Zajima me, zda berete nekdo na dovolenou (bez CK) rodice. Nasi se dnes vyjadrili, ze by se radi taky nekam podivali mimo ČR, ja tak nejak vaham, co to muze obnaset zejmena za uskali😂🤷. Preci jen oba 70+, bez cestovky nikam nikdy nejeli. No hlavne teda co s autem z pujcovny, do jednoho se nevejdem a ze by tatka pujcoval a ridil v cizine, v to vubec nedoufam. Co s nimi tam, neumi reci. Jezdime 2+2 a tohle mam dojem, ze by bylo 2+4🤦♀️. Jak to resite, berete rodice s sebou a jak pojimate dovolenou na miste? My jsme celkem aktivni lidi, byvame cele dny mimo ubytovani, vracime se vecer, coz by oni asi nedali. .
Při odbavování 20.2.2022 na letišti v Praze vyšlo najevo,že cestovka (německá FTI) nezměnila na letu na Mauricius přes Frankfurt změnu cestující.V listopadu 2021 jsem nahlásila změnu cestující,zaplatila poplatek 30 euro,cestovka poslala potvrzení a já v klidu čekala,až budeme moci odcestovat na vysněnou dovolenou. Před odjezdem jsem obdržela znovu cestovní vouchery se správnými jmény.FTI chybu uznala,ale teď se řeší co bude dál.Dnes je 22.2.2022,dny ubíhají,PCR test už je neplatný a řešení zatím nikde.Poradíte někdo,co máme dělat? .
Přesouvám z vedlejšího vlákna. Výsledky sem dám, až se sejde větší počet odpovědí. mikir napsal(a): Skoda ze to nechces sledovat me napada takove hlasovani kolik je tady tech ,kteri to nevidi tak, jako ze jsem beznadejny idiot ,debil ,vul a ja nevim co jeste https://www.survio.com/survey/d/...9Q1G0F8H3A .
Ahoj, jedeme ve dvou na půl roku do Asie a pokračujeme na rok do Kanady na Working holiday. Chtěli bychom nějakou slušnou kartu, ale moje jediná zkušenost byla s Diners Club, kterou právě zrušili. Díváme se spíše směrem Revolut a podobné kvůli výhodným kurzům a cashbacku (u tarifu Metal). Na druhou stranu i česká Air Bank nabízí 1% cashback za placení v zahraničí (do konce září i mBank má 10% cashback). Nepodařilo se nám ale najít kartu, ke které by se dalo uplatnit například cestovní pojištění na jednu takto dlouhou cestu (ale už jen kvůli pojištění by se karta vyplatila). Možná by stálo za zvážení sbírání mil nebo jiných bodů, ale s tím nemám žádné zkušenosti a nevím, po čem by bylo dobré se porozhlédnout. Zkrátka hledáme kartu, se kterou ušetříme a nějaký bonus ve formě vstupů do salónků zdarma, případně cestovní pojištění by nás moc potěšilo. Jaké karty používáte vy? .
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výběrem hotovosti na poštách v cizině? Například v Chorvatsku https://www.posta.hr/en/interact...fices/6653 by to mělo být zdarma bez jakýchkoliv Surcharge Fee na rozdíl od bankomatů, které si teď účtují 22hrk (72,-Kč) až 40hrk (130,-Kč) poplatky viz. moje srovnávací tabulka https://docs.google.com/spreadsh...edit#gid=0 Netušíte jak je to v Rakousku? .
Dobrý den, ráda bych v příštím roce vyjela na absolventskou stáž díky programu Erasmus+. Mohu vyjet do jakékoliv země, podmínkou je, že si však musím sehnat instituci, která by mi umožnila u nich stáž vykonávat. Tento úkol mi však dělá větší potíže, než jsem si myslela :-) proto bych se ráda zeptala, zda někdo nemáte nějaký tip? Studuji Humanitní studia, může se jednat tedy o téměř jakoukoliv práci, nejlépe však v sociálních službách. Země je mi vcelku jedno, abych se domluvila anglicky. Drze se zeptám - kdyby byla možnost pouze stáž potvrdit, budu nadšená, ale práci se určitě nebráním! Předem děkuji za případné nabídky. .
Zachtělo se mi zaletět do Tallinnu a na kole absolvovat cestu do Rigy. Nezachtělo se mi ale tahat sebou letecky kolo. Jde to samozřejmě a občas to i dělám, ale tentokrát bych si rád koupil kolo na místě. Zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenost s poměry v Tallinnu. Zda je šance koupit tam v sobotu kolo. Úplně ideálně nějakou starou použitou plečku někde na trhu nebo bazaru. V nejhorším něco supermarketového. Po týdnu ho nechám v Rize. Je to takový můj oblíbený postup z různých zemí. Díky. .
Zdarec, celkem zajímavý je ten nejkratší let. Ale když už jsme u toho i ten nejdelší k tomu patří. Za mě nejkratší Palermo - Neapol 317 km a nejdelší Amsterdam - Mexico City 9217 km. A co vy? .
Ahoj mám dotaz ohledně testovacích center v Praze. Mohl bych vás poprosit o zkušenosti? Kde byla nejpříjemnější cena i s certifikátem v angličtině? Případně kolik za to chtěli a do jaké doby vám přišly výsledky. Díky :) .
Ahojte, Len pre info, neviem, že či ste zachytili, ale CZ mBank aktuálne ponúka 10% cashback platieb v inej mene než CZK. https://www.mbank.cz/promotion/u.../#neklient Nový klient: 1. Založte si mKonto. 2. Plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami s mKartou Svět v zahraničí. Vrátíme vám až 10 % z těchto plateb, až do výše 2 000 Kč. Akce trvá do 30.9.2022. Existujúci klient 1. Vyplňte formulář (https://form.mbank.cz/app/contac...arketing=y ) a zapojte se do akce. 2. Plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami s mKartou Svět v zahraničí. Vrátíme vám až 10 % z těchto plateb, až do výše 2 000 Kč. Akce trvá do 30.9.2022. .
Ahojte, Len pre info, neviem, že či ste zachytili, ale CZ mBank aktuálne ponúka 10% cashback platieb v inej mene než CZK. https://www.mbank.cz/promotion/u.../#neklient Nový klient: 1. Založte si mKonto. 2. Plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami s mKartou Svět v zahraničí. Vrátíme vám až 10 % z těchto plateb, až do výše 2 000 Kč. Akce trvá do 30.9.2022. Existujúci klient 1. Vyplňte formulář (https://form.mbank.cz/app/contac...arketing=y ) a zapojte se do akce. 2. Plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami s mKartou Svět v zahraničí. Vrátíme vám až 10 % z těchto plateb, až do výše 2 000 Kč. Akce trvá do 30.9.2022. .
Ahoj, rádi bychom příští rok poprvé navštívili USA a to konkrétně New York a Washington. Pomalu už sonduju informace a začínám si připravovat itinerář. Mám samozřejmě spoustu otázek na zkušenější cestovatele. První důležitá věc je délka pobytu. Protože je to kus cesty, tak si myslím, že nemá cenu zde jezdit na 4-5 dní, nejpřijde mi to relevantní vzhledem k ceně letenky. Vzhledem k celkovému odhadu nákladů bych se chtěl zdržet v rozmezí 10 - 12 dnů. A teď jak ty dny rozdělit. Přemýšlel jsem nad týdnem v New Yorku a zbytek 3 - 5 dní Washnigton. Co myslíte? Týden mi přijde optimální, člověk nemusí nikde spěchat a snad stihne vidět co nejvíc. Nebo má smysl např. 5 dní NY, 4 Washington a 2-3 dny ještě někde jinde na východním pobřeží? A kde? Další věc je termín. Jako ideál mi přijde květen - počasí už by mohlo být krásné, stromy rozkvetlé, navíc ještě není sezóna, takže letenky i ubytování by mohlo být levnější.. Ubytování - nechci trávit hodinu ve vlaku než se dostanu někam do centra. Tudíž bych rád něco prakticky v centru s dobrou dostupností. Ideálně někde, kde je možné i večer se projít atd. Co se týče New Yorku hodně se tady zmiňuje Manhattan, který je ovšem cenově asi nejvýš. Nějaký tip na další dobrou čtvrť s dobrou polohou pro prozkoumávání města? Zběžně jsem koukal na AirBnb a i na Manhattanu by se dalo najít ubytování v požadované cenové hladině. Co se týče Washingtonu, tak tam vůbec nevím - ještě jsem to nestudoval. Ubytování budeme řešit asi přes AirBnb. Cenově tak kolem 70-80 USD/noc. Jako strop bych viděl 100 USD za noc. Nejde nám o luxus, jen dobrá poloha, čisto a "relativní klid" Taky mě napadlo to trochu pojmout "jako zážitek" a zkusit si najít letenku např. s Dreamlinerem. Vím, že na této lince s ním létá LOT z Varšavy a sem tam se objeví i zajímavá cena, ještě někdo další? Nevím, jak třeba A380, na tu jsem zde snad ještě žádnou akční letenku do NY neviděl. .
Čauves ve spolek, teď jedou média na té proti ruské vlně a svezlo se s tím i Turecko, jak tam je 80 % ruských turistů - arogantní, dělají rámus a všem ničí dovolenou. Máte někdo aktuální zkušenosti, že to tam je aktuálně fakt tak špatné nebo zase mediální bublina? Díky .
Prosím o zkušenosti, zda někdo využil služby Zažij Rhodos v Řecku - byli jste spokojení? Půjčení auta, organizace výletů, ubytování apod...Díky předem. .
Má prosím někdo zkušenost s vyplnění této aplikace? Zkouším na mobilu v aplikaci i na stránkách na webu a jsem úplně mimo. Může někdo poradit prosím? .
Ahoj, ráda bych se zeptala na váš názor a popřípadě tipy ohledně cestování po Kanárských ostrovech v období přelom prosinec leden. Žijeme s přítelem v Anglii a rádi bychom navštívili naše přábuzné před Vánoci v Čechách a odsud odletěli někam za teplem. Původně nás lákalo něco exotičtějšího, jako Bali nebo Mexiko např., ale letenky se nám teď zdají dost drahé v tomto období. A tak se ve mně zrodil nápad Londýn 18.12. - Praha 23.12. - Lanzarote - Fuerteventura - Gran Canaria 8.1. - Londýn. Vše by bylo letecky, pouze mezi Lanzarote a Fuerteventurou bychom se přeplavili lodí. Cena za tyto leto vychází kolem 13 000 Kč dohromady. Mně přišla cena dobrá, ale popradě nemám moc zkušenosti s hledáním letenek . Ubytování bychom řešili pravděpodobně přes booking nebo homeaway. Jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo názor na můj nápad, či tipy, co podniknout nebo jak dovolenou upravit, budu vděčná. Děkuji a přeji pěkný den. .
Dobrý den, ráda bych vás poprosila o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci. Je na téma porovnání preferencí v cestování mezi generacemi. Dotazník je zcela anonymní. Velice mi tím pomůžete. Předem děkuji. Odkaz zde: https://www.survio.com/survey/d/...7O1T4O9V2R .
Byl jsem si tuto středu (1.6.) žádat o pas, jelikož mám 22.6. letět do Skotska. Bohužel jsem se nechal "ukecat" paní za přepážkou, že vyřízení trvá většinou 2-3 týdny, a tak jsem si nakonec za zrychlený proces nepřiplatil. Nicméně se mi to rozleželo v hlavě, a nejsem z celé situace moc v klidu. Chtěl bych se proto zeptat, jak z toho ven, kdyby bylo nejhůř. Je možné aktuální žádost nějak "popostrčit"? A pokud ne, tak je možné zažádat o druhý pas ve zrychleném procesu, přestože ten první pas ještě nemám? Případně pokud si někdo dělal pas v poslední době, tak budu rád za informaci, jak dlouho na něj čekal. Vzhledem k tomu, že se pasy řeší centrálně na MVČR, tak si myslím, že budou čekací lhůty velmi podobné. Děkuji za odpovědi. .
Zdravim cestovatele, nevite prosim nekdo, jak funguje doprava v Nice a okoli? Docetla jsem se,ze mohu koupit napr. 7 denni listek, ale mohu s nim jezdit i v okoli nebo neco musim dokoupit u ridice? Vlaky jsou jasne. Dekuji moc za odpoved.Martina .