IATA (ICAO) kód letiště
SLU (TLPC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:54 (-5)
Vzdálenost od Prahy
7770 km

O letišti Castries George F. L. Charlese

Menší ze svatolucijských letišť se nachází de facto přímo v centru hlavního města Castries. Pěší vzdálenost činí 2,5 kilometru. Letiště má velmi krátkou dráhu a v okolí je hustá zástavba, proto na něj mohou létat pouze menší vrtulová letadla z okolních ostrovů. Využitelné je i pro cestovatele z Evropy, například společnost Air Caraibes nabízí na toto letiště výhodné letenky z Paříže s přestupem na Guadeloupe nebo Martiniku.

Terminál je opravdu miniaturní velikosti obývacího pokoje, dorazíte-li však na letiště přehnaně dříve, nezoufejte, 20 metrů od letiště je pěkná pláž.

Letiště na noc zavírá.

Letenky

Nejlevnější letenky dosáhnete téměř vždy se společností Air Caraibes při odletu z Paříže. Běžná cena se pohybuje okolo 18.000 Kč, akční letenky můžete sehnat už za ceny na úrovni 11.000 Kč z Paříže.

Výhodnější může být doletět na větší letiště Hewanorra, které se nachází na jihu ostrova a odkud létají přímé spoje do Evropy.

Inspirujte se akcemi na letenky do Castries, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Castries, odkud se dostanete autobusy levně po celém ostrově, se dopravíte buď pěšky (2,5 km) nebo taxíkem, za který zaplatíte asi 10 ES$ / 90 Kč.

Okolo letiště jezdí minibusová linka číslo 5E, nejedná se o příliš spolehlivý způsob dopravy, klasický jízdní řád totiž neexistuje, a tak nikdy přesně nevíte, kdy dodávka přijede.

Služby na letišti

Terminál je miniaturní a splňuje pouze základní funkci odbavení cestujících.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu