IATA (ICAO) kód letiště
ZAZ (LEZG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:07
Vzdálenost od Prahy
1506 km

O letišti Zaragoza

Malé mezinárodní letiště najdeme 16 km západně od centra Zaragozy ve středním až východním Španělsku zhruba na půli cesty mezi Madridem a Barcelonou. Místní letiště ve velkém slouží nákladní přepravě, pro osobní je pak vyčleněn jede malinký moderní terminál, provoz je tu celoročně velmi slabý jen s pár odlety denně.

Díky svým dlouhým přistávacím drahám byla Zaragoza určena jako jedno z mnoha nouzových přistávacích míst pro raketoplány.

Letenky

Byť je v Zaragoze velmi slabý provoz, dostaneme se tam poměrně snadno s nedávno otevřenou letní sezonní linkou společnosti Volotea z Mnichova. Létá 2x týdně s průměrnou cenou kolem 3.500 Kč za zpáteční letenku, dají se však několikrát do roka očekávat akce, kdy ceny mohou spadnout i pod tisíc korun.

Cesta do Zaragozy se dá nakombinovat i s Ryanairem, který sem provozuje lety ze Stanstedu, Charleroi i Bergama.

Inspirujte se akcemi na letenky do Zaragozy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Navzdory slabému leteckému provozu je letiště s centrem města spojeno autobusovou linkou 501, která jezdí přesně každou půlhodinu, a to v čase od 6:15 do 23:15. Ve městě mimo jiné zastaví i u hlavního nádraží, konečná je pak jen pár set metrů od centra na ulici Passeo María Agustín poblíž kruhového objezdu a na úrovni křížení s ulicí Calle José Paricio Frotninan. Jízdenky prodává řidič a jedna stojí 1,85 €. Cesta na letiště zabere více než 30 minut.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma, rychlá a bez časového omezení. Připojte se k síti "Aena".

V minimalistickém terminálu najdete jeden obchod duty free a dvě občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele