IATA (ICAO) kód letiště
BOD (LFBD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:46
Vzdálenost od Prahy
1266 km

O letišti Bordeaux Merignac

Letiště Bordeaux je situováno v jihozápadní Francii, 12 kilometrů západně od centra Bordeaux. Velikostí je zhruba o polovinu menší než pražské letiště a základnu zde provozuje nízkonákladová společnost Volotea. V areálu najdeme tři terminály: A (většina mezinárodních aerolinek a Volotea), B (Air France) a bili (low-cost aerolinky), všechny budovy jsou však spojeny v jednu.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně a blízké okolí nabídne nespočet cenově dostupných hotelů.

Letenky

Letenky do Bordeaux zakoupíte se zmiňovanou aerolinií Volotea s odletem z Prahy. Cena letenek se dlouhodobě pohybuje okolo 3.000 Kč za zpáteční cestu.

Doba letu na trase Praha – Bordeaux trvá 90 minut.

Akční letenky do Bordeaux lze však mnohdy pořídit i za extrémních 50 Kč! Tyto výjimečné akce pravidelně sledujeme a informujeme o nich na našem portále.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bordeaux, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se z letiště do města na železniční stanici Gare Saint–Jean dopravíte autobusovou společností Navette, která jezdí každou celou hodinu od 6 do 21 hodin ve směru na letiště a od 8 do 23 hodin z letiště. Doba jízdy trvá 30 minut a cena jízdenky je 8 EUR. Informace a možnost koupě jízdenky naleznete na webu dopravce

Nejlevnější variantou je městský autobus linky číslo 1, který projíždí centrem Bordeaux až k nádraží Gare Saint–Jean. Cesta trvá 52 minut a autobusy vyjíždí každých 10 minut od 5:00 do 0:00. Zvolit můžete z několika druhů jízdenek. Kromě 24hodinové jízdenky platí, že 1 jízdenka = 1 cesta, což znamená libovolný počet přestupů v rámci 60 minut (počítá se od první do poslední validace, jízdenku musíte validovat znovu při každém přestupu):

 • 1 jízda: 1,70 EUR
 • 2 jízdy: 3 EUR
 • 10 jízd: 13,70 EUR
 • 24 hodin: 5 EUR

Doporučujeme zhruba po 10 stanicích přestoupit na zastávce Lycées de Mérignac na tramvaj linky A, která vás rychleji a bez vlivu na dopravní situaci ve městě dopraví do centra za 28 minut.

Na letiště jezdí i autobusová linka 39, kterou však využijete pouze při cestování po západních předměstích Bordeaux.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je zdarma dostupné po registraci skrze síť HotSpot Aeroport de Bordeaux.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Celodení stojí 5 euro, na sedm dní 14,20 euro.

1 jízda 1,70 euro, 2 jízdy 3,00 euro, 10 jízd 13,70 euro a vše platí i na lodní dopravu

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ceklem by mě zajímalo, co myslí tím "1 unlimited journey using tram, bus and Bat³ services for the one-hour period after validating your ticket." Jeden by si mohl myslet, že je to přestupní jízdenka... A ještě k jednodenní jízdence: "One day’s unlimited use of tram, bus, Bat³ and park-and-ride services. Travel begins from the first time you validate your ticket (1 day: 24h)." Z toho bych si taky mohl myslet, že platí 24 hodin od označení.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak jsem se informoval přes FB (a potvrdil si to s translatorem i na jejich francouzské stránce): informace v průvodci o jízdenkách na MHD jsou poněkud mimo.

Jízdenky se dají koupit po jedné, dvou a deseti a platí na různé druhy dopravy. Jízdenka je omezená 60 minutami ne ve smyslu délky jízdy, ale doby, po kterou je možné ji validovat, tj. přestoupit např. z busu na tramvaj. Validovat se musí znovu při každém přestupu. Z toho logicky vyplývá, že přestupní JE. 😁 Viz https://boutique.infotbm.com/au-...oyage.html

Jednodenní jízdenka není jednodenní ve smyslu kalendářního dne, ale 24 hodin od první validace. Viz https://boutique.infotbm.com/a-l...sur_ticket

Tyto jízdenky jde v automatu až 10x nabít na stejný typ jízdenky. Existují i další druhy, např karty nebo Tourisme City Pass na 24, 48, 72 hodin i se vstupným do památek. https://boutique.infotbm.com/13-pass-tourisme

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Díky, Joxi! Bude se mi hodit :-)

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Není zač. Snad ne tento víkend. :))

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To ne, ještě času dost, ale i tak dobré vědět

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-21T14:20:32+01:00)

Ještě jsem tu hlásil další změny, které se zatím v průvodci neprojevily, tak to radši napíšu i sem: 1. kvůli pracem na tramvajové lince A se změnila trasa autobusu č. 1, viz https://www.bordeaux.aeroport.fr...nsport/bus a nepřestupuje se z něj na tramvaj A na zastávce Lycées de Mérignac, ale na Mérignac Centre nebo Rostand, 2. přibyla nová linka č. 39 z letiště, ze které se dá přestoupit na tramvaj A na zastávce Le Haillan Rostand (neplést s Rostand výše).

Mimochodem, v Bordeaux právě probíhají nějaké protesty, které ovlivňují dopravu vč. té na letiště, snad to je jen nějaká jednodenní záležitost...

A ještě k anglickému webu dopravce... stojí za h , takže je lepší jít rovnou na francouzskou verzi za pomoci Google Translate.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-21T14:27:53+01:00)

Jak tak čtu víceméně opraveného průvodce, musím ještě zopakovat a zdůraznit, že 60 minut není maximální doba využitelnosti jízdenky, ale doba, po kterou se od prvního použití dá přestoupit na jiný spoj (musí se vždy znovu "označit"). Tudíž, pokud budu cestovat např. z letiště a stihnu si v rámci 60 minut od nastoupení do autobusu přestoupit na tramvaj, můžu jí jet dál i po 60 minutách a jízdenka mi stále platí, dokud si nevystoupím.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je na letiště možné přespat přes noc? Dík

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, veřejná část letiště zůstává na noc otevřená, sedačky sice nic moc, ale se spacákem na zemi to přečkat asi půjde.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu