IATA (ICAO) kód letiště
MDW (KMDW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:35 (-7)
Vzdálenost od Prahy
7306 km
Obvyklá cena letenky
11 500 Kč

O letišti Chicago Midway

Menší ze dvou chicagských letišť, Midway, najdeme na jihu města asi 18 km od centra. Po vystavění velkého mezinárodní letiště O’Hare se z Midway stal především vnitrostátní uzel a jedna z hlavních základen Southwest Airlines.

Zajímavostí letiště je téměř ideální čtvercový tvar celého areálu, kdy dvojice přistávacích drah tvoří úhlopříčky. Okolí tvoří hustě zastavěná obydlená oblast, z toho důvodu je prostorový rozvoj letiště nemožný, terminál je tak poměrně malý a ve špičkách přetížený.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Přestože Midway slouží hlavně vnitrostátním letům, není výjimkou, že právě zde skončíte na svém letu z Evropy, pokud má přestup na některém jiném americkém letišti. Vzhledem k tomu, že jak na Midway, tak na O’Hare jezdí metro, je v zásadě jedno, na které letiště doletíte.

Ceny letenek se pohybují kolem 12.000 Kč z Prahy, z Berlína lze sehnat i letenky za 8.000 Kč. Na Midway má základnu největší lowcost aerolinka na světě Southwest Airlines, která nabízí průměrnou cenu na letech po USA kolem 80 USD.

Inspirujte se akcemi na letenky do Chicaga, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Ačkoliv Midway pro cestovatele z Evropy nebude primárné přestupním bodem, může se naskytnout spojení, při němž letiště k tranzitu využijeme. Jediný terminál je rozdělený na dvě části „A“ a „B“ a pro přestup bude bohatě stačit 40 minut.

Doprava z/na letiště

Cesta do centra nemůže být jednodušší. Před terminálem naskočíte na oranžovou linku metra, kterou během 30 minut dojedete do samotného srdce Chicaga. Vlaky metra jezdí od 4:00 do 1:00 a pohodlně tak pokryjí celý letový řád. Ve špičce nebudete trvat déle než 5 minut, mimo špičku pak intervaly činí maximálně 12 minut. Jízdenka stojí 2,25 $, celodenní pak 10 $.

Okolo letiště projíždí také množství autobusových linek, především do okolních čtvrtí, viz mapa níže. Jízdenka na autobus stojí 2 $.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Oficiální wifi zdarma je v terminálu dostupná 30 minut.

Několik restaurací zůstává otevřených po celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu