Barbados

Letiště Bridgetown Grantley Adams

O letišti

Jediné barbadoské letiště je umístěno v jižním cípu ostrova necelých 19 km od hlavního města Bridgetownu. Letiště patří k nejrušnějším v Karibiku, pravidelné linky míří po celé oblasti Karibského moře, do USA, Kanady, Brazílie a mnoho přímých letů míří i do Evropy. Jednu ze svých největších základen zde má karibská regionální společnost LIAT.

Terminál je sice poměrně malý, ale místnímu provozu dostačuje. Veřejná část je otevřena 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.gaia.bb

IATA Kód
BGI
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
01:06 (-6)
Vzdálenost z ČR
7742 km

Letenky

Nejčastěji se letenky z Prahy nebo Vídně pohybují okolo hranice 20.000 Kč, levnější bývají při odletu z Frankfurtu (17.000 Kč). Akční ceny se na Barbados příliš často neobjevují a platí, že cokoli pod 15.000 Kč je už velmi výhodná nabídka.

Doba přímého letu z Frankfurtu činí asi 10,5 hodiny, z Prahy závisí na přestupech, průměrně však 18 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bridgetownu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

I když je terminál malý a přehledný, čas na přestup mezi jakýmikoliv lety by měl být alespoň 2 hodiny. Přestupujete-li z mezinárodního letu na regionální přískok po Karibiku, může se jednoduše stát, že jen fronta na pasovou kontrolu bude trvat více jak na hodinu.

Naopak transferujete-li pouze mezi regionálními linkami, velmi pravděpodobně poletíte s aerolinkou LIAT, která patří k těm nejméně spolehlivým v celé Americe, co se dodržování letového řádu týká.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava na Barbadosu není příliš pohodlná ani častá, přesto při cestě do Bridgetownu můžete využít i autobus. Zastavuje na hlavní silnici u letiště (od terminálu asi 75 metrů), jezdí velmi zhruba jednou za hodinu a cesta potrvá 30–40 minut. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 2 barbadoské dolary / 25 Kč.

Mnohem jistější cestou je taxi, cena do Bridgetownu by neměla stát více než 46 barbadoských dolarů / 600 Kč.

Vůbec nejlepší možností, jak se po Barbadosu pohybovat, je určitě půjčené auto.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Kamila Kramosilová
před 3 lety

Ahoj, prosím, máte zkušenost s tamní SIM kartou? Jestli se dá sehnat rovnou na letišti, případně za kolik, jde mi tedy hlavně o data. Děkuji Kamila

Avatar uživatele praguegolem
praguegolem
před 7 měs

Na letišti vůbec, tam není ani jediná směnárna :-D ale všude ti vezmou dolary, nicméně se SIM nepočítej, to není jako třeba peckové letiště v Thajsku, kde jsou na letišti 3 stánky operátorů co ti hned kartu vydají

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí