O aerolince Hawaiian Airlines

Největší aerolinka operující na Havajských ostrovech a osmá největší v USA má hlavní sídlo na letišti v Honolulu a jejich letadla na první pohled poznáme podle havajské slečny s květinou ve vlasech na směrovce.

Počet letadel Hawaiian airlines se stabilně pohybuje kolem 50 kusů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem přímo na webu společnosti www.hawaiianairlines.com nebo v obecných vyhledávačích. Hawaiian Airlines téměř jistě alespoň jednou využijete při návštěvě Havajských ostrovů, kde provozují velmi hustou a frekventovanou síť mezi jednotlivými ostrovy (mnohdy i několikrát za hodinu), mnoho přímých linek létá i do pevninských USA, Austrálie nebo Japonska.

Plánujete-li přelety mezi jednotlivými Havajskými ostrovy, preferujte spíše aerolinku Sotuhwest Airlines, která létá za podobné ceny avšak navíc se dvěma odbavenými zavazadly zdarma.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jedno příruční zavazadlo velikosti 56 x 35 x 23 cm a jeden malý osobní předmět (kabelka, notebook, aj.) je na všech linkách zdarma. Maximální hmotnost musí být do 11,5 kg.

Na trasách mezi ostrovy a z Havaje do USA není v ceně nejnižšího tarifu odbavené zavazadlo. Za jeden kus do 23 kg zaplatíte 25 USD/let na linkách mezi jednotlivými ostrovy, resp. 30 USD na linkách z Havaje do USA. U linek do Asie a Austrálie mají všichni pasažéři zavazadlo automaticky v ceně letenky.

Sportovní vybavení se přepravuje za poplatek 25–100 $ dle typu a délky letu.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je vždy zdarma, obvykle začíná 2–3 hodiny a končí 40 minut před odletem, u meziostrovních letů 30 minut před letem.

Online check-in provedete nejdříve 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete buď doma, nebo v kiosku na letišti.

Mobilní odbavení lze provést pouze po stáhnutí aplikace Hawaiian Airlines.

Služby během letu

Teplé jídlo se podává na všech trasách, s výjimkou meziostrovních, zdarma. Na krátkých linkách po Havaji dostanete zdarma jen malý snack.

V letadlech typu Airbus A330 můžete sledovat filmy, seriály nebo poslouchat hudbu na individuálních obrazovkách v každé sedačce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vypadá to všechno skvěle, jen při objednávce letenky si strhli platbu 2x a nereagují na žádný komunikační kanál, pouze napíšou, že děkuji za odeslání. Super přístup :-(

před 4 měs
Nuny

Aloha😉

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

1 blokace, 1 platba? Blokace vyprší a nestrhne se nic.

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím, mel bych dotaz k zavazadlům. Nikde při rezervaci, ani nyní par dni před odletem nejsem schopen najit možnost si přikoupit zavazadlo k odbavení. Na stránkách v itineráři letu taková možnost není, cekal bych ze mi to budou neustale nabízet. Mam předpokládat ze to bez problému vyřeším na letišti? Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Michale, možná půjde zakoupit už při online check-inu. Pokud ne, pak bez problému až na letišti.

před 3 lety
Jakub_Z

Kupovali jsme až na letišti. Dříve to nešlo. Přijdeš k automatu a naklikáš si bagáž.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jinak pro příště - teď se spíš vyplatí přelétat mezi ostrovy se Southwest Airlines, kteří mají podobné ceny jako Hawaiian, nicméně se dvěma zavazadly zdarma.

před 3 lety

Zpětně dávám info, zavazadlo šlo přikoupit při check-inu online. Southwest jsem využil při prvním přeletu mezi ostrovy a s Hawaian Airlines jsem pak letěl do San Francisca, kde součástí letenky byl přestup a přelet mezi ostrovy. Před odbavením zavazadla jsem ho musel ještě nechat projít speciálním scanem, jestli asi nepřevážím zemědělské produkty. Dostal jsem k visačce zelenou nálepku a až pak mi zavazadlo odbavili.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu