Letiště Castries George F. L. Charlese

Castries George F. L. Charles Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SLU (IATA)
TLPC (ICAO)
Svatá Lucie

Menší ze svatolucijských letišť se nachází de facto přímo v centru hlavního města Castries. Pěší vzdálenost činí 2,5 kilometru. Letiště má velmi krátkou dráhu a v okolí je hustá zástavba, proto na něj mohou létat pouze menší vrtulová letadla z okolních ostrovů. Využitelné je i pro cestovatele z Evropy, například společnost Air Caraibes nabízí na toto letiště výhodné letenky z Paříže s přestupem na Guadeloupe nebo Martiniku.

Terminál je opravdu miniaturní velikosti obývacího pokoje, dorazíte-li však na letiště přehnaně dříve, nezoufejte, 20 metrů od letiště je pěkná pláž.

Letiště na noc zavírá.

 


Letenky

Nejlevnější letenky dosáhnete téměř vždy se společností Air Caraibes při odletu z Paříže. Běžná cena se pohybuje okolo 18.000 Kč, akční letenky můžete sehnat už za ceny na úrovni 11.000 Kč z Paříže.

Výhodnější může být doletět na větší letiště Hewanorra, které se nachází na jihu ostrova a odkud létají přímé spoje do Evropy.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do centra Castries, odkud se dostanete autobusy levně po celém ostrově, se dopravíte buď pěšky (2,5 km) nebo taxíkem, za který zaplatíte asi 10 ES$ / 90 Kč.

Okolo letiště jezdí minibusová linka číslo 5E, nejedná se o příliš spolehlivý způsob dopravy, klasický jízdní řád totiž neexistuje, a tak nikdy přesně nevíte, kdy dodávka přijede.


Služby na letišti

Terminál je miniaturní a splňuje pouze základní funkci odbavení cestujících.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Svatá Lucie? Nastav si hlídače