IATA (ICAO) kód letiště
VRA (MUVR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:11 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8455 km

O letišti Varadero Juan Gualberto Gomez

Druhé nejrušnější kubánské letiště se nachází poblíž jednoho z nejoblíbenějších letovisek na ostrově, Varadera (35 km). Nejbližším velkým městem je Matanzas vzdálené 18 kilometrů od letiště. Provoz obstarávají téměř výhradně dovolenkové lety, především do Kanady a Evropy, od roku 2016 i do USA.

Malý terminál bývá v hlavní zimní sezoně často přetížený s velmi omezenými službami. Sejde-li se v jeden okamžik více letadel na příletu, čekací doba na pasové kontrole může přesáhnout i 60 minut. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Průměrná cena letenky z Prahy osciluje mezi 18.000 a 20.000 Kč. Nejčastější akční ceny se objevují u společností Condor a Eurowings při odletu z německých letišť a když máte velké štěstí, dá se dostat i na cenu okolo 12.000 Kč. Termínů však bývá pomálu, nechcete-li, aby vám levná letenky unikla, nastavte si náš hlídač letenek a o akci se dozvíte jako první.

Doba přímého letu z Evropy do Varadery činí kolem 12 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Varadera, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přestože z Varadera na letiště jezdí turistický dvoupatrový autobus (cca 5 CUC / 80 Kč), jedná se o velmi nespolehlivý způsob dopravy, intervaly neexistují a nikdy nevíte, kdy vlastně autobus pojede.

Na letišti nově zastavuje dálková autobusová společnost Víazul, kterou využívají především turisté. Linka z Varadera přes Matanzas do Havany jezdí 2x denně, jízdenky je nutné koupit alespoň 14 dní dopředu online přes internet a do Havany vyjdou na 10 USD.

Taxi do Varadera vyjde asi na 30 CUC / 460 Kč, cenu si vždy dohodněte dopředu. Na letišti ani ve městě není nejmenší problém taxi chytit.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

V odletové hale narazíte na malý stánek s občerstvením, za bezpečnostní kontrolou pak na restauraci. Ceny jsou velmi vysoké a dají se přirovnat ke Skandinávským státům.

Oficiální směnárnu Cadeca najdete po východu z příletové haly ven vlevo. Není třeba se obávat nevýhodného kurzu, oficiálně lze na Kubě směnit peníze pouze v těchto směnárnách, přičemž všechny musí mít stejné kurzy.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu