IATA (ICAO) kód letiště
CTU (ZUUU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:05 (+6)
Vzdálenost od Prahy
7434 km

O letišti Čcheng-tu Shuangliu

Letiště Shuangliu nacházející se asi 30 km od jednoho z největších středočínských měst a hlavního sídla provincie Sečuán, Čcheng-tu (14,5 mil. obyvatel) se řadí mezi 40 nejrušnějších letišť na světě.

Přes 90 % provozu tvoří vnitrostátní linky stále častěji doplňované mezinárodním spojením. Od roku 2016 létá mimo jiné z Čcheng-tu i přímá linka společnosti Sichuan Airlines do Prahy.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Běžná cena letenky z Prahy a okolí do Čcheng-tu se pohybuje okolo 11.000 Kč, v akcích může spadnout zhruba na úroveň 9.500 Kč. Díky lince do Prahy může být Čcheng-tu v případě akčních nabídek alternativním přestupním bodem pro cesty dál do Číny nebo Asie.

Doba přímého letu z Prahy do Čcheng-tu činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Čcheng-ta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva velké terminály spojené v jednu budovu, přestup tedy není nijak složitý, je pouze nutné počítat s velkými vzdálenostmi, z jednoho konce letiště na druhý půjdete pěšky minimálně 20 minut.

Časy na přestup odpovídají velikosti letiště, pro mezinárodní transfer je nutné počítat minimálně se 75 minutami, přestup z mezinárodního na vnitrostátní let zabere 90 minut, pokud aerolinka neurčí jinak. Jestliže máte lety na jedné letence, nemusíte vyzvedávat zavazadla a znovu je odbavovat.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Čcheng-tu – Sydney) můžete využít možnost 72hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Poblíž terminálů přímo v areálu letiště se nachází stanice vysokorychlostní železnice, která nás kromě dálkových destinací (Leshan, Emeishan, Mianyang a další) doveze asi za čtvrt hodiny na jižní i východní nádraží. Jízdenka stojí ¥10 / 40 Kč.

Přímo do centra města a okolních čtvrtí pak jezdí několik autobusových linek, cesta obvykle zabere 50 až 75 minut, autobusy jezdí jednou za půl hodiny.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo na letišti zastavují i meziměstské autobusy do měst jako Luzhou, Yibin, Mianyang, Dujiangyan a další. Každý spoje jede minimálně jednou denně, obvykle však 4–5x.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Úschovna zavazadel se nachází v odletové hale terminálu 1 mezi vchody 6 a 7 a v terminálu 2 za check-in přepážkami „N“. Otevírací doba: 5:00 až 23:00 hod.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu