Letiště Čchung-čching Jiangbei

Chongqing Jiangbei International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CKG (IATA)
ZUCK (ICAO)
Čína

Oblast okolo města Chongqing se často označuje jako největší souvisle zastavěné území na světě s více než 30 miliony obyvatel. Letiště Jiangbei se nachází 25 kilometrů od centra města, je 8. největším v Číně a řadí se mezi 50 největších letišť na světě.

Největší podíl dopravy mají vnitrostátní linky, ale rozvíjí se i mezinárodní doprava s trasami do okolních zemí, Helsinek, Říma, Londýna na Nový Zéland.

Terminál je otevřený 24 hodin.

 


Letenky

Běžná cena letenky z Prahy a okolí se stabilně v průběhu celého roku drží na hranici 12.000 Kč za zpáteční letenku, nejvýhodnější spojení obvykle nabízí Hainan Airlines s jedním přestupem v Pekingu.

Doba letu průměrně činí asi 19 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště užívá dva moderní a velké terminály, větší vnitrostátní a mnohem menší mezinárodní. Jsou oddělené a je nutné využít kyvadlový autobus zdarma, cesta trvá sice jen 5 minut, ale pěší přestup není možný.

Při transferu z mezinárodní linky na vnitrostátní vždy vyzvedněte svá zavazadla, sami dojedete na druhý terminál, kde se znovu odbavíte. Doporučuje se mít na přestup minimálně 105 minut.

Přestup v rámci jednoho terminálu je jednoduchý, o zavazadla se starat nemusíte a bude vám stačit 45 minut.

Při delším mezinárodním přestupu lze v Chongqingu zažádat o 72hodinová víza zdarma, nesmíte však opustit město.


Doprava z/na letiště

Při cestě do centra máte na výběr dvě zhruba stejně rychlé možnosti:

  • Letištní autobus označený jako „Airport Express“ jezdí každých 30 minut do centra města (Shangqing) se zastávkou na autobusovém nádraží Jiazhou. Cesta trvá asi 90 minut a za jízdenku zaplatíte 15 RMB. Autobusy jezdí od 5:30 do posledních příletů,
  • metro linky 3 zastavuje jen u vnitrostátního terminálu (k němuž se z mezinárodního dostanete během 5 minut kyvadlovým autobusem zdarma), cesta do centra trvá asi 70 minut, nehrozí však nebezpečí dopravní kolony. Metro jezdí od 6:30 do 22:30 a za jízdenku zaplatíte dle ujeté vzdálenosti, cesta do centra vyjde na 8 RMB.

Služby na letišti

Wifi je dostupná pouze pro držitele čínských SIM karet.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Číny? Nastav si hlídače