O aerolince Alaska Airlines

Alaska Airlines je pátá největší aerolinka v USA působící především podél západního pobřeží od Aljašky až po Mexiko. Létá do více než 100 destinací v USA, na Havaji, v Kanadě, Mexiku a Střední Americe. Svoje sídlo a hlavní základnu má na letišti v Seattlu, velké báze používá i v Anchorage, Portlandu nebo Los Angeles.

Letadla poznáte na první pohled podle smějícího se obličeje Eskymáka na směrovce.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky Alaska Airlines nabízí na tratích s vysokou konkurencí, především z Kalifornie do Seattlu nebo Mexika. Obvyklá cena za jednosměrnou letenku se pohybuje kole 100 $.

U Alasky není tak nutné hlídat si čas, kdy letenku kupujete, pokud se nejedná o exponované dny (typicky pátky, neděle, Vánoce, Díkuvzdání), v tom případě je pak lepší rezervovat co nejdříve.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma si můžete vzít na palubu striktně jedno příruční zavazadlo velikosti 61 x 43 x 25 cm. Brašna na laptop, kabelka, apod. navíc není povolena!

Odbavené zavazadlo do 23 kg podléhá na každém letu poplatku 30 $, druhé zavazadlo bude stát dalších 40 $, třetí pak už 100 $. Zdarma můžete převážet pouze kočárky nebo jednu krabici ananasů na linkách z Havajských ostrovů.

Sportovní vybavení se přepravuje za stejné poplatky jako odbavená zavazadla.

Zvířata se přepravují za 100 $ po předchozí rezervaci.

Odbavení

Odbavit se můžete klasicky u přepážky na letišti zdarma, takový způsob však již v USA nebývá obvyklý, na všech letištích najdete automatické kiosky i automatizované pásy na zavazadla.

Online check-in začíná 24 hodin před odletem a končí 1 hodinu před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma, nebo v automatu na letišti.

Mobilní odbavení je možné po stáhnutí aplikace Alaska Airlines. Palubní vstupenku nemusíme tisknout, stačí oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení a nápoje se na palubě podávají pouze za poplatek.

Ve většině letadel je zabudovaná wifi. Dle délky připojení a objemu dat zaplatíte od 1,95 do 39,95 $.

Chcete-li sledovat filmy nebo seriály (vše zpoplatněno), stáhněte si před letem aplikaci „Gogo“.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Terézia
Terézia

Ahoj, v ramci carry-on batoziny je povoleny aj 1 osobny predmet ako taska na notas, fotak, kabelka... Maju to aj na stranke takze asi mate chybku. Taktiez sme dostali napoje asi 3krat pocas 5hodinoveho letu zadarmo :)

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Tak AA nebo AS?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den. Zakoupila jsem přímo na stránkách AA letenky ze SF do Honolulu. Vše se zdá v pořádku. Když chci ale číslo letu vyhledat nebo zadat do apky, tváří se jako neexistujicí. Jedná se o let 29.9.2019 AS 743. Dle komunikace s aerolinkou je číslo také v pořádku a neumí mi vysvětlit, zda je nějaký problém. Někdo nějaký nápad, čím to může být? Děkuji moc, L.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, když i aerolinka tvrdí, že je vše v pořádku, asi bych to nechal být :)

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 734 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-08T14:15:54+02:00)

Neměla byste do té appky zadávat spíš číslo vaší let-enky? Nebo co přesně se z čísla let-u dozvíte pro vás relevantního?

před 3 lety

Dobrý den, to jsme se snažila, ale z nějakého důvodu aplikace Check My Trip nebere žádné z mých rezervačních čísel (u žádných letů a to jich mám zakoupených asi 5). Vše vkládám ručně,ale ani při vkládání ručně mi číslo letu prostě nechce nikde najít (ani apka, ani google). Na googlu sjem daný let našla,a le jen z roku 2018, letos, jako by let měl již jiné číslo,a le dle aerolinky je vše ok. Jen mě zajímalo, zda se to někomu nestalo. :) Děkuju.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 734 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-08T15:32:46+02:00)

Je možné že Alaska (nebo American) používají jiný systém než Amadeus (checkmytrip.com) zkuste i http://www.viewtrip.com což je rozhraní pro systém Galileo. Vždy ale musíte zadat rezervační kód což je kombinace šesti písmen a čísel, např. 34WD2A a vaše příjmení bez diakritiky.

Nebo zkuste správu rezervací přímo na webu Alaska Airlines: https://m.alaskaair.com/reservations

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Teď jsem tedy taky trochu zmatený, co konkrétně vlastně chcete najít? Myslel jsem, že vám rezervace nejde zkontrolovat přímo v appce Alaska Airlines. Na Checkmytrip v případě letů s Alaska Airlines nic neuvidíte :) Pokud si chcete zkontrolovat rezervaci, navštivte web Alasky (https://www.alaskaair.com/) a klikněte na záložku "Manage trips".

Jinak let AS 743 nyní nikde nenajdete, protože je sezónní - létá od září do března.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu