Průvodce letištěm

Letiště Havana Jose Marti

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Havana Jose Marti

Letiště pojmenované po kubánském národním hrdinovi a velikánovi latinskoamerické literatury, José Martím, se je vzdáleno asi 20 kilometrů od centra hlavního města a slouží jako hlavní brána na Kubu pro většinu pravidelných linek.

Do Havany létají přímé linky z celé oblasti Karibiku, mnoha evropských a kanadských destinací, Číny a od roku 2016 také pravidelné lety z USA. Zajímavou přímou linku provozuje na Kubu společnost TAAG z Angoly. Svoje hlavní sídlo zde má státní aerolinka Cubana. 

Letiště využívá především dva terminály, označené čísly 3 (většina mezinárodních aerolinek) a 2 (pro místní společnost Cubana). Jsou od sebe oddělené zhruba 3 km cestou, která lze zvládnout pěšky po silnici nebo taxíkem za 1 CUC (cca 25 Kč).

Po příletu do Havany je nutné počítat s delšími čekacími dobami u imigračních přepážek (cca 60–90 minut). Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8524 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:19 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Obvyklá cena letenek z Prahy a okolí do Havany se pohybuje okolo 17.000 Kč, v akcích můžete narazit i na ceny kolem 12.000–13.000 Kč, především s ruským Aeroflotem nebo německým Condorem. U akčních cen je často dostupných jen několik málo termínů, proto není čas na rozmýšlení.

Akce nejen do Havany, ale na celou Kubu sledujeme, nastavte si naše hlídače letenek, abyste se o levných letenkách dozvěděli jako první.

Doba přímého letu z Evropy do Havany činí asi 12 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Havany, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště žádná veřejná doprava nejezdí. Taxi do centra města obvykle stojí 20-25 CUC / 320–400 Kč.

Máte-li však dostatek času a kuráže, lze se přeci jen na letiště dostat i autobusem MHD. Mezinárodní lety přistávají a odlétají z terminálu 3. Pokud vyjdete před budovu a budete ignorovat všechny taxikáře, vydejte se po hlavní silnici vpravo směrem k vnitrostátnímu terminálu 2, který minete a budete pokračovat asi 100 metrů k dálnici "Avenida Rancho Boyeros". Poblíž křižovatky najdete autobusovou zastávku pro linky P12 a P16, které jezdí do centra Havany (Plaza de Revolucion). Jízdenka stojí 1 CUP, tedy asi 1 Kč, platí se až v autobusu. 

Vzdálenost Avenidy Boyeros od terminálu 3 je 2 až 3 km, pokud by se vám nechtělo pěšky, vezměte si taxíka k terminálu 2, tvařte se, že pokračujete dál vnitrostátním letem. Jízda by měla vyjít maximálně na 1 CUC, tedy zhruba 25 Kč.

Služby na letišti

Oficiální wifi síť „Wifi-etecsa-aeropuerto“ je dostupná za poplatek 4,5 CUC / 120 Kč na hodinu.

V terminálu 3 se nachází několik obchodů i restaurací otevřených celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

můžete mi poradit jak se dostaneme z letiště do přístavu Terminal de Cruceros (Aries) Avenida

del Puerto, 1 Centro Histórico

Habana Vieja La Habana, Cuba a kolik to asi stoji taxikem, a da se v taxiku platit USD?

Moc děkuji za odpoveď.

Odpovědět
před 4 dny
Dan

V červnu 2018 společnost Condor využívala terminál 2 což na MHD P12 bylo cca 200m. Problém je s výměnou peněz, je zde venku zatím pouze jeden bankomat na CUC, kterým ale nezaplatíte v autobuse. Podle zkušeností vezmou pouze kovové CUC, jinak se platí jejich 1 CUP pro místní. (Nevrací- při této hodnotě ani není třeba). Tak že pokud budete mít papírové CUC z bankomatu tak ho od vás řidič autobusu nejspíš nevezme, ale zato mávne rukou ať si stejně nastoupíte. Pro cestování po Kubě doporučuji MAPS.ME je tam dost věcí od lidí a v autobuse budete vědět kde chcete vystoupit. Jinak jsou zde běžně dostupné obě měny CUC i CUP, většinou už je berou v obchodech souběžně s pevným kurzem. Podle posledních informací dojde ke zrušení jedné z měn.

Jedna rada na závěr, ceny všeho si zjistěte dopředu, běžně se stane že vám když se nezeptáte a nemají ceníky naúčtují ceny několikanásobně vyšší.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu