka s diakritikou není na mnohých systémech podporována a místo příjmení např. Hráčková vám vyleze v potvrzení Hrkov…

Pokud už vám taková letenka přijde a jméno ani zdaleka nepřipomíná to vaše skutečné, měli byste situaci řešit a jméno na letence změnit, viz níže.

2 jména či příjmení

Pokud máte dvě příjmení či jména, vyplňte je vždy společně s mezerami. Tedy Martina Bohatá Nováková uvede do kolonky:

 • jméno: Martina
 • příjmení: Bohata Novakova

Pokud vyplníte jen jedno příjmení, nic se neděje. Obě dvě varianty budou správné.

Příjmení na letence po svatbě

Svatební cesty bývají velmi zapeklité, neboť novomanželé netuší, jaké jméno ženy na letenku uvést. Jednoduchá odpověď zní, kupte letenku na příjmení, které budete mít v době cesty v platném cestovním dokladu.

Pozor na to, že cestovní pas po svatbě zůstává v platnosti jen 3 měsíce.

Pokud plánujete na cestu letět krátce po svatbě a nebudete stíhat vyřídit nové doklady, kupte si letenku na staré, tedy současné příjmení. Pokud poletíte řekněme za 2 měsíce a déle po svatbě, již kupujte na nové jméno podle manžela a nezapomeňte si během této doby vyřídit nový cestovní doklad.

Pokud se věci rozběhnou rychleji, než bylo původně plánováno, a vy máte vaši letenku již koupenou, zažádejte o změnu jména společně s oddacím listem. Většina aerolinií by vám měla vyjít bezplatně vstříc.

Překlepy ve jméně

Dvakrát kontroluj, jednou rezervuj. Ačkoli se tímto heslem řídí drtivá většina cestovatelů, téměř každý týden odpovídáme na dotazy, co dělat s překlepem ve jméně.

V drtivých případech nemusíte dělat nic. Letecké společnosti tolerují překlep o jednom či dvou písmenech do té doby, kdy jméno s překlepem stále připomíná vaše skutečné jméno.

Proto pokud se překlepnete o jedno písmeno, nemusíte dělat nic. Je to v pořádku.

Prohození jména a příjmení

Taktéž velmi častým neduhem je prohození jména a příjmení při uvádění detailu cestujícího. Ani v tomto případě nemusíte věšet hlavu a nic neřešte, v naprosté většině případů tento problém nikdo řešit nebude. Některé letecké společnosti však můžou trvat na změně, většinou proběhne až při odbavení na letišti za poplatek kolem 1 000 až 1 500 Kč.

Bezplatná změna letenky do půlnoci

Ačkoliv u většiny drobných neshod nemusíte nic vyřizovat ani měnit, tak zejména u cest do zemí, kam budete potřebovat mít předem vyřízená víza, je vhodné mít jména na letence i bez drobných chyb.

Za tímto účelem dáváme poslední tip, který se hodí i v těch nejhorších scénářích.

Pokud si letenky rezervujete skrze náš vyhledávač letenek a všimnete si nějaké chyby po uhrazení letenky, jednoduše obratem zavolejte na číslo uvedené v potvrzujícím emailu a do půlnoci téhož dne lze letenku bezplatně upravit či dokonce zrušit.

Stejným benefitem disponuje i např. největší prodejce letenek Expedia, nabízí totiž možnost zrušení letenky do 24 hodin od vystavení. U Ryanairu lze využít 48 hodin k úpravě překlepů, ale nikoli kompletní změny či zrušení letenky. Stejně je na tom třeba easyJet, který do 3 písmen umožňuje změnu kdykoli.

Pokud chybu objevíte citelně později, nezbývá než celou letenku zrušit a změnit. Tomuto tématu budeme věnovat vlastní článek.

Závěr

Po přečtení tohoto článku jste se právě stali experty na vyplňování jmen a příjmení u letenek. Nebojte se informace využít a poradit cestovatelům na sociálních sítích, kde každý den naleznete minimálně jeden dotaz týkající se této problematiky. Za případné sdílení odkazu děkujeme.

Pokud hledáte, jak přepsat celou letenku na jinou osobu, podívejte se na náš článek Jak změnit jméno na letence a prodat ji.

Sdílej článek s přáteli

44 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tmx
tmx

Dôležitá informácia pre slovenské nevesty.

Na Slovensku neplatí nic takového, že by pas byl platný 3 měsíce po svatbě, v okamžiku změny příjmení a vybavení nových dokladů na policii ztrácí pas platnost, přičemž změnu dokladů je třeba vybavit do 30 dnů. Cestovat třeba 2 měsíce po svatbě na starý pas není možné, jakmile pas prověří v databázi, bude se jevit jako neplatný a hrozí vrácení zpět.

Odpovědět
před 9 dny
Avatar uživatele simonkubec
simonkubec

Dobrý den, omylem jsem zadal u Wizzair do kolonky křestního jména i příjmení , takže tam mám příjmení 2x (Simon Kubec Kubec) myslíte, že je to hodně velký problém nebo to nemám řešit? Předem děkuji za odpověď.

před 5 měs
Jan Vidim

Myslím, že jde do 48 hodin jméno změnit, ale jestli ne, neřešil bych...

před 5 měs
Avatar uživatele simonkubec
simonkubec

Ukazuje mi to za změnu 45 euro, což se mi popravdě dělat nechce, ale bojím se, aby pak nebyl nějaký problém...letím v červenci z Vidně. Stalo se mi to poprvé a ani nevím, jak se mi to povedlo.

před 5 měs

Kašli na to

před 5 měs
Avatar uživatele simonkubec
simonkubec

Díky všem. Ještě jsem zkusil napsat na customer service Wizzair a za 2 dny mi přišla odpověď, že mi jméno opravili. Takový malý tip pokud tam nemáte uplňě jiné jméno, tak to jde vyřešit i touto cestou a vyhnete se placení 45 eur.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj cestovatele, prosím jestli mi nekdo poradi, koupila jsem letenku a mam 2 jména po svatbě . Muj dotaz zní- v pase mam MALA NOVA, ale do letenky jsem napsala NOVA MALA. Proste jsem ty jména otočila. Možná se ptám blbě , ale je to problem? Bude to nekdo řešit na letišti? Dekuju za odpověď.:-)

před rokem
Avatar uživatele
cali

To jsou ty frajeřinky se dvěma příjmeními;-)

PS: Asi bych v tom problém nečekal.

ahoj vsem, koupili jsme letenky s TAP na zari, kdy jiz urcite bude pritelkyne mit nove jmeno. Jelikoz ale TAP chce uvest vsechno uz pri nakupu (vcetne cisla obcanky atd.), tak jsme uvedli stare jmeno a starou obcanku. Myslel jsem, ze behem check-inu to zmenime, ale pry to neni mozne. Chteji za zmenu jmena 50 euro. Myslite, ze by se tomu dalo nejak vyhnout?

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Chyba. Měli jste uvést nové jméno. Číslo dokladu se dá změnit, jméno jen za poplatek. Leda, že by si nechala starý pas a letěla na něj. Pokud ho má a bude platný.

před rokem
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 303 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-18T13:23:11+01:00)

Ta změna jména se dá odložit/zrušit. Tím se tomu poplatku vyhneš.

Těch 50 euro je komplet za celou cestu, nebo za jeden let?

Prosím o radu,při koupi letenky jsem vynechala oslovení a tudíž mi po zaplacení vyskočila letenka,kde jsem vedena jako muž.

Řeším to již a agenturou, přes kterou jsem tuto letenku objednávala, ale chtěla by jsem se zeptat, zda s tímto má někdo zkušenost.

Po Evropě bych to ani neřešila, ale je to let do USA a bojím se problémů.

Čeká mě refundace letenek,nebo mám risknout letět jako jiné pohlaví ?😂(letím s KLM)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Neřešit vůbec, tohle problém nebude :)

Dobrý den, možná hloupý dotaz, ale nemám toliko zkušeností s kupováním letenek, ale dnes jsem zakoupila letenky s cílovou destinací v Evropě a až po rezervaci jsem si uvědomila, že jména jsem sice zadala bez diakritiky, ale jsou psány ve tvaru Petr Novak, nikoliv PETR NOVAK. Bude tohle někdo řešit? Jména jsou zadána jinak správně bez chyb. Vlastně si vůbec nejsem jistá, zda je to v pořádku. Rezervace je udělaná u Wizz Air. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1094 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-29T20:17:11+02:00)

Ať se propadnu do Západního Německa, jestli někdy někdo řešil velikost písmen. 😁 A jak jsi přišla na to, že by měla být všechna písmena velká?

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ještěže to nejde napsat kapitálkama anebo používat ligatury.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele spickova.lucy
spickova.lucy
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 9 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-24T13:58:20+02:00)

Má někdo zkušenost se změnou příjmení na letence po svatbě u Condoru? Bohužel jsme nakupovali nepromyšleně a mám letenku na staré příjmení, cestujeme až půl roku po svatbě. Chtěla jsem jim napsat e-mail, ale prostě nikde na webu ho neuvádí!! nechce se mi to řešit přes drahou zákaznickou linku.. . live chat neustále není k dispozici. Byla bych ráda za pomoc (a ano, vím že Condor taky možná brzo krachne :D)

před 2 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

U Kundoura ne, ale resil jsem to kdysi s AA - v zasade jedina smysluplna moznost byla zavolat tam a poresit telefonicky, protoze informace na strankach byly k nicemu - rekli mi email, na ktery stacilo poslat nascannovany oddaci list (dokonce v cestine) a zbytek zaridili sami..

Nebyl to economy ticket, takze samozrejme podpora byla o to agilnejsi - v zasade ale podle me plati, ze pokud chces neco vedet, je potreba vytelefonovat si to primo s airolinkou..

Ty letenky sem mel pres OTA a nebyl to problem - poresili to i pres to primo AA..

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele kaftan.lu
kaftan.lu

Ahoj, mame na letenkach prohozene jmeno prijimeni. Letime viden-pariz-havana. Prvni let je austrian a zbytek Air France. Za zmenu chtej 5k na osobu.. povedlo se to pres aplikaci pri nakupu:-/ air franc by nam to zmenili zdarma ale kvuli austrian za to chteji 5k osoba. Je to pak pripadne vzdy mozne opravit na letisti za zminovanych 1000-1500?diky moc za info

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Není potřeba cokoliv řešit, viz tvé vlákno ve fóru :)

Přidat odpověď
před 2 lety

Článek je zajímavý, a pro většinu určitě poučný, avšak u některých bodů bych si dovolila oponovat. Překlepy ve jménech - všeobecně záleží na podmínkách, které stanovuje letecká společnost. U některých nevadí 1 až 3 překlepy (myšleno 1-3 písmena), ale některé letecké společnosti neakceptují ani jeden překlep. U bodu více jmen/příjmení - z mnohaletých zkušeností bych si netroufla říct, že stačí napsat jen jedno. Jméno na letence by mělo sedět se jménem v pasu - tzn. dvě příjmení v pase = dvě příjmení na letence. Bezplatná změna letenky do půlnoci - ano, zpravidla letenka která je vystavena v jeden den, jde i ten samý den zrušit bezplatně a objednat znovu - ovšem může být již dražší dle aktuálního tarifu.

Každopádně za sebe jsem ráda, že někdo sepsal všeobecné informace, děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele Katka _1
Katka _1
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 46 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-15T19:31:18+02:00)

Podobna skusenost s viacerymi priezviskami - vecsina leteckych spolocnosti mi povedala, ze posledne priezvisko vzdy musi byt uvedene. Pri menach by to malo byt prve meno. Najbezpecnejsie je uviezt vsetky.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele sonic
sonic

A ako to je so strednym menom? ...priznam sa ze som to pre jedneho kolegu riesil prvy krat v zivote ( vymyslim jeho meno Jan Anton XXX ) a na etickete ma teraz "XXX/JANANTONMR"...tak snad to bude mat dobre :) / teda aspon predajca tvrdil ze je to tak spravne.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Takhle je to správně :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Milka

MZV tvrdí, že „Platnost cestovního dokladu po uzavření sňatku je stanovena na dobu 3 měsíců“, oproti tomu MV „Platnost cestovního dokladu skončí uplynutím 3 měsíců ode dne změny příjmení občana, pokud k ní došlo v souvislosti s uzavřením manželství občana“ (a z dalších důvodů samozřejmě). Zajímalo by mě, jestli to mají na MZV jen špatně/neúplně nebo se má pas opravdu vyměnit po svatbě VŽDY. Tzn. zda ho musí vyměnit i muž, který si nemění příjmení, nebo třeba žena, která si i po svatbě nechává své původní příjmení. V takových případech by pas měl být normálně dál platný až do doby v něm vyznačené, ne?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4230 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-01T19:18:38+02:00)

Pas se mění vždy jen při změně příjmení (informace v pasu - na rozdíl třeba od občanky - nenese žádnou zmínku o tom, zda je držitel svobodný či nikoliv). Pokud se příjmení nemění, pas samozřejmě měnit nemusíte. V tomto případě je pravda, že formulace MZV je poněkud nepřesná.

před 2 lety
Avatar uživatele
Milka

Díky. Já jsem to přesně takhle chápala, ale člověk neví, jaké údaje jsou uložené třeba na tom čipu a když to MZV uvádí tak vágně, tak mě to ještě víc znejistělo :-).

Přidat odpověď
před 2 lety

Řešil jsem to par dnů zpět přes Pelikana - letenka do USA s British Airways a jedním překlepem. Dle webu BA pry není oprava problem, dle člověka z IL Pelikana je to velký problem, bo zpáteční let je American Airlines. Byl večer, volat nikam neslo a změna jde udělat jen do půlnoci. No zkratka - stalo mě to 1000,- Kc za poplatek u Pelikana...

před 2 lety

Pokud v letence figuruje více leteckých společností, tak opravdu i malý překlep ve jméně může způsobit komplikace a systémově vše upravit může být opravdu velmi komplikované nebo občas i nemožné.

Informace na webech leteckých společností jsou spíše obecné a podléhají mnoha výjimkám.

Pokud dopravce umožní změnu překlepu na letence za drobný poplatek 1000czk, tak to je ještě ten dobrý případ. Především lety do USA či Kanady, kde je nutné mít víza a jména na letence se musí shodovat s jménem jak na cestovním dokladu, tak na vízu. 🙂

Přidat odpověď
před 2 lety

Vážený pane Eiselte,

některá tvrzení ve Vašem článku jsou docela odvážná a z mého pohledu si troufám říci, že i nepravdivá. Například do Spojených států nebo Číny mohou mít cestující s prohozeným jménem, překlepem nebo odlišením otec/syn docela značné problémy. Všeobecně je letenka nepřenosný doklad a změna jména není povolena, záleží vždy pouze na dané letecké společnosti, jak se k danému případu postaví a jak si jej přeje řešit. Nelze tedy zjednodušeně tvrdit, že to co projde u ČSA po Evropě, projde u British Airways do USA.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím Renato, nevím jak u Číny, ale třeba do USA jsme cestovateli i s překlepem ve jméně a nikdo nic neřešil (ani aerolinka, ani bezpečnostní agentura).

Občas je tendence dělat z komára velblouda :) Každopádně jsem pro klid všech duší a úplnost informací doplnil i možné trable a o důvod víc, mít jméno 100% korektní.

před 2 lety

Nemám potřebu dělat z komára velblouda, mám s řešením všech Vámi zmíněných "ne-problémů" bohaté zkušenosti a pouze mi nepřijde správné, uvádět český lid v omyl, ale chápu, že se tímto článkem snažíte pouze nalákat více klientů na svůj portál :)

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Budeme rádi za doplnění a článek samozřejmě postupně aktualizuji dle zpětné vazby.

Více klientů nepotřebujeme honit přes články, které mají lidem pomáhat a jsou hledané většinou až po nákupu letenky, snažíme se edukovat a pomáhat :)

Jak jsem psal, upravil jsem kapitolku se změnou a potřebou mít správné jméno pro určité země. Pokud ještě něco nesedí, stačí popsat problém a upravíme/doplníme. Díky

Přidat odpověď
před 2 lety

No mne se třeba stalo ,že při rezervaci ve spanelstine, v systemu aerolinky argentinas, na webu co nesel v mobilni verzi prepnout do anglictiny, ze jsme zamněnili jmena a prijmení a zmena stála cca 1500 na osobu.....

Odpovědět
před 2 lety

Dekuju za článek. Letime v únoru do Asie a svatbu máme v srpnu... letenku mám na své staré jméno s tím, ze pas jsem chtěla použit starý se starým jménem... to by neslo? Jak aerolinky budou vedet, ze jsem se mezitím vdala a mám jiné jméno, když použiju starý pas a jméno na letenské souhlasí?? Dekuju moc

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 723 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-01T13:47:15+02:00)

Nebudou. Pokud máte letenku + pas na staré jméno s dostatečnou rezervou platnosti, tak z hlediska aerolinek je vše v pořádku.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Martino, starý (aktuální) pas bude nejpozději v listopadu neplatný. Tudíž tě na letišti nikdo neodbaví, jelikož nebudeš mít platný cestovní doklad. To je stejné, jako letět s pasem, který platil do roku 2018.

Je tedy nutné podstoupit proceduru v článku zmíněnou.

Petr76: pas po svatbě je platný jen 3 měsíce.

před 2 lety
Avatar uživatele Tatoom
Tatoom

Davide, dekuju za odpověď. Netušila jsem, ze se po svatbě ten ps stává neplatnym. Letime s qatarem tak snad jim bude stačit oddaci list...

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Některým aerolinkám stačí, jiným ne. Rozhodně kontaktujte Qatar Airways s předstihem.

před 2 lety
Avatar uživatele Dominik Chmelař
Dominik Chmelař

Ahoj, s tou tříměsíční platností je to ve smyslu "pokud svatebni cesta proběhne v rámci těch 3 měsíců je to ok nebo to má vliv i na to, že některé země vyžadují platnost 6 měsíců po návratu. Předpokládám, že první varianta, ale pro jistotu se tám. A druhá otázka - nevíte jestli Slovensko má stejná pravidla?

Díky

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, tohle by snad mělo být bez problémů, dokud je pas platný, budou se řídit původním datem konce platnosti.

před 2 lety

Ještě máte jinou možnost, kterou sem praktikovala ja. Nechala sem si na svatbe svoje prijmeni a po svatebni ceste jsem si ho na matrice zdarma zmenila. Letěli jsme totiž do Dubaje. Tam chtějí pas platny ještě pul roku po navratu domu. Na dotaz na ministerstvu mi rekli ze na nej letet nemohu, na ambasade v abudhabi mi napsali ze na nej letet mohu ale at si to overim jeste na cizinecke policii. Tam mi zvedl telefon velice neochotny pan a rekl mi ze jemu je to ale uplne jedno....

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tohle je hodně zajímavá myšlenka, po svatbě letět do SAE, Egypta... kde je nutné mít pas na těch 6 měsíců. To mě ani nenapadlo, díky! :)

před 2 lety
Avatar uživatele Katka _1
Katka _1

@Dominik - Slovensko ma bohuzial ovela horsie pravidla, pas sa v momente zapisu sobasa do matriky stava neplatnym a nemalo by sa nan cestovat.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Přečti si také ...

Langkawi
Čtení na 2 minuty
Malajsie otevírá Langkawi turismu, má to háček
David Eiselt 2021-10-26T13:21:00+02:00 5 komentářů

Malajsie ustanovila plán k otevření turistického ostrovního ráje Langkawi. Otevřít mezinárodnímu turismu by se měl již 15. listopadu 2021. Malajská vláda je tlačena k otevření hranic zejména kvůli…

Čtení na 6 minut
Proč prodává Kiwi.com levnější letenky než Ryanair?
David Eiselt 2021-08-20T12:12:00+02:00 69 komentářů

V médiích se aktuálně řeší spor Ryanair vs. Kiwi.com (např. článek na Zdopravy.cz), kdy aerolinka odmítá pustit na palubu zákazníky tuzemského vyhledávače letenek Kiwi.com. Téma je to zajisté ožehavé…

Rodina na pláži
Čtení na 2 minuty
Soutěž s Blue Style o hlavní výhru 15.000 Kč na dovolenou
David Eiselt 2021-06-24T20:34:00+02:00 21 komentářů

Koronavirus a celou pandemii bereme jako příležitost k restartu a nastolení nových pravidel. Měníme priority i naše přesvědčení, že individuální cesty jsou nejlepší. Není a nikdy tomu tak nebylo.…

Eurowings
Čtení na 3 minuty
Eurowings zakládá bázi v Praze a přidává 11 nových spojení
David Eiselt 2021-06-21T22:18:00+02:00 6 komentářů

Nedávná informace o chystané bázi německých aerolinií Eurowings, které v Praze chystají ponechat od podzimu 2021 dvě letadla Airbus A320 a od léta přidat ještě třetí, zdvihla vlnu zájmu a…

152 dalších článků