Londýn

Letiště Londýn City

O letišti

Ikonické letiště pro všechny nadšence dopravních letadel je umístěno v bývalých docích na Temži poblíž centra Londýna a finanční čtvrti City. Přistávací dráha je kratší, než je obvyklé, a přibližovací manévr probíhá poblíž výškové a obytné zástavby, proto na letišti můžou přistávat pouze menší letadla do velikosti zhruba 100 lidí.

Londýn – City má jediný menší terminál, který je z důvodu velké obliby obchodními cestujícími uzpůsoben tak, aby proces odbavení byl co nejkratší.

Otevírací doba letiště je ve všední dny od 5:30 do 22:00, v sobotu od 5:30 do 13:00 a v neděli od 11:00 do 22:20.

Oficiální stránky letiště jsou www.londoncityairport.com

IATA Kód
LCY
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
23:12 (-1)
Vzdálenost z ČR
1008 km

Letenky

Na letiště City se dostaneme přímo z Prahy na nové lince British Airways od 29. října 2017. Létá se denně kromě soboty a ceny zpátečních letenek se pohybují od 3.500 do 4.500 Kč. Levněji sice stále vyjde letět například na letiště Luton nebo Stansted, nicméně z letiště City jste přímo v srdci Londýna během půl hodiny, na rozdíl od všech ostatních londýnských letišť. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Londýna, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejefektivnější dopravu do Londýna a City je automatické metro „Docklands Light Railway“. To nás doveze jak do finančního distriktu, tak do centra Londýna (stanice „Bank“ nebo „Tower Gateway“), ale i do Stratfordu.

Cesta do centra Londýna vás vyjde při platbě bezkontaktní kartou na 2,80 GBP (3,30 v ranní špičce), platba hotovostí vás vyjde na 4,90 GBP. Celodenní jízdenku se vyplatí zaplatit bezkontaktní kartou, jízdenka stojí 6,50 GBP.

Kromě DLR na letiště jezdí i autobusy číslo 473 (Stratford, Plaistow a North Woolwich) a 474 (Canning Town, Manor Park a East Ham).

Všechny spoje jezdí v intervalech maximálně 10 minut, v centru Londýna budete asi za 20 minut a provozní doba linek je zhruba od 5:00 do 0:30.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně k dispozici na letišti.

Pro úschovu zavazadel musíte kontaktovat informační přepážku, kde proběhne platba (10 GBP za den).

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí