Letiště Varadero Juan Gualberto Gomez

Varadero Juan Gualberto Gomez Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

VRA (IATA)
MUVR (ICAO)
Kuba

Druhé nejrušnější kubánské letiště se nachází poblíž jednoho z nejoblíbenějších letovisek na ostrově, Varadery (35 km). Nejbližším velkým městem je Matanzas vzdálené 18 kilometrů od letiště. Provoz obstarávají téměř výhradně dovolenkové lety, především do Kanady a Evropy, od roku 2016 i do USA.

Malý terminál bývá v hlavní zimní sezoně často přetížený s velmi omezenými službami. Sejde-li se v jeden okamžik více letadel na příletu, čekací doba na pasové kontrole může přesáhnout i 60 minut. Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Průměrná cena letenky z Prahy osciluje mezi 18.000 a 20.000 Kč. Nejčastější akční ceny se objevují u společností Condor a Eurowings při odletu z německých letišť a když máte velké štěstí, dá se dostat i na cenu okolo 12.000 Kč. Termínů však bývá pomálu, nechcete-li, aby vám levná letenky unikla, nastavte si náš hlídač letenek a o akci se dozvíte jako první.

Doba přímého letu z Evropy do Varadery činí kolem 12 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přestože z Varadera na letiště jezdí turistický dvoupatrový autobus (cca 5 CUC / 80 Kč), jedná se o velmi nespolehlivý způsob dopravy, intervaly neexistují a nikdy nevíte, kdy vlastně autobus pojede.

Taxi do Varadera vyjde asi na 30 CUC / 460 Kč, cenu si vždy dohodněte dopředu. Na letišti ani ve městě není nejmenší problém taxi chytit.


Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Letiště neprovozuje žádný obchod ani restauraci, která by byla otevřena 24 hodin denně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Kubu? Nastav si hlídače