Alaska Airlines

Letecká společnost
2 osoby
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AS (IATA)
ASA (ICAO)
Spojené státy americké
Od 06. 06. 1944

Alaska Airlines je pátá největší aerolinka v USA působící především podél západního pobřeží od Aljašky až po Mexiko. Létá do více než 100 destinací v USA, na Havaji, v Kanadě, Mexiku a Střední Americe. Svoje sídlo a hlavní základnu má na letišti v Seattlu, velké báze používá i v Anchorage, Portlandu nebo Los Angeles.

Letadla poznáte na první pohled podle smějícího se obličeje Eskymáka na směrovce.


Letenky

Nejlevnější letenky Alaska Airlines nabízí na tratích s vysokou konkurencí, především z Kalifornie do Seattlu nebo Mexika. Obvyklá cena za jednosměrnou letenku se pohybuje kole 100 $.

U Alasky není tak nutné hlídat si čas, kdy letenku kupujete, pokud se nejedná o exponované dny (typicky pátky, neděle, Vánoce, Díkuvzdání), v tom případě je pak lepší rezervovat co nejdříve.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Zdarma si můžete vzít na palubu příruční zavazadlo velikosti 61 x 43 x 25 cm.

Odbavené zavazadlo do 23 kg podléhá na každém letu poplatku 25 $, druhé zavazadlo bude stát dalších 25 $, třetí pak už 75 $. Zdarma můžete převážet pouze kočárky nebo jednu krabici ananasů na linkách z Havajských ostrovů.

Sportovní vybavení se přepravuje za stejné poplatky jako odbavená zavazadla.

Zvířata se přepravují za 100 $ po předchozí rezervaci.


Odbavení

Odbavit se můžete klasicky u přepážky na letišti zdarma, takový způsob však již v USA nebývá obvyklý, na všech letištích najdete automatické kiosky i automatizované pásy na zavazadla.

Online check-in začíná 24 hodin před odletem a končí 1 hodinu před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma, nebo v automatu na letišti.

Mobilní odbavení je možné po stáhnutí aplikace Alaska Airlines. Palubní vstupenku nemusíme tisknout, stačí oskenovat čárový kód.


Služby během letu

Občerstvení a nápoje se na palubě podávají pouze za poplatek.

Ve většině letadel je zabudovaná wifi. Dle délky připojení a objemu dat zaplatíte od 1,95 do 39,95 $.

Chcete-li sledovat filmy nebo seriály (vše zpoplatněno), stáhněte si před letem aplikaci „Gogo“.


Logo Alaska Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače