IATA (ICAO) kód letiště
UVF (TLPL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:14 (-6)
Vzdálenost od Prahy
7791 km

O letišti Hewanorra Svatá Lucie

Hewnorra je jedním ze dvou svatolucijských mezinárodních letišť, mnohem větší než v hlavním městě Castries. Nachází se na jižním cípu ostrova poblíž městečka Vieux Fort a slouží především linkám z USA, Kanady a Velké Británie. Letištní terminál je miniaturní a v čas odletů více letadel najednou může být velmi přetížený, dorazte tak alespoň 2 hodiny před odletem.

Letenky

Standardní ceny letenek z Česka nebo okolí bývají velmi drahé a zpravidla neklesají pod 22.000 Kč. Akční letenky přímo z Prahy nejsou příliš obvyklé, výhodná cena se může objevit z Paříže se společností Air Caraibes, ta však většinou využívá menší letiště na severu ostrova.

Poslední dobou nabízí v akcích letenky do Karibiku společnost Delta Air Lines, cesta se tak dá výjimečně pořídit za cenu okolo 14.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky na Svatou Lucii, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí autobusová linka číslo 2H, ve skutečnosti se však jedná spíše o minibusy nebo dodávky. Trasa vede z Vieux Fort přes letiště podél východního pobřeží ostrova a přes centrální část do hlavního města Castries. Běžná cena jízdenka činí asi 3 USD při cestě do Castries. Autobusy sice nemají pravidelný jízdní řád, ale v zásadě jezdí často a interval nebývá delší než 30 minut. Ve směru na sever obvykle jede poslední autobus kolem 16:30, směrem na jih až ve 22:00.

Zdaleka nejlepší možností, jak se pohybovat po ostrově, je každopádně půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Letiště je přes noc uzavřené a není zde možné přenocovat.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu