Průvodce letištěm

Letiště Havana Jose Marti

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Havana Jose Marti

Letiště pojmenované po kubánském národním hrdinovi a velikánovi latinskoamerické literatury, José Martím, se je vzdáleno asi 20 kilometrů od centra hlavního města a slouží jako hlavní brána na Kubu pro většinu pravidelných linek.

Do Havany létají přímé linky z celé oblasti Karibiku, mnoha evropských a kanadských destinací, Číny a od roku 2016 také pravidelné lety z USA. Zajímavou přímou linku provozuje na Kubu společnost TAAG z Angoly. Svoje hlavní sídlo zde má státní aerolinka Cubana.

Letiště využívá především dva terminály, označené čísly 3 (většina mezinárodních aerolinek) a 2 (pro místní společnost Cubana). Jsou od sebe oddělené zhruba 3 km cestou, která lze zvládnout pěšky po silnici nebo taxíkem za 1 CUC (cca 25 Kč).

Po příletu do Havany je nutné počítat s delšími čekacími dobami u imigračních přepážek (cca 60–90 minut). Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8524 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:36 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Obvyklá cena letenek z Prahy a okolí do Havany se pohybuje okolo 17.000 Kč, v akcích můžete narazit i na ceny kolem 12.000–13.000 Kč, především s ruským Aeroflotem nebo německým Condorem. U akčních cen je často dostupných jen několik málo termínů, proto není čas na rozmýšlení.

Akce nejen do Havany, ale na celou Kubu sledujeme, nastavte si naše hlídače letenek, abyste se o levných letenkách dozvěděli jako první.

Doba přímého letu z Evropy do Havany činí asi 12 hodin.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Na letiště žádná veřejná doprava nejezdí. Taxi do centra města obvykle stojí 20-25 CUC / 320–400 Kč.

Máte-li však dostatek času a kuráže, lze se přeci jen na letiště dostat i autobusem MHD. Mezinárodní lety přistávají a odlétají z terminálu 3. Pokud vyjdete před budovu a budete ignorovat všechny taxikáře, vydejte se po hlavní silnici vpravo směrem k vnitrostátnímu terminálu 2, který minete a budete pokračovat asi 100 metrů k dálnici "Avenida Rancho Boyeros". Poblíž křižovatky najdete autobusovou zastávku pro linky P12 a P16, které jezdí do centra Havany (Plaza de Revolucion). Jízdenka stojí 1 CUP, tedy asi 1 Kč, platí se až v autobusu.

Vzdálenost Avenidy Boyeros od terminálu 3 je 2 až 3 km, pokud by se vám nechtělo pěšky, vezměte si taxíka k terminálu 2, tvařte se, že pokračujete dál vnitrostátním letem. Jízda by měla vyjít maximálně na 1 CUC, tedy zhruba 25 Kč.

Služby na letišti

Oficiální wifi síť „Wifi-etecsa-aeropuerto“ je dostupná za poplatek 4,5 CUC / 120 Kč na hodinu.

V terminálu 3 se nachází několik obchodů i restaurací otevřených celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu