Průvodce aerolinkou

Letecká společnost British Airways

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince British Airways

British Airways, většinou familiárně zkracované na „BA“ (bíej), jsou jednou z tradičních a největších aerolinek v Evropě. Využívají především londýnská letiště Heathrow a Gatwick a i pro cestující z Česka jsou velmi oblíbené pro svou rozsáhlou síť po celém světě a kvalitní služby.

British Airways provozují i vlastní pobočku v Jihoafrické republice, která létá na vnitrostátních a regionálních linkách.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro BA jsou doménou především transatlantické lety do USA a Kanady, Jižní Afriky nebo Hong Kongu. Jsou jedinou evropskou aerolinkou, která fyzicky svými letadly létá do Austrálie.

Především do Ameriky mnohdy British Airways nabídnou nejlepší poměr ceny a délky letu. Obvykle se vyplatí nakupovat 1,5–4 měsíce před odletem.

British Airways provozují přímé linky z letiště Heathrow v Londýně do Prahy i Vídně, z letiště Gatwick pouze do Vídně.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla si můžete vzít na palubu vždy zdarma v počtu dvou kusů. Větší s rozměry 56 x 45 x 25 cm, menší se pak musí vejít do velikosti 40 x 30 x 15 cm. Váha obou předmětů dohromady je omezená na královských 23 kg.

Odbavené zavazadlo je v ceně pouze u dálkových letů (včetně přípojného, např. Praha –Londýn –New York, pokud je na jedné letence), obvykle platí, že musí vážit do 23 kg, na vybraných trasách však může být povoleno i více zavazadel (Brazílie, Keňa, aj.).

U krátkých a středních linek po Evropě nebo Jižní Africe platí, že v nejnižším tarifu jsou v ceně pouze příruční zavazadla, za odbavené se dle destinace doplácí od 25 do 40 GBP za jeden let. V případě letů po Jižní Africe a okolí se doplácí 290 ZAR (vnitrostátní) nebo 490 ZAR (regionální).

Odbavení

U British Airways existují tři způsoby odbavení, všechny zdarma.

Klasické letištní na přepážce obvykle startuje 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem.

Online se odbavíte od 24 hodin před odletem, nejpohodlnější způsob bez nutnosti tisknutí palubní vstupenky bude mobilní odbavení, rovněž 24 hodin před odletem. Je nutné si však stáhnout aplikaci, na letišti pak už pouze ukážete v mobilním zařízení čárový kód a nemusíte se zdržovat tisknutím palubní vstupenky.

Služby během letu

Na dálkových linkách dostanete vždy teplé jídlo a občerstvení v ceně letenky, stejně tak můžete na dlouhých letech využívat osobní palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle. Během letu po Evropě je nabízeno občerstvení pouze za poplatek.

Oblíbené místo v letadle lze rezervovat od 7 GBP na krátkých linkách a od 20 GBP na dlouhých letech. Bezplatně si pak lze vybrat při odbavení.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, mám zakoupený na let do Londýna tarif "plus", je možné přebukovat let na stejný den, akorát o jeden let dříve?

Děkuji

před 3 dny
inutihar

Ano, za poplatek.

Mimochodem, je to první odkaz na google po zadání "BA plus": https://www.britishairways.com/e...haul-fares

Detaily zde: https://www.britishairways.com/t...faqid=4072

Dobrý den, plánujeme let z Londýna na Zanzibar. Do Londýna se chceme dopravit s BA. U odbavení je napsáno, že za odbavená zavazadla se doplácí od 25 do 40 GBP dle destinace. Kolik se tedy zaplatí za zavazadlo z Prahy do Londýna? Hraje v tom roli i hmotnost zavazadla?

Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, do Londýna za 25 GBP. Takže se vám vyplatí koupit rovnou tarif "Plus", kde je zavazadlo do 23 kg již v ceně a samotný tarif Plus je dražší o méně než 25 GBP oproti nejlevnějšímu tarifu "Basic".

Dobrý den, chtěl bych se pozeptat na odbavení nadměrného zavazadla. Letím 20.02.2018 z Prahy do Hondurasu a chtěl bych vzít jako druhé zavazadlo sportovní vybavení paddle board. Je v originál krabici o rozměrech cca 80x82x45 cm a váze cca 30 kg. Tak jestli je toto možné a za jakých podmínek. Letím samozřejmě s leteckou společností British Airways. Velice děkuji za případnou odpověď. Baladrán

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu