O aerolince Kuwait Airways

Kuwait Airways jsou středně velkou aerolinkou a národní společností státu Kuvajt. Na rozdíl od společností Emirates, Etihad Airways nebo Qatar Airways ze sousedních zemí nikdy Kuwait Airways nedosáhly ani vzdáleně podobného úspěchu a stále zůstávají spíše minoritní leteckou společností a jen doplňkovou volbou pro cesty ze západní Evropy na Dálný východ.

Společnost provozuje 30 letadel typů Airbus A320 a Boeing 777-300, objednáno má i nejnovější Airbusy A350.

Letenky

Občasné zajímavé ceny nabídnou Kuwait Airways při odletu z Frankfurtu nebo Mnichova, především do Manily nebo Jakarty, vše s přestupem v Kuvajtu. Akční ceny můžou klesnou k 11.000 Kč, což je lepší průměr. Letenky se vyplatí nakupovat s předstihem alespoň 2 měsíců a je lepší kupovat přes vyhledávače než přímo přes web aerolinky.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo se musí vlézt do klasických rozměrů 56 x 46 x 25 cm, další jeden malý předmět, který se vejde pod sedačku před vámi, si bez obav můžete přibalit také.

Kuwait Airways ještě stále vyznávají vcelku velkorysou politiku, když na každém letadlu jsou přepravovány 2 kusy odbavených zavazadel na osobu do 23 kg zdarma.

Odbavení

Check-in na letišti je pochopitelně zdarma a většinou začíná 3 hodiny před odletem, končí 50 minut před letem.

Odbavit se můžete i z pohodlí domova skrz online check-in. Ten je dostupný 24–3 hodiny před odletem z vybraných letišť.

Služby během letu

Teplé + jedno menší studené jídlo je servírováno zdarma na každém letu. Na výběr je samozřejmě i z různých druhů speciálních jídel (hindu, vegetariánské, apod.).

Každé letadlo typu Boeing 777-300 nebo Airbus A350 je vybaveno novým zábavním systémem prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele