Letiště Hewanorra Svatá Lucie

Hewanorra International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

UVF (IATA)
TLPL (ICAO)
Svatá Lucie

Hewnorra je jedním ze dvou svatolucijských mezinárodních letišť, mnohem větší než v hlavním městě Castries. Nachází se na jižním cípu ostrova poblíž městečka Vieux Fort a slouží především linkám z USA, Kanady a Velké Británie. Letištní terminál je miniaturní a v čas odletů více letadel najednou může být velmi přetížený, dorazte tak alespoň 2 hodiny před odletem.

 


Letenky

Standardní ceny letenek z Česka nebo okolí bývají velmi drahé a zpravidla neklesají pod 22.000 Kč. Akční letenky přímo z Prahy nejsou příliš obvyklé, výhodná cena se může objevit z Paříže se společností Air Caraibes, ta však většinou využívá menší letiště na severu ostrova.

Poslední dobou nabízí v akcích letenky do Karibiku společnost Delta Air Lines, cesta se tak dá výjimečně pořídit za cenu okolo 14.000 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí autobusová linka číslo 2H, ve skutečnosti se však jedná spíše o minibusy nebo dodávky. Trasa vede z Vieux Fort přes letiště podél východního pobřeží ostrova a přes centrální část do hlavního města Castries. Běžná cena jízdenka činí asi 3 USD při cestě do Castries. Autobusy sice nemají pravidelný jízdní řád, ale v zásadě jezdí často a interval nebývá delší než 30 minut. Ve směru na sever obvykle jede poslední autobus kolem 16:30, směrem na jih až ve 22:00.

Zdaleka nejlepší možností, jak se pohybovat po ostrově, je každopádně půjčení auta.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Letiště je přes noc uzavřené a není zde možné přenocovat.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Svatá Lucie? Nastav si hlídače